Zaloguj się, aby obserwować  
Pawel253

Fendt 936 vs. John Deere 8360R

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

brzozak2

Co za różnica czy silnik hydrauliczny(pompa tłoczkowa) jest z rególowanym pochyleniem czy stałym skoro obie mają tą samą sprawność?

chyba najwyzsze, oblukaj charakterystyki.

Nadal sie nie dowiedziałem czemu akurat takie rozłorzenie masy jakie ma JD jest idealne.

bo przypada wiekszy udzial obciazenia przedniej osi niz u konkurencji, co w pracach polowych spisuje sie znakomicie.

dlatego tez ciagniki stricte do prac polowych czyt. przegubowe, maja tak mocno obciazona przednia os, poniewaz podczas pracy nastepuje tak duzo transfer masy, ze i tak tylna os ma dociazenie wiecej jak 50%, a stosunek 50/50 w tym wypadku jest najlepszy, poniewaz ciagnik uzyskuje najwieksza moc trakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Lukasz1987

Wspomagane? Nie ma czegoś takiego. Moc idzie dwiema drogami: hydrostatyczną i mechaniczną. Tak jest w każdej z tych bezstopniówek.

 

JanekJelonek

Chodzi o rodzaj pompy czyli tłoczkową. Skoro mają taką samą budowe to zachowują sie podobnie no chyba, że wierzysz w to, że Fendt kładzie jakiś mega bubel w kluczowym miejscu przekładni...

 

brzozak2

Własnie spojrzałem na wykres sprawności pompy tłoczkowej i zmienia sie ona w granicach 5% przez 80% całego zakresu więc Twój argument jest mocno naciagany szczególnie, że mając dwie pompy o zmniennej wydajnosci łatwiej utrzymać sie w zakresie ich optymalnej sprawnosci niż mając tylko jedną taką pompe.

 

Skoro tylnie koła są o wiele wieksze i mają znacznie wiekszą przyczepność to czy nie lepiej dać wiecej masy na tył niż na przód? W przegóbowcach koła są takie same wiec dla nich najlepiej mieć równe rozłorzenie masy. Oczywiście moge sie mylić ale dla mnie to logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kurde porownaj sobie charakterystyke pompy/silnika o stalej wydajnosci i o zmiennej.

po to inni stosuja powershifta, aby tak samo latwo bylo dopasowac przelozenie.

 

z reszta wszystkie testy i opinie mowia o tym, ze vario ma mniejsza sprawnosc od innych przekladni bezstopniowych, a ty nie wiedziec czemu nie chcesz tego przyjac do wiadomosci.

 

podczas agregowania porzadnych maszyn, nawet z ciezarkiem obciazenie w fendtach i podobnej budowy ciagnikach (czyli zdecydowanej wiekszosci, duzy rozstaw, krotka buda) bedzie na poziomie 20%, a raczej powinno wynosic 30-40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Jak masz gdzieś takie charakterystyki pomp to daj linka bo ja poprzednio na sprawność względem cisnienia patrzyłem(przez pomyłke).

Zajrzałem do testów DLG cigników z Vario i AP. Zwykle AP przekazuje o około 0,5% więcej mocy silnika na uciąg ale bywają przypadki, że Vario wypada lepiej pod tym względem. Testy tego typu mają tą wade, że są robione przy określonej prędkości, a jak wiadomo przy innej prędkości sprawność może też być inna.

Sprawność przekłada sie także na to o ile więcej paliwa spala ciągnik w pracy niż na samym silniku. Aby to sprawdzić przjrzałem testy Power-Mix. Odejmowałem zużycie paliwa na samym silniku od zużycia paliwa w trakcie pracy(g/KWh). Wyszło mi, że sama przekładnia Vario marnuje na swoją działalność około o 5g/KWh mniej paliwa niż przekładnia AP. Można z tego wnioskować, że ogólna sprawność Vario jest większa niż AP chociaż chwilowe sprawności AP mogą być wyższe.

 

Mi wychodzi, że obie przekładnie mają porównywalną sprawność ale AP jest bez wątpienia mniej niezawodna.

 

A co do rozkładu masy to "duzy rozstaw, krotka buda" jakoś nie idą ze sobą w parze, a jednolity ciężarek na przedni TUZ daje wieksze dociążenie przodu niż ta sama masa rozłorzona na cały ciągnik.

Edytowano przez MF2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
A co do rozkładu masy to "duzy rozstaw, krotka buda" jakoś nie idą ze sobą w parze, a jednolity ciężarek na przedni TUZ daje wieksze dociążenie przodu niż ta sama masa rozłorzona na cały ciągnik.

heh na to stwierdzenie jest jedno pytanie, a do JD nie założysz 2,5t na przedni TUZ? ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin672    0

Jestem posiadaczem Fendta 936 z silnikiem 7.14 l. sasiad ma JD 8345r obydwa pracują z maszyna: Kockerling Vector o szerokości roboczej 4,6m. żadnej z tych ciągników podczas pracy z tym gruberem na głębokości 30 cm. nie może rozwinąć 12 km/h, średnio 11 pod góry 8-9 km/max, klasy gleby od 3a do IVa najwięcej 3b. Praca silnika w Fendzie 1900 obrotów (moc max) Co do ciągników: JD dłuższy i troche lżejszy (bez TUZ-a) obciążnik standardowy plus obciazniki w kołach. Fendt 2.5t. przód plus 2x 1000kg.w kołach. Wnętrze Fendt bardziej wyciszony i lepiej amortyzowany, wachacze Fendta masywniejsze, bardziej czytelne i prostsze w obsłudze funckje. JD mniejszy promień skrętu m.in.poprzez zastosowanie konturowej ramy oraz lepszy widok do przodu. Podczas prac w transporcie sciągam obciążnik i mam lżejszy ciągnik od JD, dwa zakresy polowe zaś w JD czy to szosa czy to pole ten sam zakres, dodatkowo TMS - jeden z czynnikow pozwalajacy zaoszczedzic paliwo JD nie posiada go. Ogólnie rzec biorąc wybrałem Niemca ponieważ wraz z ojcem pracujemy na tym sprzęcie. Mając bardzo duże gospodarstwo wybrałbym JD poprzez jeden zakres skrzyni, mianowicie chodzi mi o to ze jak pracownik bedzie nie miły to mi w Fendtcie zajezdzi skrzynie nie przełączając zakresu polowego. Oświetlenie-zbliżone. Tak naprawde nie ma dużej róznicy miedzy tymi modelami kupując Fendta bedziesz zadowolony JD również. W przypadku braku mocy jest możliwość podkręcenia parametrów silnika, nie patrzcie na pojemność lecz na charakterestykę, ciśnienie wtrysku itp. (Deutz w zeszłym roku nr 1 w silnikach rolniczych).

Spalanie:

gruber 30cm. 20-28 l/ha, 20cm. 12-20 l.ha

Vaderstad Carrier 820 5-6.5 l.ha

w zależności od klasy bonitacyjnej gleby,warunków oraz ukształtowania terenu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jd w ap w modelach z usa ma 2 zakresy i z tego co wiem to rowniez dopasowuje predkosc obrotowa silnika do obciazenia automatycznie (wiec spelnia te same funkcje co vario z TMS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@brzozak2 tylko w jd to jest i nikt o tym nie trąbi i nie nazywa tego , no ale w niektórych modela fendta jest okazja za to dodatkowo wykasować ;).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

po pierwszy john kasuje i tak na tyle dobrze, ze dodatkowo to bylby juz czysty sadyzm.

 

druga sprawa, jest taka, ze jednak dobrze jest miec wybor i tak: dla serii 800 i 900 chyba juz nie mozna kupic fendta bez tms, bo to bez sensu, wiadomo, ze te ciagniki beda pracowaly w ciezkiej robocie.

natomiast do 300 czy 400 jesli pracuje 99% w obejsciu przy hodowli, byc moze nie jest ten system niezbedny, wiec zawsze pare zl mozna zaoszczedzic :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

do typowego niewolnictwa to wybrałbym JD to jest to chodzi mi tylko o serie 8r bo np 6r nie jest tak wydłużony do przodu.

 

ale np JD 6930 premium jest lżejszy od fendta 718 vario o 1105 kg

fendt 718 - 6985 kg

 

JD 6930 P -5880KG.

 

Moja 412 waży więcej niż 6 ton blink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Koledze Andrzejowi coś nie wychodzi ostatnimi czasy...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jak ?!

minimalna masa gotowego do wysyłki JD 6930 premium wynosi 5 880 KG

tak u mnie jst napisane

 

EDIT. to seria 6030 zwykła masą pewnie niewiele się różni od premium przykłady:

http://agroport.pl/s...ead.php?tid=319.

 

http://www.deere.pl/pl_PL/docs/product/equipment/tractors/6030_series/specs/6030_specs_pl.pdf

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Jak ?!

minimalna masa gotowego do wysyłki JD 6930 premium wynosi 5 880 KG

to zdejmij se kola z fendta i wtedy podawaj mase...

 

masz testy gdzie ludzie waza tak jak stoja, wystarczy tylko po nie siegnac, a nie tworzyc wlasna rzeczywistosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpucha    0

JA na swoim gospodarstwie mam 716 Vario i nie narzekam skrzynia spisuje sie natrzaskane juz 5tys mtg i nic mu nie dolega, klasa gleb na naszym terenie to 1 i 2 przy orce na 25cm po 50cm x 4 odkladnice Rabe Vario ażur predkosc do 9km/h, czyli nie jest zle, planowalem wymienic go na cos pokroju 200km i jak ciagnik to tylko FENDT do tego TMS. W tym roku na zniwa jezdzilem sobie w transporcie 936 u sasiada i dawal rade, promien skretu nie jest najgorszy trzeba uwazac na dyszel przy skrecaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OFERTA SPRZEDAŻY

 

Ciągnik rolniczy Fendt Vario 939 SCR Profi rok prod 2011 Wyposażenie: - moc maksymalna. 390 KM, moc nominalna 360 KM - wg normy ECE R24, - silnik Deutz, 6-cylindrowy, 4-zaworowy, system Common-Rail, system SCR, - skrzynia bezstopniowa VARIO TMS (40 km/h), system "TI", - joystick wielofunkcyjny, terminal Vario kolorowy 7", - kabina amortyzowana pneumatycznie, elektrycznie sterowanie i ogrzewane lusterka boczne, - klimatyzacja automatyczna z ogrzewaniem kabiny, - oświetlenie przednie na słupkach kabiny i tylne na błotnikach, światło ostrzegawcze rotacyjne, - instalacja hamulcowa pneumatyczna jedno i dwuobwodowa, - zaczep górny automatyczny, przestawialny wysokościowo, - zaczep dolny z belką wahadłową, do przyczep jednoosiowych, - przednia oś amortyzowana, - przedni TUZ - udźwig 5 550 kg, - obciążnik przedni - 2500 kg. - tylny TUZ - udźwig 11 800 kg, - komplet przegubów kulowych do końcówek hakowych tylnego podnośnika, - tylny WOM - 540E/1000 obr/min, - 4 pary wyjść hydraulicznych, zewnętrzne sterowanie zaworem hydraulicznym, - przednia para wyjść hydraulicznych i wolny powrót, - pompa hydrauliczna o wydatku - 160 l/min, niezależny układ hydrauliki zewnętrznej, - ogumienie przód 600/70 R 34, - ogumienie tył 710/75 R 42, - obciążniki kół tylnych 2000 kg ( 2 x 1000 kg ), - uchwyt terminala, - łącznik górny hydrauliczny. - radio CD, - dolny zaczep kulowy.

 

Zapewniamy serwis gwarancyjny i obsługę serwisową pogwarancyjną z dojazdem do klienta cena katalogowa netto: 230 000,00 EURO cena katalogowa brutto: 282 900,00 EURO

 

cena specjalna netto – 176 000,00 EURO cena specjalna brutto ( w tym 23% VAT ) – 216 480,00 EURO

 

Dopłatę rządają za dodatki typu dodatkowy terminal lub kolor oraz dodatkowe światłaCena w EURO.

Propozycja sprzed 4 godzin od Korbanków.Model popokazowy z 2011 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj