wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

bialy2005    582

Czy to nie jest przypadkiem kreda z mielnika bo na kieleckie weglany to nie wyglada :)  Jesli kreda to normalnie tak powinno wygladac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Nie chciałem robić zamieszania ;) Jeśli zrobiłem to tylko przez swoją niewiedzę bo nigdy nie zamawiałem wapna luzem stąd moje pytania. Bryła jak "łeb konia" też się jedna znalazła, kilka wielkości piłki do siatkówki, ale reszta to jak na zdjęciu powiedzmy wielkości pięści. Dzięki za odpowiedzi zobaczę jak się będzie rozsiewało ;)

A co do tego czy to kieleckie to raczej nie bo kierowca miał do mnie 300km czyli wychodziło by że jest z pod Bydgoszczy z Wapienna do Kielc prawie 400 mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. chciałbym kupić wapno i rozsiać na łąki, teraz moje pytanie kiedy je posiać? i w jakiej ilości? chce kupić granulowane bo nie mam czym posiać sypkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

miał ktoś wapno takie niby czerwone ?? bm kobylin mi takie przywiózł w ofercie pisało tak"caco3 40%,mg5%, p4%,k4%,n3%" ale jaki faktycznie skład ma ...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25586

Jak czerwone to dolomit. Jeśli dobrze przepisałeś dane to coś tu śmierdzi. Bo raczej z azotem w wapnie się nie spotkałem, a potasu i fosforu też bardzo dużo, bo przy dawce np. 5 ton/ha dasz po 200kg potasu i fosforu - rewelacja i w nosie mieć wszystkie polifoski i amofoski :P Azotu wyjdzie 150kg/ha. Natomiast jak na dolomit to trochę mało Mg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

no tak było w super promocyjnej ofercie hehe. Trzeba by dać tak faktycznie do zbadania to by było czarno na białym czego i ile ... cena 1080 z transportem 


nie wiem jaka reaktywnosc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25586

Za taką ceną to ja nawet węglanu nie mam z Iłży oddalonej ode mnie o 30km. Zapłaciłeś za transport, a wapno masz w gratisie.  Sprawdziłem w necie, to coś o upadłości firmy piszą - może chociaż próbują  odzyskać koszty transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

To jest pewnie mieszanka wapna z mączką mięsno-kostną dlatego taki skład ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

no ciekawe


a kierowcy pytałem skąd to wiezie to mówił że z kopalni ze śląska i nic więcej nie wie bo jest tylko kierowcą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

To nie może być mączka zwierzęca, bo stosuje się do nich dodatek wapna tlenkowego lub hydratyzowanego. Chyba, że to kolejny przekręt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Ej, kutwa Panowie... a WZ tki to kierowca nie posiada, jak wapno przywozi, że nawet nie wiadomo skąd to "coś" pochodzi ? To kradzione np. może być.. uważajcie żebyście jeszcze o paserstwo nie byli oskarżeni... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie pytanie troszkę z innej beczki 

czym najlepiej podnieść zawartość magnezu w glebie? oprócz wapna magnezowego ph gleby na jednej działce mam 6.2 a zawartość magnezu jest na niskim poziomie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie można rozsiewac wapno na wilgotną glebę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

panowie pytanie troszkę z innej beczki 

czym najlepiej podnieść zawartość magnezu w glebie? oprócz wapna magnezowego ph gleby na jednej działce mam 6.2 a zawartość magnezu jest na niskim poziomie 

 

siarczan magnezu z Tarnobrzega tzw posypowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25586

Podasz linka do opisu towaru?

Produkt według zakładu czy widzimisię dostawcy towaru? Bo mix trochę dziwny. A z tego co na szybkiego do wujka Google wpisałem to żadnego produktu firmowego nie znalazłem, co zaraz zapaliło mi żarówkę kontrolną.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozważam zakup wapna granulowanego ponieważ nie mam jak rozsiać wapna luzem . mam pytanie  czy moge zastosowac go teraz jesienia pod agregat . bo na wiosne planuje rozwieść obornik na  to i przyorać . co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol23    1

Posiałem dziś wapno granulowane Nordkalk AtriGran przed orką siewną przejchać jakimś gruberem czy od razu orać co byście doradzili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Posiałem dziś wapno granulowane Nordkalk AtriGran przed orką siewną przejchać jakimś gruberem czy od razu orać co byście doradzili. 

 

przy granulowanych to możesz od razu orać bo jego i tak jest mało, jak będziesz sypał kredę czy coś w tym rodzaju to dobrze jest przelecieć gruberem/talerzówką i wymieszać to z glebą na 10-15 cm a następnie zaorać, wtedy jest większa styczność z powierzchnią ziemi i wapno szybciej odkwasi glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

ale przyśpieszy i to w dużym stopniu jak będzie wymieszane na warstwie 10 cm niż na 2 cm.. także zależy kto czego potrzebuje, jak na podtrzymanie ph to wystarczy zaorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj