Gość bartek18

Valtra A92 czy N92?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość bartek18   
Gość bartek18

Chciałbym się dowiedzieć który z tych ciągników bardziej by mi się opłacało, chodzi mi głównie o jakość w stosunku do ceny. Otóż za A92 zaproponowali mi 137 000 netto a za N92 165 000 netto. Wiecie że ponad 30 tys na drodze nie leży a dzięki takiej oszczędności mógłbym kupić sobie lepszą przyczepę samozbierającą. Czy jednak N-ka warta jest tej kwoty. Silniki są chyba te same w nich? Myślałem jeszcze o Axosie 340 ale nie rozmawiałem z dilerem na jego temat jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Różnica sporawa, ale N-ka jest gabarytowo większa o A-śki co przydaje się w polu bo ciągnik jest stabilny, kabina chyba będzie większa od serii A i ładniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

Ja również zastanawiałem ie kiedyć nad wersja A i N. Po rozmowach z dilerem wiem, że A nie ma rewesru hydraulicznego, ma mechaniczna skrzynie biegów - poprostu jest to prosty mechaniczny ciagnik. Natomiast wersja N ma rewers hydrauliczny i można zamawiac różne skrzynie biegów w zależnosci od potrzeb. Co do wielkości gabarytów nie wiem nic bo nie interesowałem sie tym. Podpowiem jeszcze że musisz sprawdzić wyposażenie obu wersji i czy to ci odpowiada. Decyzje i tam musisz sam podjąc. Pozdrawiam MK. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Po pierwsze elektryczny i a-śka go ma. Po drugie a-śka ma różne skrzynie. Po trzecie te modele mają tylko mechaniczną skrzynie. Pozdrawiam MR. B)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

teraz valtra wprowadziła nowy model A93 z rewersem elektrochydraulicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zna ktoś cene tej A93 ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Wacek21 na allegro jest za 151000zł netto ;)

http://otomoto.pl/valtra-a93-hitech-nowosc-hit-ciagnik-rolniczy-A74592.html

 

Odnośnie tematu to zależy do czego ma służyc ten ciągnik jeśli ma byc to główny to lepszym rozwiązaniem była by N a jeśli pomocniczy to A raczej powinien wystarczyc ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek18   
Gość bartek18

A93 również mi proponował ale od razu go przekreśliłem bo ma tylko 3 cylindry. Jeśli bym wziął A-śke to była by pomocnicza bo bym dokupił do niej ładowacz a tego co mam teraz zamieniłbym na jakiegoś 6-o cylindrowego. @MrValterka: wiesz może jakie są jeszcze skrzynie w A92?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek18   
Gość bartek18

Z tego co wiem to w A nie ma wersji możesz sobie jedynie niektóre podzespoły zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Biegi 24/24 lub 36/36. Do tego classic z mechanicznym rewersem lub hitech z elektronicznym rwersem. Nie wiem czy jest ta skrzynia z mechanicznym rewersem bo mieli ją wycofać.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ale to w serii N i T w serii A masz 12/12(classic lub HT)

W wersji Classic (w większych seriach) są chyba dostępne 4 modele N101, T121, T131, T161 :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj