Billie

C-360-3p vs mf 235 vs mf 255

Polecane posty

Billie    0

Ktoy jest oszczedniejszy, bardziej komfortowy? Mniej awaryjny? Nie pytac na ile pola, tylko dawac konkretne odpowiedzi.

Nie znalazlem takieg tematu wiec jak ktos znajdzie to prosze mi wyslac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No chyba autor tematu chce do kościoła co niedziele jeźcić traktorem jeśli mamy nie pytać o to co ma robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

3p jest najwygodniejszy ale 255 mniej pali 235 nie znam nie mam takiego sprzętu. jeżeli do orania i uprawy to 3p jeżeli do kosiarki siewnika oprysku i nawozów to 255 bo zwrotniejszy szybszy, i chyba mniej awaryjny bo 3p to tylny most wyje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

255 albo 3512, jeżeli Ci uciąg potrzebny bardziej jest to 3p;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

3 p jest lepszy od tych dwóch bo moim zdaniem jest najcięższy i palić też dużo nie pali ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Billie    0

No chyba autor tematu chce do kościoła co niedziele jeźcić traktorem jeśli mamy nie pytać o to co ma robić :P

sluchaj jak masz wstawiac glupie posty to ich nie wstawiaj prosze cie. ogolnie mi chodzi, do wszystkiego po troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

3p do pługa bądź cięższych maszyn bardziej sie nadaje od 255, do kosiarek siewników opryskiwaczy rozsiewaczy zgrabiarek 255 jest ideałem;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Popieram słowa kolegi 3p cięższy lepszy uciog i głosniejszy słabszy podnośnik tańszy w naprawie MF milszy zwrotniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stryju    0

Moim zdaniem mf 255 będzie lepszy.

1.Ma lepiej dobrane przełożenia.

2.Lepiej rozłożoną mase nie podrywa go do góry jak 3p (sam mam 3p ale już z innym silnikiem)

3.Jest to oryginalny mf a nie składak jak 3p ;)

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Stryju, co do rozłożenia masy zgadzam sie w pełni, z linerem 350s ursusa 3512 mniej podrywa do góry bez obciążników przednich niż 3peciaka z pełnym obciążeniem, druga sprawa-znajomego 3p 12 tys mtg bez remontu kapitalnego silnika wytrzymało;] więc nie ma reguły na to, dla mnie jeden i drugi to SŁUSZNE ciągniki:)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

3 p jest lepszy od tych dwóch bo moim zdaniem jest najcięższy i palić też dużo nie pali ;)

 

:lol: a właśnie że ciężejszy jest mf, jedyna zaleta 3p to że jest tańszy w zakupie, a potem w remontach poza tym z mf będziesz bardziej zadowolony o niebo lepsze hamulce, lżej pracuje sprzęgło, łatwoej biegi wchodzą i co oryginał to oryginał przełożenia dobrze dobrane pod perkinsa, w polu 3p najwyżej minimalnie mógłby mieć lepszy uciąg wszystko zależy od obciążników i umiejętności kierowcy, mf 235 również ciekawa propozycja zamiast c 330 mf 255 jest krótszy i lżejszy od mf 255 jak i od c 360 ma szybszą skrzynię, o ile jest na kołach 32' wszystko zależy od egzemplarza ogólnie trzeba się liczyć z tym że to już nie nowe sprzęty o ile mf-y powinny być w oryginałach lub po drobnych awariach to 3p może być już po poważnych remontach jakość części do c 360 to dramat, poza tym 3p szybciej się zużywa skrzynia bo perkins lubi obroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Jak ktoś twierdzi że 3512 ma lepsze przełożenia to chyb jest chory!! Skrzynia w nim to badziew, Prędkości na każdym biegu są do d*py dobrane. Jedyna polowa jest za szybka. I napewno 3P jest szybszy i to sporo. Wiem bo mam. Więc skrzynia 10/2 w 3p znacznie lepsza niz 8/2 w mf czy tam 3512.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

3p jest najwygodniejszy ale 255 mniej pali 235 nie znam nie mam takiego sprzętu. jeżeli do orania i uprawy to 3p jeżeli do kosiarki siewnika oprysku i nawozów to 255 bo zwrotniejszy szybszy, i chyba mniej awaryjny bo 3p to tylny most wyje,

 

 

Jak może palić mniej jak ten sam silnik


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3p Zalety: mało pali(oszczędny), w orce nawet daję sobie radę w 3 skibowym pługu co mf 255 marnie idzie (wiem bo orałem i ty i tym) jedyny minus to komfort jazdy przy orce straszny huk w kabinie i po dłuższej pracy boli kręgosłup(przynajmniej mnie). MF255 również oszczędny jak 3p tylko wiadomo cena jest już większa. 3p można już kupic w dobrym stanie za 15 tyś lecz mfa trzeba dac 20 tyś. Mf moim zdaniem jest trochę cichszy niż 3p. MF w porównaniu do 3p łatwiej zakopac bo ma szybsze przełożenie i jest niższy a tylnie koła ma mniejsze i chyba węższe :P MF jest bardzo dobry jako ciągnik pomocniczy bo w siewniku i np w opylaczu mało pali. MF ma bardzo szybki wsteczny bieg co przy tym idzie jak ktoś potrzebuje ciągnika do cofania to polecam MF 255 :P Ten ciągnik i ten są porównywalne lecz komfort jazdy według mnie nie jest olśniewający;p Z mf 235 nie miałem styczności więc na jego temat się nie wypowiem

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Jak może palić mniej jak ten sam silnik

Inna budowa ciągnika (rozkład masy), inne przełożenia na skrzyni, różne tylne ogumienie ;)

 

Przykładowo 3p powinien mniej spalić w orce ponieważ ma lepiej dociążony tył i szerokie ogumienie, a także lepsze przełożenia w skrzyni ale to już tylko moja opinia ;)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co to znaczy lepsze przełożenie? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@Petekw co ty mówisz... Mam MF szerokich kołach i w czym ta jedynka jest za szybka... zrobie nim szybciej niż 60tka bo ciągam nim pług 3*30 i tragedi nie ma, nic mi nie wyje z silnika mi nie cieknie... I kiedyś czytałem na AF z tego co mnie pamięć nie myli że w MF 1szosowa na której śmiało wykonuje wszyskie prace jest szybsza niż 5 terenowa w 60tce więc to twoje stwierdzenie ..za szybka.. to chyba nigdy w MFie nie siedziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja mam MF'a 255 i pług 2+1. Bierze on troszeczkę szerzej niż 3x30. MF też na kołach 14.9x28 i lekko nie ma choć silnik zdrowiutki. Mi się źle orze tym zestawem. Na 1H za szybko bo silnik ma za ciężko, a na 4L znowu za wolno. Na lekkich ziemiach to jest ok, ale jak przychodzi się orać cięższą ziemię to temu silnikowi brakuje kilka km. Brakuje mi tu takie go dodatkowego biegu troszkę wolniejszego od 1H, a szybszego od 4L. Dodam, że ja nie robię podorywek na zimę na 15cm <_<

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Ja na jedynce... troche kręci kołami ale idzie, tzn tak było kiedyś ze dwa lata temu nim orałem z 5ha a tak to obija się od 2004 :)

A co do tych opon bo miałem porównanie w siewie i na szerokich dużo lepiej się pracuje tzn lepiej idzie a silnik obrotów nie traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W C-360 też brakuje biegów. Miedzy 3 a 2 by sie przydał do orki na przykład z 3 skibowym na 2 unia nie ma opcji żeby ładnie było zaorane a na 3 szkoda silnika, rozwiązaniem było 2x40 i miedzy 3 a 4 bo co to za siew na 3 a na 4 się dusił jak miękko. A ta 1 2 3 polowa to nie wiem po co chyba żeby w krzakach ogórków jechał i ludzie zdązyli na skrzynei ładować bo do niczego innego innego.

 

W jednym i w drugim jak widać troche biegów brakuje ale ja bym brał MF. Przynajmniej na starosć będziesz słyszał :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Sąsiad ma 3512 wieć wiem co mówie.

Dla przykładu mówie iż ma on jeszcze starą c-360 i wszystkie sadzenia robi 60. A dlaczego a no dlatego ze w 60 jedynka polowa jest wolniótka i bez problemu może ciągnąc np sadzarke do rozsady np. selera czy kapusty. W 3512 nie ma takiej opcji. Po prostu jest inaczej dobrane przełożenie.

 

Dla przykładu podam że chciałem kiedys kupic sobie skrzynia 4514 ale skrzynia taka sama jak w małym mf. I dałem sobie spokój.

Troche poszukałem i kupiłem mf 365, silnik taki sam jak 4514 ale skrzynia 12/12 z rewersem + biegi pełzające. I to jest dopiero prawdziwa skrzynia.

 

Jeśli ktoś chce uprawiać warzywa to tylko 3P.

Edytowano przez Petekw

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niuniek1    78

Ja bym ci poradził wziąć Mf 255 bardzo oszczędny traktor prawie to samo co w 3p opony ma wsamraz do pługa idealnie wchodzi w redli z ziemniakami nic nie przygniata komfortowa kabina szczelny ogólnie jest lepszy od tych Mf 235 i 3p

:)


Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.com/user/gallendor11?feature=mhee<---]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co tu filzofować, rozpisujecie się jakby niewiadomo jaka róznica była między c 360 a mf 255 jakby ze 40km i ze 2 t różnicy było haha, a tak naprawde to te ciągniki zrobią to samo 3p będzie tańszy, mf 255 trochę więcej kosztuje jak już ktoś chce mf -a to osobiście szukał bym 4512 lub coś zachodniego ze znaczkiem mf-a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj