marcinostry

uprawa tymianku

Polecane posty

Stud-Nick    0
Dnia 20.01.2023 o 16:10, bert1985 napisał:

 

 

Dnia 20.01.2023 o 16:10, bert1985 napisał:

Na Spotted Fajsławice Facebook jest ogłoszenie nasiona tymianku, 280 zł.

 

Edytowano przez Stud-Nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bert1985    0
Dnia 22.01.2023 o 15:22, Pawel89pl napisał:

Mam do sprzedania ok 10kg po 280zł jak coś pw

Nie  mogę wysłać pw. Napisz mi swój numer na pw

Screenshot_20230124-202700_Chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memson3p    9

Ruszył skup tymianku? Dzwoniłem jakieś dwa tygodnie po skupach to nikt nie brał i cena podobno miała spaść. Siał już ktoś w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

tylko 1l ? to na chwasty to słabe działanie chyba będzie jak max dawka 4l , ja myślałem 1,5 -2l ,robiłem próby ręcznym opryskiwaczem to 2 l powinien wytrzymać ale dopytuje czy ktoś na większej powierzchni stosował żeby nie było lipy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioter77    0

Witam Wszystkich. Jestem tu nowy i chciałbym zapytać w jakiej dawce na 1ha zastosować glifosat i ile dni po siewie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelec89    0

witam. mam buraki cukrowe na polu po cząbrze. jak i czym opryskać żeby wytępić cząber. jest tego w cholerę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memson3p    9

Najważniejsze żeby był bez chwastów bo potem dużo plewienia, ja najczęściej sieje po pszenicy i nie narzekam ale pewnie bobowate też będą dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Admin76    0

Hej mam pytanie kosicie już tymianek nasienny, u mnie dużo białych nasion nie wiem czy już kosić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpka    0

właśnie słyszałem, że problem jest ze skupem dlatego zastanawiałem się czy ludzie mają jeszcze ochotę przy tym robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpka    0

to co to się stało, że nagle skupy tak się załamały i produktów im nie trzeba? jakieś przecieki informacje może dlaczego nagle nie kupują, z tego co kojarzyłem tymianek szedł do Niemca to co nagle nigdzie w Europie niepotrzebna produktów z ziół? przecież zauważyłem też, że areał rok rocznie jest coraz mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark252a    4

Nie ma zamówień od zachodnich firm.Jedni mówią że mają zapasy z lat poprzednich,a część idzie z ukrainy wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpka    0
memson3p napisał:

ja znów słyszałem że większość tymianku szła do Rosji

tego nie słyszałem, że idzie to do Rosji, kiedyś mi mówili jak pytałem czemu taka słaba cena tymianku to usłyszałem, że produkują go nawet w Egipcie a tam zważywszy na klimat zbierają go dwa razy w ciągu roku. ciekawe jak to będzie dalej z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpka    0
memson3p napisał:

ciekawe czy w ogóle będą skupować bo póki co to nikt nie kupuje

no to pięknie w tym roku żeby wyjść na zero albo mało dołożyć do ha to będzie wyczyn, czy cokolwiek się jeszcze opłaca siać? Kukurydza dno, zboże kiepska sprawa, rzepak tak samo jak pszenica do tego doszły zioła, że nikomu nie są potrzebne. Tak to chociaż człowiek z tego żył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark252a    4

No dobre pytanie.Przeciez to jest już katastrofa, ziola zawsze skupowali, a teraz nawet i to się już nie bd opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj