Polecane posty

soltys48    19797
2 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

no wiesz ... ty tak zaczynasz wypytywać o wyliczenia jak on ... podejrzane :D

Gdzie ja bym mógł przejąć osobowość mojego funfla odwajlera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38
1 godzinę temu, skorpion2021 napisał:

Witam interesuje mnie opasanie bydła bez udziału śrut zbożowych. Ma ktoś takową wiedzę, jeśli tak  to na jakich paszach objętościowych?

Ktoś w temacie czy nie bardzo?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, kiszonka z qq + BARDZO DOBREJ jakości sianokiszonka z traw motylkowatych/lucerny + może być potrzebne jeszcze np. młóto browarniane jeżeli będzie brakować białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Dnia 14.01.2019 o 23:09, skorpion2021 napisał:

Ktoś w temacie czy nie bardzo?

 

Przecież napisałem ci że musisz mieć kilka pasz ... Bo jak np będziesz miał sama kiszonkę z qq to po czasie im się zbrzydnie i przestaną jeść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2107

Przeciez to trochę większe jak 60 a ty chcesz jej 2 tony powiesić z tylu. Zesra sie ani bedzie pryskać. Chyba ze połowa opryskiwacza tylko wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38
10 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

Przecież napisałem ci że musisz mieć kilka pasz ... Bo jak np będziesz miał sama kiszonkę z qq to po czasie im się zbrzydnie i przestaną jeść 

Tyle wiem u mnie idzie kiszonka z kukurydzy wyslodki i kiszonka z trawy sudanskiej w proporcji 50-30-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

Co do kredy czy też weglanu czytalem że należy stosować przy sporej ilości paszy treściwej z drugiej strony o tym ,że gdy podaje się sporo kiszonki z kukurydzy.Trzecia informacja ,że gdy podaje się siano to kwaśny węglan jest zbędnym wydatkiem.Kogo słuchać? Opasy dostają głównie kiszonke z kukurydzy do tego śruta zbożowa z dodatkiem ok 20% rzepaku i siano dorosłe na 2 3 mies przed sprzedażą dostają jeszcze po ok 5 kg ziemniakow pociętych.Dodawać jeszcze krede lub węglan? 

Edytowano przez Tomas1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że siano czy słoma posiada dużą zawartość włókna, które "zapobiega" kwasicy, możesz dać, ale mniejsza dawkę, koszt będzie znikomy, a profilaktyka zachowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabe pobieranie paszy, krótszy czas przeżuwania, słaba kondycja np. kulawienie lub dużo leży, biegunki, dużo artykułów jest w internecie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

A sraczkę to po czym maja Odstawiłem treściwą Dostają siano i GPS z żyta i dalej rzadkie gówno, tylko u tych co w boksach Te w lesie super a jedzą to samo 

tylko sraczka 

Edytowano przez debrzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38
2 godziny temu, KrowieBieszczady napisał:

To sama energia, na pewno duży brak białka i pewnie sporo kredy lub kwaśnego węglanu dajesz, żeby nie doszło do kwasicy.

Tak dlatego pasza 20% szla i kredy 25 kg na tone a przed sprzadaza ekstra po 0,5 kg rzepaku albo makuchu rzepakowego

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

przy objętościówkach kreda jest zbędna jeżeli wszystko zadawane z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38
8 minut temu, BENNY82 napisał:

przy objętościówkach kreda jest zbędna jeżeli wszystko zadawane z głową.

To samo mozna powiedziec o soli i drozdzach a powinno sie stosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
4 godziny temu, KrowieBieszczady napisał:

Słabe pobieranie paszy, krótszy czas przeżuwania, słaba kondycja np. kulawienie lub dużo leży, biegunki, dużo artykułów jest w internecie na ten temat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, debrzyna napisał:

A sraczkę to po czym maja Odstawiłem treściwą Dostają siano i GPS z żyta i dalej rzadkie gówno, tylko u tych co w boksach Te w lesie super a jedzą to samo 

tylko sraczka 

Wirus pewnie

A te w lesie na świetnym powietrzu i zioła znajdą,kory z drzew pojedza i nie srają

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpion2021    38

Rozumiem że nikt nie posiada odpowiedniej wiedzy odnośnie żywienia opasów bez udziału śruty zbożowej, wiec może wypowie się ktoś na temat stosowania gotowej paszy treściwej dla opasów i dawkowania oraz opłacalności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego oczekujesz "jasnej sprecyzowanej odpowiedzi", a niestety przy hodowli żywca jest dużo czynników, które u poszczególnych osób mogą się różnić. Wracając do pytania, da się, ale w pierwszej kolejności sprawdź ile twoja sianokiszonka/objętościówka ma białka, jeżeli po przeliczeniu na sztukę spełnia zapotrzebowanie to super, same oszczędności na paszy treściwej. W przypadku, gdy nie posiadasz objętościówki z dużą zawartością białka lub jest ona znikoma to pozostaje Ci doświadczenie. Pogrupuj sztuki, zważ a następnie rozpocznij opas systemem z dodatkowa paszą treściwą, a w drugim bez . Po danym czasie ważysz ponownie, masz wyniki, łatwo zobaczysz różnice, a następnie bezproblemowo obliczysz jaki system w twoim przypadku jest lepiej dochodowy, możesz później kombinować z dodatkowymi komponentami np. młotem. Co do pytania odnośnie gotowej paszy, wszystkie gotowce to około 300-400zł więcej od produktu, który mógłbyś wytworzyć sam kupując zboża i dodatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj