yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

ziomall1991    1

Ja brałbym zdecydowanie Amazone,może być trochę bardziej wypracowane ale napewno ci pochodzi dłużej niż te polskie ,którymi jak trochę się po pracuje to już potem pasuje całego remontować od podstaw ,żeby jakoś to siało,jeśli chodzi o siewniki to byle nie polski jeszcze nie dogoniliśmy techniką ,zachodnich  marek,tyle ode mnie, pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

NN mało spotykany model, więc mogą być problemy z częściami, choć są to bardzo proste siewniki i jeśli zadbany to nie obaw

Hassia jest bardzo popularna, Amozonki według mnie są przereklamowane, coś jak z ciągnikami Zetora


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

A czy w ogóle talerzowy to dobry wybór dla mnie? Może wystarczyły by zwykłe redlice?

Ziemie ciężkie, przed siewem dwa razy agregatem (RAU na małych łapach podobny: http://olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-rau-CID757-ID5SpLh.html#9893d9ca00) uprawiana ziemia a i tak nie jest rewelacyjnie. Do tej pory siane zwykłym starym poznaniakiem, i dużo zboża na wierzchu zostaje. Czytając inne temty wywnioskowałem że talerzowy bardziej się na moje ziemie nada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Izydor może i amazone przereklamowany ale jezeli chodzi o siewnimi talerzowe to cenowo jako nowe wychodzą chyba najlepiej z zachodnich.
Podpytaj chuck00 bo brak teraz amazonkę i jakie były roznice miedzy nim a innymi markami. Ja za duzo sie nie zaglebialem w temat bo na razie nie kupuję ale jak mi nim posieje to na pewno zdam relacje jak mu wyszlo.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blaszka    0

Witam wszystkich forumowiczów :)

Potrzebuję rady. Najlepiej użytkowników niżej wymienionych maszyn aby wiadomości były w miarę miarodajne. Więc tak.

Dzięki pomocy forum co do wyboru ciągnika jestem od 4 lat szczęśliwym posiadaczem John Deere 5080r.

Po tych kilku latach pracy czas wyposażyć go w zestaw uprawowo-siewny. Więc celując w tą myśl jestem na etapie zakupu siewnika. Od razu wyprzedzając pytania agregat będzie najprawdopodobniej firmy TOLMET. Spodobał mi się agregat POLON 3m, więc w kwestii maszyny numer jeden jestem prawie pewien, waga nie duża około 750 kg (oczywiście bez wału Packera, który nie jest na moje ziemie i przeznaczenie uprawy) poza siewem zbóż używany będzie również używany do uprawy pod warzywa, QQ itp. Więc wracając do tematu testując udźwig ciągnika pożyczyłem zestaw uprawowo-siewny (agregat rolmako 3m z packerem + siewnik Kongskilde NCS1130) i powiem że z udźwigiem i uciągiem na pusto bez składania nie było problemu. Wiec tutaj moje pytanie czy zestaw Tolmet 3m bez packera + siewnik Pottinger Vitasem 302 będzie odpowiedni?? Chodzi mi głównie i porównanie mas siewników bez redlic talerzowych Vitasema i Kongskilde (na tym brak wybitej wagi) Natomiast Pottinger waga około 650 kg w prawie full wyposażeniu które podam niżej. Czy przód nie będzie składał rąk do Boga o pomstę dla operatora? Czy wręcz przeciwnie? Jak myślicie?

Oraz w jakiej cenie można wyrwać taki siewnik?

Moja oferta: Vitasem 302

+znaczniki pion

+komputer (i wszystko co z nim związane oprócz znaczników przedwschodowych)

+zagarniacz perfect

+pomost

+redlice ciągnione

+zagarniacz śladu koła

Cena netto  36tys zł do negocjacji. Ile można wynegocjować?

Myślałem też o Amazone D9 ale podobno są cięższe i droższe więc nie wiem czy warto.

Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Już tyle było pisane że wystarczy jak przeczytasz kilka postów i będziesz wszystko wiedział :)
Zależy czy masz dużo ziemi czy będzie pracować z agregatem jaki masz ciągnik , na temat polskich też było już trochę pisane więc czytaj .

Edytowano przez ziomall1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Witam, znalazłem siewnik Polonez  (http://olx.pl/oferta/siewnik-polonez-3m-stan-idealny-2007-nie-poznaniak-khun-CID757-IDaUiz5.html).  Proszę o radę! Zastanawiam się nad Poznaniakiem albo Polonezem, który z nich jest lepszy? Czy talerze w polonezie się zapychają, bo widać na zdjęciach że są bardzo blisko siebie. 

Proszę o odpowiedź jakichś posiadaczy ów sprzętu, albo ludzi ogarniętych w temacie. Jakby mógł ktoś przeanalizować zdjęcia tego siewnika i mniej więcej określić jego stan. Mogę podesłać zdjęcia talerzy, bo podesłał mi sprzedający.

Edytowano przez azzadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Przyłączam się do pytania kolegi wyżej, tez interesują mnie opinie użytkowników poloneza, nie koniecznie na talerzowych redlicach, miałby obsiewać ok 15 ha na początek, kiedyś może więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Pare lat wcześniej też miałem brać poloneza na talerzach ale przypadkowo zobaczyłem u dilera siewnik który stał 2 lata na placu cały zardzewiały i dałem sobie spokój dopłaciłem 5 tyś i kupiłem amazone na rotekach i jestem bardzo z niego zadowolony, jest bardzo precyzyjny, znaczniki na środek ciągnika a nie na koło jak w polskich, łatwy w obsłudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

posiadam siewnik FAMAROL POZNANIAK 410/3XL  i mam prośbę czy wytłumaczyłby mi ktoś jak zrobić scieżki technologiczne w przypadku gdy posiadam opryskiwacz z belką 12 metrów ?

 


potrzebuje jeszcze tabele wysiewu do siewnika famarol 410/3xl poniewaz wymieniona byłą pokrywa górna i niestety pokrywa odjechala wraz z tabelą i coś nie kwapia sie aby ją odesłać gdyby ktoś miał byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Lepiej sam siewnik 3m, czy 2,5m z lekkim agregatem uprawowo-siewnym (np. dziekan jaguar)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

posiadam siewnik FAMAROL POZNANIAK 410/3XL  i mam prośbę czy wytłumaczyłby mi ktoś jak zrobić scieżki technologiczne w przypadku gdy posiadam opryskiwacz z belką 12 metrów ?

 

potrzebuje jeszcze tabele wysiewu do siewnika famarol 410/3xl poniewaz wymieniona byłą pokrywa górna i niestety pokrywa odjechala wraz z tabelą i coś nie kwapia sie aby ją odesłać gdyby ktoś miał byłbym wdzięczny

 

Zaczynasz od 1/2>>1>>ścieżka>>1>>1>>1>>>ścieżka>>itd.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiłem   Amazone D 8 /40  Super 2000 r  z agregatem    jakość wykonania maszyny  powala  nie ma co porównywać Amazone do poznaniaka  na oko widać jak jest wykonany  w amazone  blacha na redlicach 2 x grubsza   :D  nie zamieniłbym na nowego poznaniaka 


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z amazone to najlepsza seri to D 8  :D


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Przyjrzyj się Hassia DK lub DKL zobaczysz że jakość wykonania jeszcze lepsza od Amazone a części 1/4 tańsze i produkowane w Polskim Kutnie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Polecam ci agromasza sr 300 na redlicach talerzowych, zaleto to tani masywny i ile wykręcisz tyle wysieje. Ogólnie agromasz ma bardzo konkurencyjne ceny patrząc np na pługi które bardzo ładnie orzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Dzięki za Agromasz. Szukam coś taniej i na pewno na redlicach ze względu na masę. A do fabryki Agromaszu mam kilkanaście kilometrów.

 

@sharot - a w Kutnie mają jakiś sklep fabryczny? kto handluje?

Edytowano przez mrc1005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Proszę o opinie siewnika Nordsten live-o-matic 2000. Szerokość robocza 2.5m.
Mam na myśli używany taki siewnik i będzie slużył do siewu pszenicy,jęczmienia i mięszanki owies/jęczmień. Jakie są zalety i wady tego sprzętu. Pytam bo za taki trzeba koło 5000zł,a nie chce kupić kota w worku przysłowiowego. Na co trzeba zwracać uwagę w tym siewniku?
Ma on skrzynie mechaniczną. Czy to dobrze?
Z drugiej strony mogę szukać Poznaniaka 2.7m ze skrzynią olejową. No i mam taki dylemat...
Jak ktoś z forumowiczów ma wiedzę,niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukaj czegoś ze skrzynią bezstopniową komfort itp a co do marki to tanie nowe agromasze a inne zachodnie siewniki to  jest wielka różnica jak mówiłam mam Amazone D 8/40 Super  z agregatem biernym tolmet  4.0 m  redlice oryginał maszyna ma 15 lat  a redlice są jak nowe jakość materiału 5/5 mój Zetor Forterra 11441 :P bez problemów  z nim daje radę  stosunek masy zestawu do mocy ciągnika wyszedł idealnie  nawet znaczniki na linki sterowane hydraulicznie sprawują się na medal nie ma z nimi problemu na twoim miejscu stawiał bym na zachodnie marki bo siewnik musi służyć latami  :rolleyes:


Pomogłem wciśnij strzałkę obok   :rolleyes:

Mój kanał na YT

www.youtube.com/Rolniczy Team z Podlasia

Oglądaj Komentuj Subskrybuj aby być na bieżąco   B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

użytkuje agromasza od nowego ma już 21 lat 100% oryginalne części i redlice w stanie bdb. tak naprawdę zależy jak dbasz no i ile używasz Polacy tez potrafili zrobić coś dobrego i trwałego ale te siewniki idą powoli do lamusa mimo że są bardzo dobre ale nie posiadają ścieżek 2.7 m i mały zasyp ;p
poprawka nie agromasz tylko rolmasz; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj