Skocz do zawartości

xzibit0000

Members
  • Postów

    327
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez xzibit0000

  1. Witam. Zastanawiam sie nad kupnem wentylatorów do obory. Problem w tym ze jest to niska obora i w grę wchodzą tylko wentylatory stojące np. Jakieś przemysłowe ze względu na miejsce. Sa na internecie takie za 400zl o srednicy 60cm i mocy 300w ale nie wiem jak beda dzialac w praktyce. Jeśli macie jakieś sprawdzone wentylatory to podeślijcie link albo zdjęcie jak macie zamontowane. Pozdrawiam
  2. Jeszcze nic nie robiłem bo miałem gwarancję. Po żniwach poprostu przewierce otwory trzymające ramię od wała i go oddale kawalek dalej
  3. Właśnie dojechało b0 po 7.60
  4. Potwierdzone. Problem w tym ze nakretka nie to ze sie odkręciła ale w dodatku została bez gwintu. Dosłownie jest gładka.
  5. Czesc. Mieliście taki przypadek ze bieg ( zakres B ) wbija niby normalnie, czuć przeskok wajchy a ciagnik nie jedzie? A jak przełączę na zakres A to wszystko jest w porządku. I ma problem z przełączeniem na jalowym zakresu B na zakres A.
  6. Czesc. Mam problem z wałkiem wom. Podczas jazdy z rozrzutnikiem nagle wałek wom sie zatrzymał i zaczął zgrzytac. Po zdjęciu przekaźnika i wlaczeniu wom walek zaczął sie kręcić i zgrzytal i na ,,oko,, nie kręcił z ta prędkością co powinien kręcić patrząc na obroty silnika. Dzisiaj za każdym włączeniem walka zgrzytal i po wyłączeniu go tez zgrzytal dopiero po chwili przestawał. Za co sie zabrać? Kosz WOM czy cos innego? Dzięki za podpowiedzi
  7. Za mały ciagnik. Ja latam z fergusonem 3070. I od przy dobijaniu ma troche ciężko. Nie wiem czy u ciebie w prasie tez jak opuścisz klapę i dobijesz ciśnienie to w trakcie prasowania spada? I przy dobijaniu wskazówka tańcuje ,,kankana,,?
  8. Oczywiście ze ciężko jest ubić dokładnie a tym bardziej jak masa towaru jest zbyt sucha. A czym dłużej jeździsz to bardziej sie rozjeżdża. Fajnie jest robić wąskie a długie pryzmy żeby szybko wybierać żeby sie nie psuło ale nie każdy też ma warunki żeby robić pryzme po X metrów
  9. Kurcze z tego co pamiętam to za akumulatorem tam był taki duży bezpiecznik i on był przegnity. Z zewnątrz tak tego nie było widać ale zrobiłem kable na krótko i działa
  10. Podstawa w pryzmach to ubicie i szczelne okrycie. W tym roku i ubieglym miałem problem z ptactwem U musiałem dodatkowo zainwestować w siatki ochronne. Od kiedy są problem znikł
  11. U mnie to samo jest z ta pryzma. Jeden koniec jest niżej i tam podeszła woda i też kapie. Wybieram wyżej ale zastanawiam jak nisko mogę. Do mokrego czy wyżej bo przeszło ta woda. Już jedzą lepiej ale to jeszcze nie to. Dziś dodałem melasy i jest różnica na plus
  12. Ogólnie to podeszła pod nią woda i jest warstwa od spodu mega mokra. Odrzuciłem już z 5 metrów i nadal od spodu jak sie wezmie to aż woda kapie. Na początku było czuć takimi jakby ziołami, teraz już lepiej aczkolwiek krowy przebierają tmr i wyjadają tylko aby przeżyć. Tego od spodu oczywiście nie daje ale myślę czy cała pryzma nie przeszła tym odorem
  13. Cześć. Mam taki problem, otóż odkryłem pryzme traw 2 pokosu i krowy nie chcą mi tego jesc. Ja wiem ze zrobiłem błąd ze nie mieszałem przed otwarciem z 1 pokosem ale pytanie teraz do was, jest jakiś sposób żeby poprawić smakowitośc w paszowozie? Bo puki co jest slabo
  14. U mnie b0 przy 500l 5.69 zamówione
  15. Witam. Tak odswieze troche temat, po złożeniu ciagnika skrzyni a/b oraz biegi 1/2/3/4 chodzą dobrze, ale pojawił sie problem z przyspieszaczem. Po załączeniu przyspieszacza hamuje ciagnik jakby go coś trzymało a go nie przyspiesza. U mnie jest tak że przy wciśniętym podaje prąd do cewki i go przyspiesza. Gdy jest rozłączony to jest dobrze. Ciśnienie mierzone majster stwierdził że jest w porządku. Może miał ktoś podobny problem? Dodam że przed rozłożeniem ciagnika było wszystko dobrze
  16. Ja w sobotę pojadę z mocznikiem bo też deszcze mowia. A walowaliscie już łąki? Kiedy ewentualnie najpóźniej można jechać?
  17. Saletra bodajże ma chyba 6 tygodni karencji a mocznik raczej dłużej
  18. Eksperymentowałeś z innymi nawozami jak to wygląda? Kiedy siałeś a kiedy kosiles?
  19. Miałem sambę i przy ,, większych,, trawach okazała się za lekka bo czasami ja podnosiło i odchylało do tyłu. postawiłem na kdtc i jestem zadowolony, będzie teraz 4 sezon jak nią kosze
  20. Firma jak firma, każda ma prawo doliczyć odsetki za nieterminowa spłatę, ale ja tylko pytam czy ktoś stosuje ich nawozy tymbardziej te importowane i jakiej są jakości
  21. Kupował ktoś może NPK 8 20 30 + siarka import z Agroloku i ma jakas opinie? cena z wczoraj to 2650
  22. No popatrz.. ciagnik od 2006 roku jest u nas na gospodarstwie i nic nie było robione.. ile w tedy miał lat?? Czy to wgl istotne czy ma 5 czy 50 lat i był klejony na silikon?? Jest temat z zapytaniem o potencjalnych przyczynach problemów w skrzyni a ty komentujesz że dałem do zrozumienia ze ktoś tu kiedyś już coś robił.. to mija się z celem.
  23. Nasi tu byli bo widać że na silikon skręcane
  24. Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem skrzyni. Czytałem i szukałem ale nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi a mianowicie. Jeżeli jadę na zakresie A to biegi ładnie wchodzą i do przodu jak i do tyłu nie ma problemów Ale jak przełączę na zakres B czy to do przodu czy to do tyłu to słychać głośne zgrzytanie, ale tak jakby też delikatnie ciągnął na kola ale nie jedzie. Biegi wbijają ale zgrzyta. Później gdy przełączę na zakres A do przodu to zgrzyta, przełączę do tyłu to ruszą i jak znów włączę do przodu to też jedzie i problem się kończy. Jakieś sugestie? Podpowiedzi? Z góry dzięki
  25. Macie gdzieś może dostęp do polifoski 7 i w jakiej jest cenie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v