przemek111447

Problem z cielakiem

Polecane posty

przemek111447    141

witam,posiadam cielaka ok 3msc i ciagle jest wzdety jak lezy,jak wstanie to juz mu troche przechodzi,ma barzo duzy brzuch,siano,słome je tak sobie,po za tym dostaje srute i od czego moze to byc spowodowanie,co zrobic,czy czyms to grozi,jak zaradzic temu problemowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

odsatw śrutę i wezwij weterynarza. zrób mu wywar z rumianku, daj wódki, sposobów jest wiele...jak jest na uwieźi to go spóść jak masz możliwość i niech mocno pobiega. pogoń go poprostu. jest wiele sposobów na wzdęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

nie zawadzi dać mu drożdży rozrobionych z ciepłą wodą, albo wlać do pyska ćwiartkę wódki(stary chłopski sposób na dolegliwości żołądkowe) rozrobionych z ciepłą wodą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Podaj mu antybiotyk Langomax pod skórnie 3 cm i ze 2 cm do żołądka to zatrzyma trochę nadmierne trawienie i wydzielanie gazu . Ale jak tego nie robiłeś to lepiej skorzystaj z usług weterynarza. przy podaniu antybiotyku do żołądka grubą igłą można przy okazji spuścić nadmiar powietrza.nie jest to trudne ale jak się takich rzeczy nie robi to koniecznie lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3056

pewnie nie ma bakterii ktore w zoladku rozkladaja pokarm,dawaj mu jedzenia ktore krowy obslinily. najlepszy sposob to swieza tresc z zoladka zabitej krowy jak masz blisko jakas ubojnie to warto sprubowac efekt natychmiastowy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Jeśli problem się często powtarza to może mieć różnego typu wady w żołądku i za dużo mu nie pomożesz. Przerabiałem taki problem u siebie z jednym cielakiem i po dorośnięciu do 250 kg prawie co 2 dzień był napompowany - lekarz weterynarii stwierdził że ma wady w ułożeniu ksiąg w żołądku czy coś podobnego i jedyna rada to go sprzedać do rzeźni puki żyje. I tak zrobiłem poszedł za śmieszne pieniądze ale zawsze jakieś bo gdy padnie to już nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

ogrodnikPPL-też tak miałam co pare dni trza było z niego powietrze spuszczać potem dieta przez tydzień na sianie i wodzie i jak znów dostawał normalnie jeść to znowu wzdęcie i tak w kółko... wezwij weterynarz,poobserwuj trochę i jak nic nie przejdzie do na ubój-a taki mały to sobie ubij dla siebie-tylko formalności sobie pozałatwiaj żebyś potem z paszportem nie został...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Miałem problem z jednym cielakiem ale jak był pojony mlekiem w proszku zawsze był napompowany,mleko zamieniłem na siemie,poprostu mleko było za tłuste dla niego i problem zniknoł,ale jak to nie pomoże to zaś wet. ale i to czasem nie zawodzi więc jesli ciele ma do 6msc to możesz je ubic, ale to ostatecznośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Teraz ten pech dopadł też mojego cielaka. Ma 100kg jest u mnie miesiąc po dwóch tygodniach zaczoł dostawać wzdęć. W ciągu tych dwóch tygodni wzdeło go już ze 4 razy albo i więcej za każdym razem był lekarz , został raz przebity a wczoraj miał spuszczane wężykiem. Dostał trochę granulek i dzisiaj już od nowa jak balon. We wtorek w bliskiej ubojni będą bić krowy i już rozmawiałem ze znajomym ma mi załatwić tej treści z żołądka. Jeśli ktoś to praktykował to niech napisze ile temu cielakowi tego podać do zjedzenia i czy to się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj