PeriplPl

Opinie o prasie Sipma Classic Z-279 i Z-279/1

Polecane posty

Marcin349    26

Wiem że odkopuję temat, ale chcę się zapytać czy w tych starszych sipmach w ogóle były montowane haki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedman1900    0

koledzy możecie wstawić fotkę odjazdu czy wyładunku beli jak tam to się nazywa chodzi mi mianowicie o sposób mocowań do prasy tych dwóch płaskowników co wychodzą do rurki do odjazdu beli a i jeszcze jak ktoś może to niech

wstawi najlepiej zdj z wymiarami tego odjazdu beli bo mam zamiar wykonać sobie odjazd beli do prasy belujące tylko

nie mam koncepcji jak zamontować do ramy prasy te dwa płaskowniki dlatego proszę o zdj jak ktoś moze niech wstawi zdj będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

witam

ja posiadam prase sipme classic mam ja od nowosci z 2006 roku

c 360 ma ciezko przy tej prasie na pusto po drodze pod gore ciezko ma ja ciagnac

ciagam ja ursusem 1014

wedlug mnie jest to dobra prasa, jeszcze nie kupowalem do niej zadnych czesci

spawalem jeden walek od dolu co napedza podbieracz znajduja sie na nim 2 zabezpieczenia z srob

nie wiem czemu mi to peklo powinno zabezpieczenia urwac

trzeba umiec sie z nia obchodzic rocznie robie nia 700 bel

jesli chodzi o zbijanie bel to bele dobrze zbija

ursus c 360 nie dal by rady z nia wedlug mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

mam problem z prasa sipma...podczas owijania sznurkiem gdy prowadnica dochodzi do boku rozrywa sznurek...szlak mnie trafia...załozyłem najgubszy to samo...pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GDB    1

nikolas29, odpowiedź jest późna, ale lepiej późno niż później. Raczej ktoś inny skorzysta.

 

Sznurek wyżłobił ci cienkie rowki w prowadnicach, np. w przelotkach i w tym zębie, który podaje sznurek na kostkę. Rozwiązaniem jest zakup nowych przelotek i zęba ALBO napawanie i wyszlifowanie szerszych rowków ALBO wyszlifowanie szerszych rowków bez napawania.

Osobiście nie polecam ostatniego rozwiązania, bo sznurek nadal jest prowadzony w rowku, co powoduje na przykład, że węzły robione podczas łączenia kolejnych kłębków sznurka i tak zahaczają o rowki i sznurek się urywa.

 

Jeszcze inna przyczyna urywania się sznurka w skrajnym położeniu: zbyt duże napięcie sznurka i w skrajnym położeniu już nie wytrzymuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj kupilem   prase belujaca sipma agro 1200  waski podbieracz z 99 r Chcialbym jak najwiecej o niej sie dowiedziec, dopowiem ze to moja 1 prasa w zyciu... i jest malo informacji o niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

pewnie coś nie tak jest z kablami... u mnie sterownik nie chciał podawac siatki to przeczysciłem wszystkie łączenia kabli i jest gitara... gdy nie miałem czasu przełożyłem na system ręczny czyli na sznurek :D dobrze jest mieć obie rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj