tprc330

Nawożenie jęczmienia jarego

Polecane posty

tprc330    0

Witam chciałbym się dowiedzieć jak można tanio i skutecznie nawozić jęczmień i w jaki sposób maożna pozbyć się owsika? Liczę na wasze porady :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tprc330    0

wiem że puma będzie najlepsza tylko że puma kosztuje ponad 100zł. niema jakiegoś tańszego zamiennika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

niema tanich srodków na owsik, a jesli chodzi o nawóz to 200 - 250 kg saletry na ha a potem grzybobójcze plus mikroelementy dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tprc330    0

to jakie mikroelementy? i jakie środki grzybobójcze? nic nie wiem na ten temat bo nigdy żadnych z nich nie używałem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

asharot - gratuluję poczucia humoru dobrze się uśmiałem , jeśli chodzi o mikro czy makro elementy to ja stosuję mocznik + siarczan magnezu ,wszelkie odżywki to wyrzucane pieniędzy chyba że ktoś dawno nie nawoził obornikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tprc330    0

obornik już nie było nawożone kilka lat :mellow: mam zamiar po żniwach nawieść gnoju kurzego :rolleyes: ile dajecie obornika kurzego na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

asharot - gratuluję poczucia humoru dobrze się uśmiałem , jeśli chodzi o mikro czy makro elementy to ja stosuję mocznik + siarczan magnezu ,wszelkie odżywki to wyrzucane pieniędzy chyba że ktoś dawno nie nawoził obornikiem .

 

 

Odrzywki sa potrzebne tak samo jak nawozy doglebowe -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

kapera sory , ale tak mnie uczyli na ostatnim kursie ochrony roślin , chociaż mam średnie wykształcenie i do tej pory sam stosowałem dodatkowo różne odżywki + mocznik + magnez , na dziś odszedłem od tego , ponoć obornik to wszystko dostarcza , oczywiście działa góra trzy lata - mam tu na myśli mikroelementy , mocznik i siarczan magnezu stosuję co roku zależnie od potrzeb , co do nawożenia obornikiem , u mnie co dwa trzy lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Witam mam pytanko , pod jęczmień jary mogę dać sól potasową 200kg/ha i 200kg mocznika? czy innaczej?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zamiast soli lepiej dać wieloskładnik np suprofos .. no sól tez mozesz nie ma problemu... a mocznik tez moze byc ale lepiej saletrzaku dać po 200 kg za duzo azotu w jeczmieniu to nie dobrze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Zależy jaka masz ziemie i w ile ton celujesz.

Ja będe siał 200kg/ha Yara mila 7-12-25 i 300 kg Yara bela extran 27

Gleba klasy IVa - IVb, glinkowata, celuje w 4 t/ha ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie a co byście polecili wysiać na jęczmień jary. Klasy ziemi to od IIIa-IVb. Macie jakieś ciekawe propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wieloskładnik suprofos 5 10 25 i saletrzak tak najlepiej i najtaniej wychodzi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Jeśli masz dobrą ziemię niedawno wapnowaną to pokusił bym się i wysiał saletrzaku więcej może nawet o 100kg, tylko tutaj już musiał byś podzielić dawkę i pryskać na usztywnienie źdźbła.

Edytowano przez sim0n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez AGROFARM85KALI
      Witam mam pytanie w tym roku skupiłem się na zbiorze Siana i mam sporo łąk nowych które nie widziały nawożenie od dawna.Zebrałem z nich około 4 tygodni temu siano i teraz zastanawiam się jakie nawożenie zastosować aby jeszcze raz zebrać pod koniec września  Mam Gnojowicę do bólu na przykład.
      Łąki są na terenie nizinnym przy małej rzece ile tej gnojowicy wlać na ha i czy też posiać jakiś nawóz.Na weekend zapowiadają deszcze dajcie znać co radzicie.Pozdrawiam  Dzieki
    • Przez pxe
      Witam Wszystkich. W tym roku miałem problemy z orką zimową pod jesienne  zasiewy z powodu suszy i  nie udało mi się dobrze zlikwidować jęczmienia ozimego  z poprzedniego roku, który wzeszedł po uprawie ścierniska. Na tym miejscu zasiałem pszenicę ozimą i niestety rosną już samosiewy jęczmienia. I tutaj mam pytanie czy są jakieś środki chemiczne, które pomogą mi w usunięciu tych samosiewów jeszcze jesienią. Doczytałem, że radzi sobie z nimi Apyros 75WG, ale jest do użycia dopiero na wiosnę,a chcę zlikwidować konkurencję już jesienią. Co byście poradzili?
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
    • Przez dominikl95
      Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj