Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam  mam pewien problem posiałem rzepak po łubinie i teraz patrze ze samosiawy łubinu wychodzą razem z rzepakiem  ,co można z tym zrobić, wiem ze przez zimę to zginie ale teraz co można z tym zrobić, jakiś oprysk ?

 

nic nie rób nie zaszkodzą a pomogą zima je wykonczy a póki co to niech rosnie sobie martw sie innym zielskiem które nie rzuca sie w oczy

Opublikowano

a u nas zasialismy rzepak pozniej od naszych kilku sasiadow i do tego my sialismy w swierza orke i na to wal campbela i siew oni zaorali wczesniej na to deszcz popadal a my dopeiro oralismy po tym deszczu to oni juz siali i u nich powschodzil rzepak a u nas bardzo kiepsko prawie wcale czy to byla wina ze w swierza orke sialismy czy to ze ziemia wilgotna deszczem poszla na dno a siew poszedl w ziemie sucha wywalona spod plugu ? bo siali od nas 2 dni wczesniej to niewielka roznica a sialismy tydzien temu czy jeszcze powschodzi rzepak ?

Opublikowano

W mojej okolicy wszyscy siali pod koniec sierpnia w praktycznie suchą glebę i czekali na deszcz. Ja zaorałem i nie siałem czekając na większe opady. W końcu siew zrobiłem 4 września tuż przed prognozowanymi większymi opadami. Siałem jak najpłycej się dało w pył a deszcz zaczął padać 4 godziny po skończeniu siewu. O dziwo wschody mam bardzo ładne, praktycznie idealne, czego nie można powiedzieć o tych co siali wcześniej choć u nich też nie ma teagedii. Tylko jak na razie dość słabo rośnie coś rzepaczek. Dalej brak wody i temperatura z wiatrem dokucza. Wczoraj było 32 stopnie.... Na szczęście od jutra prognozują ochłodzenie i spore opady deszczu. 

Opublikowano

U mnie w pow Jasielskim wczoraj minęło 3 tyg jak rzepak został posiany ale zero deszczu powschodził miejscami po kilka szt. na m2 do tego strasznie mu pchełka dokucza patrzyłem jak znalazłem nasionko to niby bez suchego kiełka więc może coś zejdzie, tak czy siak teraz chyba ostatnia szansa, że po tych deszczach coś jeszcze powschodzi.

Opublikowano

A u mnie wschody aż za dobre bo sporo samosiewów rzepaku powschodziło..., zawsze wcześniej orze aby je zniszczyć agregatem ale była pustynia więc nie powschodziły wcześniej tylko razem z tymi sianymi. Ogólnie szału z deszczem nie ma ale co jakiś czas troszkę pada i ładnie wszystko wschodzi. Nie wiem czemu tyle samosiewów zawsze gruberuje, a mimo to masa ich wschodzi po kilku latach.

Opublikowano

susza jak diabli  rzepak kiepski pod pszenicę nie da rady robić ogólnie straszna bieda

 

potwierdzam, u nas to samo, jutro planuję jęczmień zasiać, prognozy mówiły o deszczu sobotnim i niedzielnym a dziś już opady przesunięte aż na wtorek :/ rzepak biedny że aż żal patrzeć, popełniłem błąd miałem zasiać zaraz po orce a ja głupi czekałem na deszcz (prognozowany) a przyszło dosłownie 0,5l/m2, makabra nawet ten rzepak co powschodził ledwie zipie, cały czas czekam na deszcz po siewie miało padac nie popadało w tym tyg. tez nie to kiedy do licha.

Opublikowano

prognozy im się w ogóle nie sprawdzają, w TV trąbili że końcem tygodnia sobota niedziela deszcz w całym kraju i to spory, no fakt był dziś deszcz przyszło dosłownie parę kropel o 17. Wszystkie chmury przeleciały i ani kropli nie uroniły jak wczoraj tak dziś.

Opublikowano

U mnie czyli w lubelskim wczoraj i dziś naprawdę solidnie popadało. Razem z poprzednim deszczem sprzed 2 tygodni można powiedzieć, że o suszy przynajmniej chwilowo zapominamy....

Opublikowano

Rzepak zasiany 28.08 , gdzie lepsza ziemia wschodzi ładnie gdzie piasek bida straszna. Niby coś popadalo przedwczoraj i wczoraj ale nadal słabiutko w niektórych miejscach praktycznie nic. 

 

Jest szansa że jeszcze powychodzi jak sądzicie ? Czy po takim czasie to już nie ma szans ?:(

Odmiana to Adriana...

Opublikowano

ja swojemu na niektórych działkach daję jeszcze tydzień jak nie wyleźie a oceniam szansę na bardzo małe  leci pszenica choć w taką suszę to i pszenica słabo to widzę

Opublikowano

a u nas pada i wogole slaby rzepak ale narazie sie go zostawi za duze koszty poszly tylko czesc do likwidacji niewiem u niektorych ladie powschodzil cyz to ma znaczenie ze maszyny nowoczesne to uprawialy u nas siewnik poznaniak 6 niebieski siane to keispko a u sasiada uslugowo sial agregatem z siewnikiem nowoczesnym to pieknei powschodzilo tylk osasiad swoim rzepakiem i grubo sial czyli wniosek ze trzeba grubo siac tak na susze ?

Opublikowano

u nas orane bylo i zaraz walowane tylko ze male waly posiewne te pierscieniowe moze za lekkie sa bo to do c330 bylo i na drugi dzien siew byl juz i moze dlatego ze zagleboko poszlo a jak inaczej mozna zrobic ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez mf387
      Witam. Przymierzam się do zakupu stołu do rzepaku do mojego john deere 1055. Mam jednak problem bo przeglądajać ogloszenia widziałem same duże stoły (powyżej 3,9m) a mój heder ma coś koło 3m koszenia. Znalazłem firme która by dorobiła stół lecz musze im dowieżć heder ponad 400km i kosztuje ponad 15tys zł.  Czy ktoś z was dorabiał gdzieś może taniej? A może ktoś planuje sprzedaż podobnego stołu w rozsądnych pieniądzach 
    • Przez azzadek
      Miał ktoś taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czystość nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod górkę, dosłownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosiłem dzisiaj to  jadąc z górki to leciało sporo syfu do zbiornika (kawałki łodyg, połamane łuszczyny). Natomiast pod górkę czyste ziarno. Da się to jakoś "naprawić"? Na płaskim również leci syf. Z górki sporo kawałów łuszczyn, pod górkę czysto. Na płaskim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty bębna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzucał rzepak z tyłu)
      - obie kierownice wiatru na dół
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy ząb (były też oba zamknięte i żadnej różnicy w zbiorniku)
      - wrzucał mi kawałki suchych łuszczyn to napiąłem łańcuch podajnika kłosowego, to było lepiej.
      Co z nim robić? To pierwszy rok gdy miałem rzepak, za rok też będę miał i chciałbym sobie poradzić z tym problemem bo rzepak będzie na płaskim polu ;/
    • Przez BercikFarm
      Witam ! 
      Jakie stosujecie opryski w Rzepaku  "? (agrotechnikę  , na co pryskacie ) ? 
      Jakie macie plony ? jakie odmiany siejecie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v