Zaloguj się, aby obserwować  
bigosek54

Wał strunowy firmy "DZIEKAN"

Polecane posty

piotrb14    192

no wiesz wałek nie stawia jakiegoś dużego oporu... za taką cenę nie lepiej pokusic się i samemu zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1

Ale ta firm bi bardzo dobre wały. Wiem bo mamy takiego w gospodarstwie od 2 sezonów. I nie jestś w stanie zrobić za 2000 takiego wału. (samo kalkulowaliśmy ile by to wyszło) a tutaj masz elegancko na sprężynach. Więc polecam. A firma AGROMIL ma transport na całą Polskę w cenie 150 zł a ten wałkoztuje u nich 2000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Różnica ? żadna chyba że w farbie , kolor na dziekanie zmienił się w ciągu roku no i cena , z bometu nie widziałem wału ciężkiego . Mam ten dziekana 2,4 m i ogólnie jestem zadowolony, z drugiej strony stwierdzam że wał strunowy to sadzarka chwastów - na wiosnę kultywator je wyciąga a wał wpycha z powrotem w ziemie . Co innego na czystym polu doskonale rozbija bryły i wyrównuje glebę , mówię tu o wale podwójnym , prędkość pracy też robi swoje - im szybciej tym lepszy efekt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

U mnie pola są czyste i nie powinno być z tym problemów.A z jaką mniej więcej prędkością powinienem jeździć JD 5080R??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Ostatnio robiłem C-360 na trzecim biegu , dwójką efekt był gorszy , wszystko zależy od rodzaju gleby , na glinie mocno zbrylonej podwójnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Ja mam agregat z dziekana 1.8,właśnie z takimi wałkami i robią super robotę w polu.Mam go już chyba 5 sezonów i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Wał 2.4 m a kultywator zwykły 14 zębów coś 2.2m , zapotrzebowanie mocy pewnie podobne jak przy agregacie z drobnym zębem o szerokości 2,4 m .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

yhym..ale kupiłeś cały kultywator czy tylko wałki?skąd zamawiałeś i w jakim czasie ci go dostarczono ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tylko wał , kultywator miałem grudziądzki - solidna konstrukcja , te z drobnym zębem wydają się delikatne w ogóle na większy ciągnik , ale to tylko moje zdanie . Moim zdaniem jeśli masz większy areał możesz pomyśleć o agregacie siewnym , siewnik na pewno masz , a ciągnik jaką ma moc ? Wał dowieźli szybko max 3 dni , podzwoń po allegro , popytaj o cenę i czas realizacji oraz koszt transportu , nazwy firmy nie pamiętam , na dziś i tak go nie potrzebujesz i czas dowozu nie ma tu znaczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

No ja mam agregat uprawowo siewny 4,5 m i ciągnę go Deutz Fahr Agrotron M620 ale teraz kupiłem JD 5080R i chciałbym żeby gdy duży ciągnik będzie orał to od razu mały będzie uprawiał i to nie zdąży wyschnąć bo tak to uprawiałem tym agregatem od siewnika Zetorem 16145 ale teraz mam zamiar go sprzedać.I doszedłem do wniosku że nawet szybciej odczepić pług od DF i podłączyć agregat niż jeździć Zetorem bo to szybciej idzie z rewersem EHR niż z tą skrzynią w Zetorze.A jelonkiem jeszcze będzie bardziej komfortowo :D A jaką masz szerokość tego zestawu i czym go ciągniesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj