Polecane posty

PronarekP5    67

Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd. ;)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Tak jak mówiłam na GG, wczoraj widziałam go w akcji na glinach i robi dobre wrażenie. ;)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Jeżdziłem okazyjnie nie jest żle w 4*40 daje spokojnie radę nawet na sporych górkach, ale skrzynia biegów to totalna porażka . Znajomy od ok 20 lat używa jako główny do ciężkich prac siły ma dosyć i śmiga po niezłych górach na glinie , daje radę z rozrzutnikiem T088 i beczką asenizacyjną 8 tyś l , ale temu ciągnikowi niewiele motogodzin zostało .................., a szkoda. ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

914 ogólnie dobry ciągnik. Ale polecam raczej tą wersję z turbiną. Lub w masce zetora. Znajomy ma tą wersję z turbo i bardzo sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Jak dodasz do u 914 turbinkę to wychodzi u1014 heh. ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Do 914 też dawali dodatkowe siłowniki.

 

 

Można dodać turbinę. Ale po co bawić się w przeróbki? Nie lepiej od razu szukać ciągnika z turbiną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

No 914 to dobra maszyna....Gorzej z komfortem ale tragedii nie ma...Mi sie podobają te ciągniki, osobiscie wolałbym zetora 7245 ale jak na tą moc to Ursus jest dosc tani i dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Przepraszam,że troche zejdę z tematu, ale mógby mi ktoś wytłumaczyc obsługę tego ciągnika ( tj. najważniejsze dźwignie, rozkład biegów itp. ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Przepraszam,że troche zejdę z tematu, ale mógby mi ktoś wytłumaczyc obsługę tego ciągnika ( tj. najważniejsze dźwignie, rozkład biegów itp. ) ??

Oczywiście ;) Masz dwie dźwignie do biegów, z prawej i lewej strony fotela. Lewą wybierasz zakresy biegów: I - polowe, II - szosowe, R - wsteczne. Prawą wybierasz 4 dostępne biegi. Przy kierownicy masz też małą dźwigienke od wzmacniacza momentu (półbiegi pod obciążeniem), ma dwa położenia: żółw i zając. W sumie daje to 16 biegów do przodu i 8 do tyłu. Przy kierownicy jest też dźwignia gazu ręcznego i włączania WOM (hydraulicznie). Z prawej masz dźwignie od podnośnika, hydrauliki i wyboru regulacji TUZ (pozycyjna, mieszana, siłowa). I to chyba wszystko co najważniejsze.

 

A w temacie, radio raczej słabo będzie tam słychać na wysokich obrotach, szczególnie w kabinie z cienkim dachem, w jakiejś wygłuszonej wersji eksportowej napewo jest dużo lepiej. Silnik ma charakterystyke lokomotywy, skrzynia wiadomo jak pracuje :) ale dla niewymagającego rolnika jest do dobry traktor w dobrej cenie. Było już wiele pisane o nim na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Po lewej masz reduktor po prawej zmiane biegów, na gałkach jest rozkład begów. Pod kierownicą masz: lewa dźwignia - włacza i wyłącza WOM, środkowa - półbiegi, prawa - gazu. Ciągnik włączasz na przycisk obok kluczyka, zazwyczaj po właczeniu masy który to włacznik znajduje się z boku podwyższenia podłogi przy pedale sprzęgła. Przedni napęd włączasz wyciąganym suwakiem na tylnej podłodze po lewej stronie. Blokadę masz obok pedału gazu. Hydrauliki nie trzeba objaśniać.

Aha, jak będzie to nowszy 914 to odpalasz go kluczykiem jak auto i blokada jest na klawisz na desce rozdzielczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Byłem szybszy ;) ale mnie uzupełniłeś o odpalanie i włączanie przedniego napędu, mam 912 więc przeoczyłem te 4x4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amfipterus    1

Tak z dodaniem samej turbiny aby z 914 zrobic 1014 to troche zalatwo. Silniki martin'a z doladowaniem mialy troche inne pompy paliwowe, z takzwanym korektorem nadcisnieniowym, ktory byl polaczony z kolektorem ssacym. Pozdrawiam


1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

koledzy prosze o konkrety opłaca sie kupić 914 czy nie na co zwracać uwage przy kupnie


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

To zależy co ten ciągnik będzie robił. A na co zwracać uwagę? Jak nie miałeś z takimi ciągnikami zbyt wiele do czynienia to najlepiej jak poprosisz kogoś kto dobrze się zna na tym i pomoże przy wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
koledzy prosze o konkrety opłaca sie kupić 914 czy nie na co zwracać uwage przy kupnie

Zależy na ile ha, jakie masz jeszcze ciągniki, itd... Jest to raczej niedrogi traktor ale wg mnie godziwe modele zaczynają sie od 40000zł. Jest sporo tematów w których jest mnóstwo informacji, np.:

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...t=0&start=0

o serii "ciężkich czwórek"

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...580&hl=U914

porównanie do zetora

 

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...t=0&start=0

porównanie do zetora i mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

914 dobry traktor ale jak masz trudne w uprawie gleby np. wiosną zamokłe albo ciężkie do orania to polecam 1224 pali niewiele więcej a nawet tyle samo a robota inna no i ciszej w kabinie to bo to 6-stka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

zależy jakie masz ziemie, z 4 zagonową poleci na bank, nawet z 5 da rade. A z obrotowych to chyba tylko 3*50. U mnie taki działa na 80ha, z talerzówką i 4 zagon, i musze powiedzieć, że nie ma problemu, tylko właściciel tego ciągnika, strasznie krzywo orze ;):)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

silniką są dobre jak na taki areał to w zupełności wystarczy z radiem mogą być problemy ale jak masz ciężkawe ziemie to lepiej weź 914 w którym z radiem mogą być małe problemy niż zetora 7745 w którym radio będziesz słyszał dobrze ale będzie ci sie nim gorzej pracować w polu.

 

P.S jak kupisz z wysoka kabina i błotnikami obitymi w środku to tez jest w miarę cicho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

W URSUS-ie tkwi historia i potęga

URSUS U-914 sprubój rozbudzić jego moc!!!!

 

 

ja pierdo.... stary! SPRUBÓJ?!


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

ziemia prawie piach [ale dużo brakuje] ;) klasa 4,5

prawie robi dużą różnicę


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj