Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bigosek54

Wał strunowy firmy "DZIEKAN"

Polecane posty

piotrb14    187

no wiesz wałek nie stawia jakiegoś dużego oporu... za taką cenę nie lepiej pokusic się i samemu zrobić??

rufik2    1

Ale ta firm bi bardzo dobre wały. Wiem bo mamy takiego w gospodarstwie od 2 sezonów. I nie jestś w stanie zrobić za 2000 takiego wału. (samo kalkulowaliśmy ile by to wyszło) a tutaj masz elegancko na sprężynach. Więc polecam. A firma AGROMIL ma transport na całą Polskę w cenie 150 zł a ten wałkoztuje u nich 2000 zł

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej612b    97

Różnica ? żadna chyba że w farbie , kolor na dziekanie zmienił się w ciągu roku no i cena , z bometu nie widziałem wału ciężkiego . Mam ten dziekana 2,4 m i ogólnie jestem zadowolony, z drugiej strony stwierdzam że wał strunowy to sadzarka chwastów - na wiosnę kultywator je wyciąga a wał wpycha z powrotem w ziemie . Co innego na czystym polu doskonale rozbija bryły i wyrównuje glebę , mówię tu o wale podwójnym , prędkość pracy też robi swoje - im szybciej tym lepszy efekt .

bigosek54    1

U mnie pola są czyste i nie powinno być z tym problemów.A z jaką mniej więcej prędkością powinienem jeździć JD 5080R??

andrzej612b    97

Ostatnio robiłem C-360 na trzecim biegu , dwójką efekt był gorszy , wszystko zależy od rodzaju gleby , na glinie mocno zbrylonej podwójnie .

Piotruniu25    1114

Ja mam agregat z dziekana 1.8,właśnie z takimi wałkami i robią super robotę w polu.Mam go już chyba 5 sezonów i jest ok.

andrzej612b    97

Wał 2.4 m a kultywator zwykły 14 zębów coś 2.2m , zapotrzebowanie mocy pewnie podobne jak przy agregacie z drobnym zębem o szerokości 2,4 m .

andrzej612b    97

Tylko wał , kultywator miałem grudziądzki - solidna konstrukcja , te z drobnym zębem wydają się delikatne w ogóle na większy ciągnik , ale to tylko moje zdanie . Moim zdaniem jeśli masz większy areał możesz pomyśleć o agregacie siewnym , siewnik na pewno masz , a ciągnik jaką ma moc ? Wał dowieźli szybko max 3 dni , podzwoń po allegro , popytaj o cenę i czas realizacji oraz koszt transportu , nazwy firmy nie pamiętam , na dziś i tak go nie potrzebujesz i czas dowozu nie ma tu znaczenia .

bigosek54    1

No ja mam agregat uprawowo siewny 4,5 m i ciągnę go Deutz Fahr Agrotron M620 ale teraz kupiłem JD 5080R i chciałbym żeby gdy duży ciągnik będzie orał to od razu mały będzie uprawiał i to nie zdąży wyschnąć bo tak to uprawiałem tym agregatem od siewnika Zetorem 16145 ale teraz mam zamiar go sprzedać.I doszedłem do wniosku że nawet szybciej odczepić pług od DF i podłączyć agregat niż jeździć Zetorem bo to szybciej idzie z rewersem EHR niż z tą skrzynią w Zetorze.A jelonkiem jeszcze będzie bardziej komfortowo :D A jaką masz szerokość tego zestawu i czym go ciągniesz ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Dziuba
      Witam. Chciałem pszerobic swój kultywator na agregat uprawowy co sądzicie o dorobieniu wału packera??? A moze jakas inna opcja zdjecia moze ktos ma swojego cuda 😉 pozdrawiam 

• Przez Uziu92
      Witam.
      Zakładam nowy temat dotyczący krajowych agregatów talerzowych z hydropakiem, co prawda jest kilka tematów dotyczących konkretnych producentów, ale za wiele tam nie ma, a jak wiadomo sprzęt ten producenci co raz to poprawiają lub wprowadzają nowości, wiec myślę że temat się przyda wielu rolnikom stojącym przed wyborem nowej maszyny.

A więc proszę o opinie posiadaczy, osób które widziały jak pracuje i jak jest wykonana dana maszyna, czy to może gdzieś na targach czy u sąsiada. Piszcie jakie macie agregaty, czy polecacie czy nie.

Z firm, które mi wyskoczyły w ogłoszeniach w rozsądnych pieniądzach mogę wymienić : TOLMET, EURO MASZ, AGROLIFT, ROLEX, STRUMYK, BATYRA, ARMASZ, JANPOL i wiele wiele innych. Może ktoś ma jeszcze jakiś inny niech pisze opinie, a może ktoś poleca coś czego nie wymieniłem w rozsądnych pieniądzach także śmiało pisać.

O tolmecie i agrolifcie można wyszukać na forum sporo pozytywnych opini, znowu o euromaszu czytałem że słabo.
      Kolejna sprawa to wyposażenie, są na talerzach 510 i 560 mm, z jednym siłownikiem i z dwoma do hydropaku, różne wały, i teraz pytanie jak skonfigurować agregat żeby był jak najbardziej uniwersalny, aby można było nim śmiało też robić uprawy pożniwne, ugory, poplony itp.
      Sam miałem kupować gruber ale... no właśnie, taki agregat byłby bardziej uniwersalny.

Piszcie panowie i panie, czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam
    • Przez Farmer345
      Witam. Jaki agregat uprawowo siewny o szerokości 2,7m  polecacie  do ciągnika MF 6130 mocy 95 km ? Gleby lekkie i średnie również zakamienione. 
      Myślę o takim czymś: https://www.olx.pl/oferta/lekki-agregat-uprawowo-siewny-jaguar-lux-z-hydropakiem-2-7m-dziekan-CID757-IDsjKat.html#1408fb028d  
      Co o tym sądzicie? 
    • Przez michal1993
      Witam! Mam taką zagadkę przy wymianie zębów przy agregacie RAU, otóż chciałbym się upewnić w jaki sposób należy je zamontować? Tak jak ten z lewej czy z prawej? Bardziej bym się skłaniał do tego po prawo ale wolę dopytać.

• Przez rafal4610
      Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam stary agregat Bomet z wałkami na łańcuszkach(jak na zdjęciu). Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem przeróbki "na sztywno" jak w nowszych typach. Pytanie czy kupie gotowe te jarzma ? Bo przejrzałem kilka sklepów w necie i nigdzie nie widze. Jeśli dorobie z pręta gwintowanego 12 to to wytrzyma ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.