emilioo

pługi Krone

Polecane posty

radzio445    0

Poprostu gdy skręcam cięgło w pługu żeby ustawić większą szerokość to on się kładzie na bok. Wogóle nie ma w nim żadnego zabezpieczenia żeby nie dało się go ruszyć. Można go ręcznie obrócić nwm co robić, czy on tak ma i nie da się go więcej skręcić, czy czegoś poprostu w nim brakuje :( Doradż coś bo już nie mam pomysłów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

To że się przekręca to normalne poprostu tak jest wyważony ,żeby mógł się obracać i tak jest w każdym pługu,a za utrzymanie go w odpowiedniej pozycji odpowiada siłownik i zawór z zaworkami zwrotnymi.Pierwsza sprawa to uszczelnienie siłownika koszt do tego pługa to 50zł, (chyba z rozebraniem nie będziesz miał problemu to prosta sprawa), druga to ten zawór i jego czyszczenie żeby ruszał się ten trzpień o którym pisałem w poprzednim poście, możesz go również odkręcić i rozebrać zobaczyć stan sprężynek lekko je naciągnąć i całość oczyścić..Ten pług ze zdjęcia to dokładnie twój czy tylko podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

witam nie dawno kupilem plug 3-skibowy krone mustang 100/3 i ma problem z obrotem obrot jest na 2 węże. Obraca szybko i przy koncu obracania strasznie szarpie cagnikiem że aż boje sie zeby mi ramion nie urwał czy jest mozliwoś ustawienia wolniejszego przepływu oleju na kostce albo jakis dławik wstawic.

Podpinam go do Mtz 82 z nową pompą oleju i nowym rozdzielaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

W kostce nie reguluje się przepływu oleju tylko raczej w ciągniku możesz zainstalować na przewodach dławik taki z potencjometrem lub założyć krążek dławiący np. od bizona o otworze 1mm pod redukcję lub wtyczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Dzieki wszystkim za wskazówki.

Już uporałem się z tym szarpaniem, pomogło dwie sprawy:

Pierwsza

W MTZ mam dwa wyjcia hydrauliki i zamieniłem przewody hydrauliczne pługa podpiołem odwrotnie ( niewiem co to ma do rzeczy?) ale pomogło

Druga

miałem zle podpietą obrotnice do wierzyczki i kładło mi pług w orce.

Odwruciłem tak jak ma być i teraz obraca łagodnie bez szarpnięć i ładnie odkłada ziemie nie kładąc się w bruzde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Pisze tu bo niewiem gdzie zamieścic

Poszukuje 4 korpusa do obrotowki KRONE mustang 100/3 prześwit pod ramą 65cm bo trójka zamał do mojego MTZ na turbinie.

Model taki jak na zdjenciu

post-65912-0-05644500-1412721486_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

A czy produkowane są jeszcze pługi KRONE  czy wycofali się z produkcji ??


A czy produkowane są jeszcze pługi KRONE  czy wycofali się z produkcji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

na stronie internetowej nic o pługach nie ma więc raczej już pługów nie produkują...niemniej z oryginalnymi częściami zamiennymi do pługów nie ma problemu - tylko ceny chore:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajac1    56

Mam problem z obrotem przy pługu Krone mustang 100/3. Musze wajchowac wajcha w prawo i lewo zeby sie obrócił. Nieraz z cztery razy... Czasem sie nie chce obrocic a czasem mocno szarpie lub obróci sie do połowy i pozniej wraca do pozycji wejsciowej. Do kostki podpiete mam 2 weże. Kostke czyscilem , byla czysta. Jedyne co to troszke sie poci bo ta gumowa uszczelka puszcza.

Mogę prosić o jakies wskazowki co może być przyczyną? Gdy olej jest zimny to idzie to jako tako, a jak sie rozgrzeje to zaczynaja sie dziać cyrki.. Załączam zdjecia pługa.

post-2362-0-31050600-1445538833_thumb.jpg

post-2362-0-01890500-1445538903_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

@ zajac1 znalazłeś przyczynę ? Mam taki na podwórku na próbę i zastanawiam się czy kupować. Objawy takie same dopóki nie przełamie do połowy to trzeba wajchować a potem już gładko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszliście do ładu z tym pługiem? Oglądałem 100/3 ale już nie ma tej kostki i baniaczka tylko dwa węże bezpośrednio podłączone pod króćce siłownika. Gość u którego stoi mówi że z obrotem nie ma problemu. Chcę go do mtz. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Witam @ luki21 Trochę pokombinowałem z moim nowym nabytkiem (krone 100/3) W moim obrót na jeden wąż ,kostka i hydroakumulator. Jak go przywiozłem to do połowy obrotu zacinał się musiałem cofać dźwignię hydrauliki w drugą stronę i dalej kontynuować obrót na 2-3 razy po trochu. Tuż przed punktem przełamania siłownika (w połowie obrotu) zaczynał się płynny ruch. Diagnoza -pusty akumulator i faktycznie po odkręceniu zaworu b.mało gazu. W miejsce aku wkręciłem drugi przewód i obrót jest prawie płynny tylko w punkcie przełamania na chwilkę się zatrzymuje i rusza dalej.Myślę że po napełnieniu aku będą się płynnie obracać. Bez kostki będziesz musiał na dwa razy robić obrót do połowy i później szybciutko wajcha w drugą stronę by dokończyć obrót, Kostka wykonuje to za ciebie i w czasie pracy utrzymuje siłownik zablokowany bez kostki siłownik musi utrzymywać rozdzielacz w ciągniku.  Chyba w miarę jasno to opisałem.

Edytowano przez sdamigo6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaytek    0

Witam mam pytanie odnoscie pługa Askan 120/3 czy ktos zakladał odkladnice inne niz oryginale np Kg121 zamiast Kg12 ? bo jest łatwiejsza dostepnosc ale nie moge nigdzie potwierdzić czy beda pasowały a nie mam jak ich porownac. pozdrawiam  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Panowie, mam okazję kupić Krone Mustang 100/3, ciągnik jaki posiadam to MTZ82 z 93r. Czy ten pług nie będzie za lekki? Ziemie mam w większości ciężkie, jedna górka. Obecnie używam grudziądza zagonowego 4 skiby (waga 510kg)

post-149284-0-83796200-1502902645_thumb.jpg

Edytowano przez azzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam. Posiadam pług Kuhn i ma problem z obracaniem. Liniuje i nie chce obrócić musze 2 raz hydrauliką ruszyć żeby obrócił. Gdzie szukać przyczyny, może ktoś się spotkał z takim czymś? Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez dawidosos11
      Witam serdecznie czy ma ktoś na sprzedaż trzymanie wieży do pługu huard470 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj