Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rogas

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

rogas    16

Witam!

Dostaliśmy informację od powiatowej inspekcji o tym, że niedługo będziemy mieć kontrolę dot. dobrostanu.

Ponieważ wiadomo powszechnie, że kontrolerzy, którzy działają na naszym terenie nie należą do osób nastawionych prorolniczo (delikatnie mówiąc) mam kilka pytań.

Czy jest gdzieś opisana procedura kontroli (jakie punkty w jakiej kolejności będą sprawdzane).

Czy są konkretne przepisy wykonawcze odnośnie wymogów, które muszą być spełnione przez gospodarstwo? Chodzi mi o konkretne określenie z czego co ma być wykonane (np stal nierdzewna, ocynk, możliwość użycia betonu lub drewna itp.) bo z tego co mi wiadomo to jeżeli nie ma czegoś takiego w ustawie lub rozporządzeniu to nie można tego wymagać..

Jakie informacje kontroler MUSI mi udzielić przed przystąpieniem do kontroli oraz inne ważne informacje dzięki którym kontroler nie będzie mógł pozwolić sobie na "kozaczenie".

ps. Jak wygląda procedura liczenia drobiu? Robi to on sam czy ja MUSZĘ mu pomagać?

Życzę Wam żebyście nie mieli takich buców za kontrolerów jak my.

przemrolnik    13

Może to nie jest odnośnie wszystkiego, co wypisałeś, ale u mnie był stary koleś, i sie czepiał że lochy mają za ciasne klatki..

danield28    33

Myślisz, że jakby nie było przepisów kogoś by to interesowało więc muszę cię zmartwić ale jest ustawa

http://www.rbprojekt.home.pl/pliki/RMRiRW%20-%20000.pdf

Miłego czytania i myślenia aby nie zakończyli tobie produkcji... Oczywiście ustawa zawiera jeszcze mnóstwo rozporządzeń ale w necie znajdziesz... Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Wiadomość z agroFakt.pl

ChiquitaB    50
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10870-cross-compliance/ tu masz dobry temat o tym i dodatkowo poczytaj to masz pdf do ściągnięcia na tej stronie http://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/Platnosci-bezposrednie/Normy-i-Wymogi-Wzajemnej-Zgodnosci-cross-compliance/Nowe-wymogi-wzajemnej-zgodnosci-obowiazujace-od-2011-roku Obszar C będzie obowiązywał od 1 stycznia 2013 i to będzie dopiero wycinanie rolników

dentka17    3

U wujasa jak była kontrola sprawdzali czy bydło ma kolczyki czy nie mają za ciasnych łancuchów i ze nie ma tabliczki NIE UPOWAŻNIONYM WSTEP WZBRONIONY. :P

damian40000    85

najważniejsze dla nich to to czy każda sztuka ma paszport i jest w książce wpisana bo za to karzą. U nas zawsze mówią że wszystkie mają mieć dwa kolczyki( ja zakładam jeden a drugi czeka w domu aż tamten się zgubi) ale nigdy kary nie dostałem bo to chyba logiczne że w kolczykach chodzi o to że każda ma mieć numer a nie koniecznie dwa kolczyki. Innych zastrzeżeń nigdy nie było.

b0gdan    85

nie chciał bym być na Twoim miejscu, gdy zganiasz krowy z pastwiska, a tu jedna krowa przychodzi bez tego jednego kolczyka, a na podwórku czeka kontrola... -15% dopłat :P

damian40000    85

mam ponad 40szt bydła i może z 5 kupnych ma 2 kolczyki. Wszystkie urodzone u nas mają jeden a jak widzę że zgubi to zakładam drugi i jest ok. Kontrolę są dzień wcześniej zapowiadane bo musi być przy niej gospodarz.

Edytowano przez damian40000

rogas    16

Bydła nie mam więc nie jest to problem. Trzodę trzymam w cyklu otwartym więc loch też nie mam.

Ale wiem, że koleś się strasznie czepia (ma około 30 lat) i dop****ala się jak tylko można. W sumie to zaczynam się zastanawiać czy nie przestać hodować bo nadwyżka z tego nie jest duża ale ważna znowu jest rozłożenie dochodu w roku..

O zamknięcie się nie obawiam bo to wtedy on straci pracę a nie ja. Bardziej się obawiam, że będzie nękał, że na kolejnej kontroli coś mu się przypomni, że coś zamontować coś zakupić itd. W ten sposób można wywalać kasę bez końca..:/

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Czekam też na następne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.