Skocz do zawartości
mon21051

grunty w Dzierżawe

Polecane posty

mon21051    0

mam takie pytanie dotyczące dzierżawy a mianowicie Czy grunt który został przejęty przez komornika można wydzierżawić na jakiś okres. Wiedząc że i tak nikt tego nie kupi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

adamj24    8

Po pierwsze komornik nie przejmuje żadnych gruntów czy nieruchomości tylko na zlecenie wierzyciela dokonuje licytacji nieruchomości, by odzyskać kasę od dłużnika. Komornik zleca wycenę nieruchomości i wystawią ją na licytację komorniczą, jak pierwsza nie zakończy się sprzedażą obniża cenę i ogłasza drugą licytację. Wszystko to robi na wniosek wierzyciela np. banku. Zajęta nieruchomość do czasu sprzedaży jest cały czas własnością dłużnika i może nią cały czas rozporządzać. W przypadku gruntów rolnych to może je uprawiać lub wydzierżawić lecz gdy taka umowa dzierżawy została zawarta już po zajęciu gruntów przez komornika to wygaśnie automatycznie wraz ze sprzedażą gruntów na licytacji komorniczej. Gdyby umowa dzierżawy zawarta została z datą pewną ( u notariusza lub w urzędzie gminy) przed zajęciem nieruchomości przez komornika to taka dzierżawa nie może zostać zerwana przez nowego właściciela, który nabył grunty na licytacji komorniczej. Gdy na licytacjach brak jest chętnych na nabycie nieruchomości to wierzyciel może przejąć taką nieruchomość na własność ale nie musi, wszystko zależy od rodzaju nieruchomości, wysokości długu, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    53

U nas komornicy sami obrabiją grunty, w większości dzierżawią ale są też takie które zajęli a najlepsze jest to ze to wszytko obrabiaja sprzętem który maja zajęty, co chwila to inny ciągnik z innym opryskiwaczem na polu. A na sprzęcie naklejki ze sprzęt zajęty przez komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Zajęty przez komornika sprzęt do czasu licytacji stoi u dłużnika, być może komornicy po prostu kupili to na własnej licytacji |(przez członków rodziny) gdzie ogłoszenie o tych licytacjach wisiało tylko w biurze komornika na nie istniejącej tablicy ogłoszeń i nikt o tym nie wiedział a cena była wyjątkowo okazyjna bo wycenę robił znajomy rzeczoznawca itp. Przecież to Polska, dziki kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    53

Jak to u nich jest to nikt dokładnie nie wie. W czasie zniw jeden z komorników przyjechał swoim jeppem (oczywiscie samochód kupiony od innego komornika) na pole zobaczyć jak koszą, staną na wysokim ściernisku i ściernisko zaczeło sie palić od gorącego katalizatora, samochód oczywiscie sie spalił, ale kilka dni później juz komornik smigał inną terenówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×