RAHIM

Fendt 309 vario vs John Deere 6330 premium

Polecane posty

robertbara    75

Patrzcie na DMC a nie na masę ciągnika, co z tego ze będzie dużo cięższy jak mało na "plecy"może wziąć.

 

JD 6330 P waży 4500? To mój 6320 waży 4900. także 6430 będzie na pewno ważył powyżej 5 ton.

Ja klasyfikuje JD 6030 miedzy Fendtem 300 a 400.

 

Jak wyglądają ceny tych ciągników? Ja mam ofertę na 6430 Premium w pełnej opcji za około 75 tys E netto, ile taka 312 z WOM i TUZ kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

312V bedzie tańszy a 412V sporo droższy

 

nie wiem co robił że mu pali 20l/godz chyba że jest zupełnie nowy to mozliwe bo mój to wciągał paliwo na początku jak szalony

 

nie wiem jak z ciagnikami podanymi w temacie ale 312V na 100% jest cieższe od 6430P (co prawda bez AP ale to chyba nie ma znaczenia?

 

znam kilku użytkowników JD którzy mówią że robota idzie wiec spalić swoje musi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

312 bedzie miała dopiero rok na wiosne @kamil41

 

Moj JD wg dowodu rejestracyjnego waży 5185 kg a DMC ciągnika to 8200 tak jak pisze @robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

waga podana w dowodzie mało mnie interesuje

bardziej jestesm zainteresowany faktyczną wagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycek    0

ja chyba wybrałbym Fendta a jeśli bym patrzył na cenę a nie na markę i wyposażenie to Pronara lub Zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

jak poszperasz w necie to znajdziesz mase 4850 kg

 

Żaluje bo niedawno byłem na wadze ze zbożem ze nie zważyłem samego ciągnika ,ale jest to sprawa do nadrobienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

i to mnie wk..wia skąd biedny zainteresowany ma wiedzieć ile waży dany ciagnik?

handlowca ma pytać? ciekawe czy sie dowie prawdy.

Ja od handlowca JD sie dowiedziałem ze 300V to można porównać do 5R dopiero Maciek7 powiedział mi faktyczna wage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F1traktors    9

Mój wujek ważył Fendta 309 vario z stollem FZ i łychą 2m, bez obciążników to waga mu pokazała 5700kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

około 5200Fendt a JD nawet nie 100kg mniej czyli mozna powiedzieć ze to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Heh,jak rozumiesz stwierdzenie że ciągnik jest najtwardszy?? zawaliłeś głową w jaśka,skoro wiesz że jest twardy?? ;) I wg.niemieckich testów najmniej awaryjnym traktorem jest właśnie Fendt..

P.s JD 6330P waży 4540kg

 

Uważam osobiście, że te testy niemieckie są trochę zmanipulowane. Zobaczcie na vw passata b6. Jest dużo gorszy od b5, a jakoś w rankingach awaryjności nie spada na niższe miejsca. O czym to świadczy? O zmanipulowaniu tych testów. Najbardziej miarodajne są opinie użytkowników. Powinno powstać takie forum o ciągnikach jak autocentrum o samochodach, wtedy wiadomo byłoby co i jak. Tam właśnie wypowiadają się użytkownicy.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycek    0

tylko weź poprawkę na to że co niektórzy jak kupią to już chwalą bo co moje to najlepsze, lub jest zafascynowany tak nowym ciagnikiem że ukryje co niektóre awarie. Sąsiad miał MTZta i wychwalał jakie to códo. Jak kupił Zetora to MTZ juz niedobry a obrabiał nim więcej niz teraz Zetorem i wogóle do niego nie zaglądał, a przy Zetorze cały czas serwis jak nie podnośnik, to półbiegi, to odpalic zimą nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@look19 możliwe że testy nie są wiarygodne i niemcy w pewien sposób "wychwalają" swoje produkty..Ale jeżeli chcesz opinię użytkownika ok.Mam 307Ci 2006r,codziennie chodzi w paszowozie, nastukane ma do tej pory ponad 3800mtg,odpukać bez żadnej awarii.Ostatnio co zauważyłem to ginie światło po podłączeniu pod przyczepę,ale to możliwe że coś w puszce nie łączy.Drugi fendt 2009r ponad 600mtg,bez żadnej awarii..Więc już jako użytkownik tej marki mogę powiedzieć że do awaryjnych nie należą,i oby tak dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zastanawiam się nad kupnem Fendta 309 vario lub John Deera 6330 premium o mocy 115km.Który według was jest lepszy???

 

Jeżeli porównywać to ciągniki maksymalnie zbliżone. :) Napisz na czym Ci zależy, czego oczekujesz od ciągnika? Jakie wyposażenie planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Adrian-ja to z kolei chętnie przeniósłbym się w czasie i obejrzałbym jakiś ranking awaryjności ciągników w granicach 15-20 lat i minimum 10 tys mth :D -i wtedy zobaczylibyśmy co warte są te nasze nowe cuda w porównaniu ze starymi konstrukcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

tylko weź poprawkę na to że co niektórzy jak kupią to już chwalą bo co moje to najlepsze, lub jest zafascynowany tak nowym ciagnikiem że ukryje co niektóre awarie. Sąsiad miał MTZta i wychwalał jakie to códo. Jak kupił Zetora to MTZ juz niedobry a obrabiał nim więcej niz teraz Zetorem i wogóle do niego nie zaglądał, a przy Zetorze cały czas serwis jak nie podnośnik, to półbiegi, to odpalic zimą nie chce

 

W internecie ludzie czują się w miarę anonimowo i jest szansa, że są bardziej wiarygodni niż na żywo. Przez tą głupią Polską mentalność jest w tym kraju jak jest. Ja potrafię stanąć w prawdzie. New holland jest lepszym ciągnikiem pod względem wykonania niż belarus/mtz, zetor, ursus, ale wiem, że są lepsze ciągniki od niego np john deere,fendt, m-f, claas. Lepsze od względem rozwiązań tam zastosowanych, które bardziej mi się podobają. Nie tylko ze sprzętem, ale ze wszystkim jest tak, że koszt jednostkowy użytkowania/posiadania jest podobny. Gdy kupisz niewygodny zacofany technicznie sprzęt, to na starość wydasz więcej na leki i odchorujesz gorsze warunki pracy, a poza tym sprzęt niższych lotów zrównoważy się z lepszym w koszcie części, które częściej trzeba będzie wymieniać. Tak już jest i tego raczej nic nie zmieni.

 

 

 


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Fendt 309V 5700kg? :o on ledwo jezdzi chyba...

jak dla mnie do fendt serii 300 to ciagniki raczej pomocnicze, a nie glówne. Chociaz na 40 ha moglby byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

wszystkie ciągniki 4 cylindrowe to raczej pomocnicze, zwrotne itd tylko zalezy ile kto ma ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

dla jednego 140-150 koni w 6 cylindrach jest pomocniczym ciągnikiem, a dla innego 100-120 koni w 4 jest ciągnikiem głównym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A jeszcze dla innego c360 3p to główny ciągnik albo c330 :o

Na moje te 20ha to minimum 2ciągniki potrzebne, 70km do cieższych prac ale i nie tylko i 59km do lżejszych :o Nie wyobrażam sobie pracować jednym ciągnikiem nawet dla niektórych na tak małych hektarach :o Jednym jade z prasą, drugim zaraz zworze, pola pagórkowate, jak daje radę to 50km z rozrzutnikiem 4t śmiga, a jak nie to 70km :blink: U mnie we wsi na 100ha(około) mają bodajże 7traktorów, w tym jeden z 2004/5 i jeden z 2009/10 i jeszcze coś mówią ludzie że do kolejnego się przymierzają, a stare nie sprzedadzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

u ojca na 200 ha 2 i ladowarka ze spokojnoscia by wystarczyly ;) , fakt, ze jest 5, ale jeden to ladowarka, kolejny to tak sobie stoi i juz prawie nic nie robi, nastepnego tez by mozna sprzedac, ale na wartosci juz stracil wiekszosc, wiec poki forsy starcza, niech sobie stoi :) .

taki OT odnosnie wykorzystania ciagnikow w gospodarstwie, mysle, ze mozna to tak zorganizowac, ze nie potrzeba 2 cyfrowej liczby sztuk :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

chodzi mi o gabaryty serii 300. Z tego co mi wiadomo to JD serii 6x30 są wieksze gabarytowo od tego Fendta, wiec jakby są 'lepsze' do ciagnika głownego w gospodarstwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Fendt 312 długość 472cm, szerokość 239, rozstaw osi 235cm, śr zawracania: bez napedu 11,1m z napedem 10,35m

czekam na wymiary JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

JD 6330 P Dane z katalogu:

Rozstaw osi 2400 mm, Szerokość 2275 mm, wysokość 2714 mm, długość 4289 mm


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
Fendt 312 długość 472cm, szerokość 239, rozstaw osi 235cm, śr zawracania: bez napedu 11,1m z napedem 10,35m

czekam na wymiary JD

 

Trochę niektóre dane się tobie pomyliły...

 

Fendt 312 Vario:

 

Masa własna bez obciążników - 4350kg

Długość całkowita - 4150mm

Szerokość minimalna - 2385mm

Rozstaw osi - 2350mm

Wysokość całkowita - 2790mm

Najmniejszy promień zawracania - 4,5m

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj