SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mitek93ns    0

Glifosat jakie dawki dajecie ? 

A co gdy pogoda jest tak jak teraz deszczowa. Z roundoupem nie wjadę bo strach na wilgotną glebę to czym prysnąć tuż przed wschodami ? Czy czekać aż wyjdzie i dopiero atakować czymś ?

Cebula siana 13dni temu daje jej jeszcze że 4dni na wyjście z gleby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo189    4

glifo pryskalem jak niektóre wychodziły ale były białe nic im nie było. Ktoś tez tak praktykował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

To teraz zaznacz kilka takich białych i zobacz jesienią jakie urosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Chodzi mi tylko o te trafione glifosatem. Znajomy kilka lat temu trochę się zagapił z glifo i prysnął jak pojedyńcze sztuki wychodziły. Zaznaczył kilka sztuk. Przy zbiorze żadna z nich nie przekroczyła 4,5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo189    4

O innych nie mówię tylko o tych które szpilkowaly. Stad moje zdziwienie. Bezpieczniejszym rozwiązaniem byłby bandur w jakiś małych dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

Co to za zielsko?  blekot pospolity najbardziej pasuje ale nie do końca. Dymnica raczej nie i szczegół też nie. Pomozcie

IMG_20210522_160038.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

W jakiej fazie wzrostu macie cebulę ? U mnie parę dni temu 100% roślin osiągnęło 1 liść właściwy. Przez deszcze tylko nalotu na cebuli brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadka88    6

Używa ktoś protektora w cebuli ? I czy odrazy mieszacie go z herbicydem  czy oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Panowie a co na koper w cebuli, pendimetalina i prosultokarb nic mu nie robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Jakies tam objawy na koprze sa po starane i lontrelu, bandur go tylko laskota to co wymienieles to sprawia ze rosnie szybciej :)

Nie testowalem nigdy lentagranu, emblemu ale szczerze watpie ze cokolwiek w cebuli sobie poradzi z koprem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

To raczej pozostają indywidualne doświadczenia,a tkakie było robione-200g emblem,0,25 wing,0,40 goal-kolega 5 dni temu tak pryskał zmniejszył jednak goal do 0,25. Dzis juz widac że powoj siada.pisze powoj bo akurat rdest u niego nie wystąpił na dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Czy po złamaniu się szczypioru w cebuli da radę go obciąc obcinarką do szczypioru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

przecież do tego jest !

szczypior ścina się właśnie po załamaniu i uschnięciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

mi chodziło o obcinaczkę do ciągnika jak ścina się cebulę przed wykopaniem przepraszam źle zadałem pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Obcinarka to  maszyna stacjonarna. Do pracy na polu to ścinacz szczypioru. Tak, da radę, po to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    182

dobry ścinacz nie tylko podniesie załamany szczypior, ale nawet wyrwie z ziemi chore cebule (z słabym korzeniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj