Zaloguj się, aby obserwować  
Marrus

Owczarnia

Polecane posty

Marrus    0

Otóż mam 14lat no i pasuje coś zarobić na siebie żeby nie tylko od rodziców kasę brać . Hodowałem króliki i dosyć się hodowały ale był problem ze zbytem a jak sprzedałem to tylko wracały się koszty żywienia . No ale coś kasy uzbierałem i chcę przestawić się na owce . Nie będę budował nowego budynku tylko owczarnię urządzę pod stodołą .Jest tam przestrzeń niezagospodarowana (leżą tam drewna, jakieś części maszyn itd) . Wysokość w najwyższym punkcje ( najbliżej zewnątrz ) wynosi 2,2m a w najniższym punkcie wynosi 1,8m myślę że to wystarczająca wysokość . Sufit jest to konstrukcja podłogowa stodoły (stolce belki podłoga itp ) ja bym sufit zabiłbym jeszcze deskami , zrobiłbym regulowaną wentylację itp . Podłogą na razie jest ziemia ale za nie długo się to zmieni . Wyleję beton (15cm) i na to dam deski .

Link projektu owczarni:

 

http://www.bankfotek.pl/view/914076

 

Czy ta owczarnia pomieści 10 owiec?

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Z owcami to nie ma problemu . Sąsiad sprzedaje po kilka jagniąt na miesiąc ( idą na rożen ) . A oprócz tego wełna, mleko i dopłaty . Może to głupie ale czy nie wiecie czy istnieją jakieś mleczarnie na mleko owcze i po ile płacą za 1l ? Bo sąsiad ma 200 owiec mlecznych i mini mleczarnią ( z certyfikatem ) i bym może mu te kilka litrów oddał . Ile może dać owca podczas 1 udoju ? I co ile ma być udój raz na dzień czy 2 razy ?

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

To ciekawe ile z tych królików uzbierałes? :lol: z tego co wiem to zeby zająć się owcami i zeby przynosiły jakieś zyski trzeba tego troche mieć (kilka setek sztuk). Sama wylewka kosztuje tyle ze jak zobaczysz koszt to wrócisz do królikow albo zajmiesz się chodowlą motyli :lol: . Zajmij sie nauką a w wolnych chwilach idz pomóc sasiadom moze cos Ci dadzą na "chipsy".


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Witam. Wszystko zależy od tego ile tej kasy uzbierałeś. Owce braki możesz kupić w naprawdę okazyjnej cenie a jeszcze jeden dwa wykoty zwykle dadzą radę. problemem moga byc twoje oczekiwania co do tej produkcji.Musisz kupić owce do nich tryka najlepiej dobrego mięsnego bo o mleku i mleczarni to skończ marzyc o zyskach z wełny to również zapomnij jeśli gdziekolwiek ją sprzedasz to wróci sie koszt strzygacza jedynie(jeśli ktokolwiek ci przyjedzie ostrzyc twoje parę sztuk) jedynie co to sprzedaż jagniaków wchodzi w grę ale pamiętaj że jagnie jest jedno lub dwa na rok po max 220zł za sztukę po odchowaniu więc może a praca codziennie więc może zastanów sie nad tym dobrze wiem co mówię bo mam owce i to nie kilka sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

No ja bym hodował max 10-12 sztuk . Sprzedawałbym po odchowaniu . A co do kasy to mam 700zł z królików . Niewiele ale zawsze coś . W domu to są deski nieużywane więc drewno mam z głowy . Z betonem problemu nie będzie bo tata i tak chce wybetonować pod stodołą ( bo drewno wchodzi w ziemię i się psuje i tam kiedyś był magazyn ścieli (liści zgrabionych z lasu) no i liście też gniły jak podtopiło . Te 700zł to jest na zakup owiec i potrzebne do nich rzeczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A jakie wymiary ścian są tego pomieszczenia?? Piszesz że w najniższym punkcie masz 1.8m wysokości i jeszcze chcesz obić sufit deskami i wylać posadzkę to jeszcze mniej będzie wyobrażasz sobie trzymanie owiec w takim czymś??? A usuwanie obornika to na kolanach będziesz wywalał?? bo pewnie bedziesz robil to ręcznie? a problem wentylacji w zimie??? w takiej klitce to raczej niewykonalne a jak się pare skrapla to owce cały czas mokre otworzysz drzwi na mrozie i zapalenia płuc gotowe Ja mam pomieszczenia o wysokości 3m i twierdzę że to za mało jak jest z 0.6m obornika to już widłami nie idzie operować wygodnie niższej wysokości to nawet sobie nie wyobrażam obsługi (złap taką owcę w takiej klitce! walniesz parę razy głową w coś na suficie i bedziesz miał dość a czasem lek jakis trzeba dać na motylicę czy E+selen czy do korekcji racic) przemyśl to jeszcze O aspekcie ekonomicznym to nawet mi się pisac nie chce bo uważam że nie zarobisz na tym ale to twoja rzecz Pozdrawiam i powodzenia jakby coś to pisz na gg numer w profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Wymiary masz podane w 1 poście . A jagnięta mam już zakontraktowane 6 po 80zł . Myślicie że to dobra cena ? Już normalnie jedzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jagnie za 80 zł na moje oko to taniocha jak barszcz. ja kupywałem owce opolskie po 200 zł za sztuke dorosłą. i jak brałem to było ze taniocha. ja sam mam 10 sztuk owiec wrzosuwet. polecam je gorocy ichzalety to:

-mało jedzą(10 takich dorosłych owiec zje tyle przez dzien co 1 krowa dorosła srednio rzarłoczna)

-strzyde 1 do roku ( powinno sie 2 razy doi roku ale mam szkołe prace i jesze gospodarke 20 ha sam obrabiam i zwyczajnie niemam czasu)

_ strzyzenie takiej owieczki to 20 minut jak masz już wprawe( opolską strzyze sie ok godziny oczywiście nozyczkami )

-ich dieta jest nie wygyrowana aby siano zimą i woda ciepła! i raz dzienie rzucam im obierki z ziemniaków albo osypke albo owies soś dla urozmaicenie. lato i wiosna trawka, sardela, i jakieś owoce jabłka,marchew buraki.

-ich okres rozpłodowy to tryki już w 8-9 miesiącu spokojnie są już zdatne a matki tak ok 11-12 miesięcy zalerzy od owcy.

- małe szybko nabierają na masie ale ich postac dorosła jest mała 40-60 cm wzrostu w kłębie( w brzuchu)

długość 50-80 waga dorosłej hmmmmmmmmmmm ok 50 kilo jak bedziesz dobrze karmił .

-nie chorują mam je od 2 lat prawi a ani razu zadna nie zachorowała

na pytania chętnie odpowiem

ja mam obore 25 m x 10 m a trzymam 10 tych owiec w zagrodzie 3x4 m a ta zagroda co ty muwisz to mysle ze20 by ci bez duzego tłoku weszło. a 10 to one by tam jeszzce biegały.

Edytowano przez mateuszpanienski

Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Myślę że sprzedawać jagniaki po 80zł to chyba że chcesz dopłacać do nich Normalnie sie sprzedaje po 220zł w sumie niezależnie od jego wielkości (przynajmniej ja tak sprzedaję) a po 80 to ja mogę od ciebie każda ilość odkupić Wymiary tego pomieszczenia są ok nawet jest za duże jak na twoje kilka sztuk Tylko ta nieszczęsna wysokość!! Nie da sie tego podwyższyć w jakiś sposób???

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ja po 80 zł kupuje a nie sprzedaje !!! Wysokość pomieszczenia będzie jakieś teraz 2,35cm na całym obszarze ( jest wyżej ale są belki i inne elementy konstrukcyjne) . Plany się zmieniły bo kasę musiałem dać w naprawę quada więc kupię jakieś 2 sztuki ... Jaka jest najlepsza rasa mięsna tania w utrzymaniu i łatwa w hodowli na początek ? A tak w ogóle to chcę udowodnić ojcu że potrafię też sam coś zarobić ...

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ma ktoś do sprzedania jakieś 2 młode owce mięsne w rejonie powiatu limanowskiego ?

Sory że post pod postem ale chciałem odświeżyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidex    0

WITAM. Czy nie macie w swej hodowli na sprzedaż jakiejś matki lub materiału na matkę.

Jestem z okolic Wielunia.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj