Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

w jakim rozstawie najlepiej wysiewać rzepak ?

Zależy od intensyfikacji produkcji ale rzepak woli rzadszy rozstaw bo wtedy ma więcej pędów i większa liczbę łuszczyn na roślinie i przy zachowaniu optymalnego nawożenia i dobrej ochrony plon wzrasta. 

Opublikowano (edytowane)

ja przy kontrakcie 1300 tez bym wolal gradobicie..... :/ ale cena pewnie ostro poleci niedlugo..

rzepak idzie codziennie do góry bo w Niemczech nie obrodził

wczoraj był 1520 netto

dziś jest 1550 netto

Edytowane przez lesbycool
Opublikowano

jakie u was są parametry skupu rzepaku ,mnie przy przytulii 1,5%+porośnięty rzepak 1,2%+połówki razem 3,9% zjechali z 1500 netto na 1392 netto to jest przecież aż 7%, coś mi tu nie gra.Firma leci w kulki czy rzeczywiście są takie potrącenia?

 

Opublikowano

zanieczyszczenia i polówki i jaka była wilgotność?? to z cen zjechali fakt że im się to pewnie opłacało....

 

co do koszenia bez przystawki rok temu kosił u mnie bizonem bez stołu to mało na polu leżało fakt że mogło się tylko tak udać. rzepak był pryskany na sklejanie :)

Opublikowano

Z stołem jak się kosi to zielono, a co dopiero bez.

 

 

jakie u was są parametry skupu rzepaku ,mnie przy przytulii 1,5%+porośnięty rzepak 1,2%+połówki razem 3,9% zjechali z 1500 netto na 1392 netto to jest przecież aż 7%, coś mi tu nie gra.Firma leci w kulki czy rzeczywiście są takie potrącenia?

 

Przy przytuli czasami wogóle nie biorą. 

Opublikowano

Wcześniej było pisane coś o tym, że nie ma sensu w dosuszaniu dodawać siarczanu. Jak pali to trzeba jechać jak z reglone (czyli późno) które działa chyba tak samo.

Dosuszanie łanu pszenicy w tamtym roku 2l glifosatu na 80l wody. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez mf387
      Witam. Przymierzam się do zakupu stołu do rzepaku do mojego john deere 1055. Mam jednak problem bo przeglądajać ogloszenia widziałem same duże stoły (powyżej 3,9m) a mój heder ma coś koło 3m koszenia. Znalazłem firme która by dorobiła stół lecz musze im dowieżć heder ponad 400km i kosztuje ponad 15tys zł.  Czy ktoś z was dorabiał gdzieś może taniej? A może ktoś planuje sprzedaż podobnego stołu w rozsądnych pieniądzach 
    • Przez azzadek
      Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika (kawałki łodyg, połamane łuszczyny). Natomiast pod górkę czyste ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci syf. Z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę czysto. Na płaskim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty bębna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzucał rzepak z tyłu)
      - obie kierownice wiatru na dół
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy ząb (były też oba zamknięte i żadnej różnicy w zbiorniku)
      - wrzucał mi kawałki suchych łuszczyn to napiąłem łańcuch podajnika kłosowego, to było lepiej.
      Co z nim robić? To pierwszy rok gdy miałem rzepak, za rok też będę miał i chciałbym sobie poradzić z tym problemem bo rzepak będzie na płaskim polu ;/
    • Przez BercikFarm
      Witam ! 
      Jakie stosujecie opryski w Rzepaku  "? (agrotechnikę  , na co pryskacie ) ? 
      Jakie macie plony ? jakie odmiany siejecie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v