RAHIM

Fendt 309 vario vs John Deere 6330 premium

Polecane posty

kamil41    29

4.5tony to może na papierze być napisane ale jak wiedziesz na wage to bedzie ponad 5t, Mateusz30 ważył swojego 6230 i teraz nie pamietam dokładnie ile było ale chyba delikatnie ponad 5t bez tura i obciązników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No jakoś ja nie widzę u ciebie fot czym ty tak śmigasz po polu :lol:

O moje oranie to ty się nie mart :lol: :lol:

 

Śmiga chyba butami :lol:

 

Cóż to za problem wyciągnąć spalanie chwilowe 20 l/h ciągnikiem 100 konnym czy 70 litrów 350 konnym? Przecież jak 100 konny ma 74 kW i jednostkowe spalanie prawie 300 g/kWh na kołach to przy odrobinie szczęścia wyciąga ponad 20, jak Wam w orce z 4 skibowym pługiem 50 cm spala 10 l/h to to to nie jest orka tylko co najwyżej podorywka albo robiona z minimalną prędkością.

Dla mnie ciągnik nie musi mieć niskiego spalania godzinowego, dla mnie liczy się spalanie na hektar,

6320 z ładowaczem 5700 kg co daje 57 kg/KM pali swoje ale zrobić też swoje zrobi. Pozdrawiam wszystkich oszczędnych :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernot222    13

no to spalanie chwilowe a nie srednie cwoki. i nie butami tylko Fendtem i spalanie na ha przy predkosci około 9-10km/h to 11l/ha i podorywki sie nie robi takim plugiem!!! robisz orke zimowa lub siewna

 

Długiego żywota nie wróżę Ci na tym forum.

Edytowano przez robertbara
Obrażliwe teksty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Cóż-chłop jak widać zakompleksiony-wiecie jak to jest, wszyscy do siebie w rodzinie zwracają się per "ćwoku jeden" no to myśli że to taki ogólnie stosowany zwrot grzecznościowy :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

11 l/ha to chyba pługa nie opuszczasz :lol:

Jakie masz gleby?

Co w tym dziwnego? Widuje tu znacznie lepsze wyniki, 8-10 litrów/ha, i to nie nowoczesnym Fendtem, a starymi klamotami. Ostatni rekord jaki zanotowałem to 7,5 litra Zetorem 7211. Ktoś jeszcze orał ciapkiem 1 ha w 2 godziny, spalanie wyszło grubo poniżej 10 :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na własne uszy słyszałem jak gość twierdził że spalił w orce 5 l/ha -słowo honoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jeśli chodzi o wagę to podałem orientacyjnie, 6230 i 6330 z ładowaczami.

@tiger3952- nie wiem na co poszedł do modliborzyc, opony zostawiliśmy, daszek i jeszcze coś :lol: Myślę że jak by chcieć samemu sprzedawać to coś by jeszcze wyciągnął ale nie za dużo B)

U mnie spalanie w ursusie 5314(72km) z pługiem 4*40 w orce 20-25cm to od 9 do nawet 15litrów na hektar ale przeważnie 10-12litry, przeważnie 4klasa, pola z górkami, a ziemie od piasku po glinę :D Najmniejsze spalanie w orce na wiosnę pod grykę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Co w tym dziwnego? Widuje tu znacznie lepsze wyniki, 8-10 litrów/ha, i to nie nowoczesnym Fendtem, a starymi klamotami. Ostatni rekord jaki zanotowałem to 7,5 litra Zetorem 7211. Ktoś jeszcze orał ciapkiem 1 ha w 2 godziny, spalanie wyszło grubo poniżej 10 :lol: .

 

Tak 7 litrów/ha to jest dla Ciebie orka? 15 cm czy mniej?

 

@bernot222 po prostu taki kit to możesz wciskać podobnym do siebie, pewnie jeszcze glinka Ci się wyoruje jak głębiej puścisz :D Przy takim spalaniu to tylko zalesienie i co najwyżej 5 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tak 7 litrów/ha to jest dla Ciebie orka? 15 cm czy mniej?

Taki rekord zanotował czytając posty rekordzistów :)

Wyjątkowo oszczędne są NH TDD ;) Jak się czyta to rzadko który spala w orce zimowej więcej jak 10 l/ha, no i oczywiście Proximy te to schodzą poniżej 10 l/ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Co mi tym filmikiem udowodniłeś? Że orałeś? Gleba 5 klasa, dość płytkawo i jeszcze spalania nie pokazuje :lol:

 

2:40 tutaj moja 3 klasa i porównaj teraz ziemię do tej ze swojego filmiku. Twój traktor by taki pług i ziemię zobaczył to od razu by spalanie podskoczyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Moja 60 ka to by sobie bez problemu poradziła z taką zagonówką. Ja nie mówię, ja piszę. Mam w niej podkręconą pompę, prawie 70 KM bez zakucia silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja pierdziele ale macie kłopot :lol: kurcze przecież spalanie zależy od 10 rzeczy, jednym z nich jest syndrom agro foto czyli jak najmniej :lol:

Robert u nas I klasa się tak rozsypuje ;) w sumie nie wiem dlaczego ale na af ludziom im wyższe klasy botaniczne kojarzą się z trudniejszą uprawą :blink:

Bernot litości, takie info to o 19 na TVP1 :P

A tak na rozluźnienie atmosfery to jak darliśmy ostatnio pługami pod las to przy tej samej głębokości, szerokości i maszynie (pługu) to 7430, 718 i t161 chlały równo ponad 25l/ha i jakoś nikt z tego powodu się nie powiesił :) Ba rekordzista wypił ponad 30l/ha ale nie będę pisał to to za marka bo pług był trochę za mały i się Fendt nie popisał ... ups i napisałem ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

To wiadomo że nawet 3 może być łatwiejsza w uprawie od 4 ale chyba 5 to już zupełnie coś innego. Na filmikach w miarę widać czy piach czy lepsza gleba. Ja nie piszę że mi spala poniżej 12 l/ha bo nigdy nie osiągnąłem mniejszego wyniku a też mam 5 klasę ziemi, piasek ale podciągowata i kukurydza rośnie jak głupia. No ale nawet na piachach nie orze mniej jak 20 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Robert-możesz sie zdziwić bo taka 5 klasa może być całkiem paskudna w orce-my mamy tutaj coś takiego jak tzw. "pytlak" to jest taki piaseczek w którym ciągnik formalnie tonie.Efektem jest całkiem sporawy poślizg no a jak mamy poślizg to i więcej spalimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jako że orki nie lubię wykonywać, ba nie umiem jej wykonać poprawnie i nie chodzi mi tylko o obrócenie ziemi, ale o wszystkie aspekty to mogę powiedzieć na przykładzie innych prac, że na II klasie brunatnoziemie ciągnik 200KM spalił mi mniej niż na V klasie ni to glina, ni to piach, może pod ił. Ciężko mi określić, bo znajomemu po prostu działkę równałem agregatem ścierniskowym. Braciak jak orze, to poniżej 14-15l/ha nie zejdzie z tego co wiem, czy to dużo czy mało, wszystko zależy na ile kto cm orze i po czym, po zbożu to możecie szaleć z mikro ilościami, ale pojedźcie do kogoś kto ma warzywa i zaorzcie po marchwi, pietruszce, czy innym ciekawym warzywie, gdzie kombajn jest jednorzędowy i ślad jest raz przy razie powtarzany kilka razy

Robert nie mam nic do Ciebie ale sąsiad ma JD i jakby zobaczył 12l/ha to nawet on by się uśmiechną;) U nas w okolicy orka to od 14 w górę, a są kawałki, gdzie poniżej 19l/ha nie zejdzie. Znajomy orze co roku na 35 cm to 20l/ha ma jak w banku :) ale ogólnie mówiąc spalanie to on ma głęboko w du... :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Też mam kawałki gdzie zdarzało się podchodzić pod 20 l/ha, oczywiście pług zsunięty na 40 cm :D U nas co 3 lata idzie obornik i nie dałbyś wiary jak zmienia glebę po kilku latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

bernot222 wiesz co szkoda mi słów.

Każdy ciągnik lubi sobie pociągnąć w orce mi 412 z ibisem xxl 4 vario szerokość orki 2 m głębokość około 30 cm (kółko nastawione na 6) spala 17l/ha prędkość orki od 7 do 9 km więcej km/h według mnie to nie jest orka

a gadanie typu 12 km/h czy około 5 l/ha jest poprostu śmieszne.

 

EDIT. mam 3 i 4 klase jest różnie czasami spali mi nawet ponad 20 lcool.gif.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w jakim celu orzecie ponad 30cm ??

ja zalezy gdzie, po czym i pod co itd od 22cm do 27cm

spalanie od 10 do 17l/ha Fendt 312 + Kuhn 102 predkość zawsze 8km/h

po marchwi pietruszce orze sie właśnie całkiem dobrze...problemy sie zaczynają gdy deszczownią szpulową sie ziemie zbije

@Robert nie obrażaj mi 5 klasy bo w tym roku pszenica sypała ponad 8t a pszenżyto ponad 9t na takich "piachach" a na 3-4 u nas za wesoło z plonami pszenicy nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj