witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tadzik22    9

panowie co powiecie o tatoma,bo był diler i też sęsnie sprawe przedstawił(największy producet na świecie i takie tam,prosze o fakty ,z góry badzo dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iktorn    0

cos o wozach paszowych rok temu zakupilem Kvernlada 8m z przystawka do 10mbo zalezalo mi na tym aby sie zmiescil w oborze mam 2.6 szerolo w wjezdzie co dziwne stara poczciwa c360 3p ciagnie jak sie patrzy sasiad ma tez 10 ale metalfach

i 90 konny ciagnik staje co przyznac jest tak prosto zrobiony ze prawie nie ma co sie psuc i warto bylo dolozyc bo muj duzy ciagnik nie zmniescil by sie w oborze fakt 30 tys wiecej niz metal fach ale bylo warto jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Mam ograniczone pole manewru zn 3m szerokości korytarz paszowy, i około 2,5m albo 3m ( zależy czy sufit będę przerabiał) paszowóz na 15 sztuk krów, dobrze by było żeby raz dziennie ile musi mieć m2? Mam bele nie pryzmę. Najlepiej żeby się dało zamontować coś takiego żeby paszowóz był samobieżny i poruszał się tylko prosto: do przodu i do tyłu bo obora jest przejazdowa, ale nie mam gdzie paszowozem zakręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Wg. mnie to paszowóz dla 15 krów to głupota :) Ale każdy robi jak chce, bo mając bele to byś musiał wrzucać po pół beli i qq bo cała bele i qq to na 1 dzień za dużo dla 15 sztuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Hmm wiesz, ale u mnie to że, są bele robione bez rotora, i dużą trawę się baluje więc to jednak uciążliwe, nawet z tego powodu, że ciężko takie coś rozdawać. A to co polecałbyś? Jakie inne rozwiązanie, najlepiej coś co rozdrobni bala. Bo i tak będę musiał rozwozić taczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

5 m3 to minimum aby mieszać całą belę sianokiszonki, na 15 krów, to te 5 m3 wystarczy prawie na dwa dni karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz, ale u mnie to że, są bele robione bez rotora, i dużą trawę się baluje więc to jednak uciążliwe, nawet z tego powodu, że ciężko takie coś rozdawać. A to co polecałbyś? Jakie inne rozwiązanie, najlepiej coś co rozdrobni bala. Bo i tak będę musiał rozwozić taczką.

Na twoim miejscu zainwestował bym w rozdrabniacz bel lub przecinak przetniesz balot na pól i o wiele lepiej dawać a i koszt zakupu jest niższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Moim zdaniem nie opłaca się kupować wozu na taką małą ilość z kilku powodów.

5m3 na bele kiszonki to jest za mało. Jak wrzucisz balot to podczas mieszania 1/4 wyrzuci ci na ziemię. potem byś musiał po trochu dorzucać kukurydzy zeby reszta nie wyleciała.

Jednym metrem sześciennym pojemności wozu wykarmisz raz dziennie 6 do 8 sztuk krów więc belkę i tak będziesz musiał przecinać na pół co wiąże się z koniecznością kupowania dodatkowego sprzętu do przecinania bel.

Moim zdaniem kup sobie właśnie taki przecinak po którym bele już dosyć łatwo się bierze i daj sobie spokój z wozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

.

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi111    0

Jak masz dużo do obdawania to nie inwestuj w buble!!!

Mogę opowiedzieć tylko swoją historię z zakupem a mianowicie użytkuje od roku czasu Storti TVs80 chyba skusiłem się na kolor.

Ostatnio pod wozem poluzował mi się przewód od hydrauliki i ciekł mi olej. Podczas wymiany uszczelki doznałem szoku, gdyż paszowóz niby z Włoch a na tabliczce znamionowej od głównej przekładni przeczytałem że wyprodukowano w CHINACH.

Ha zastanawiałem się dlaczego tak mi ciągnik ciężko pracyje, teraz już wiem wszystko chiński tani bubel. Czuję się nieco oszukany ............ ;[ powinni o tym informować przy zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi111    0

Chciałbym sie jeszcze zapytać o wasze opinnie o wozie paszowym "Euromilk"

 

 

Euromilk a przestań Chińskie przekładnie tak samo jak w Storti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Faktycznie jedna przekładnia pod ślimakiem została wyprodukowana w chinach ale w zakładzie firmy włoskiej ale róznica w cenie o 40tys. od wozu gdzie nie ma nic chinskiego (podobno) w pełni to mi rekompensuje z resztą używam wozu 15 minut dziennie zakładając ze bede miał go 10 lat to raczej maloprawdopodobne ze sie popsuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi111    0

Taaa jedna, znajomy co pracuje przy ich produkcji powiedział że chińczyki to są tam montowane seryjnie. Więc 10 lat to on nawet nie przeżyje, chyba że będzie stał w garażu. No w sumie jeśli 15 min dziennie nim pracujesz to wytrzyma, ale jak będziesz 2 godziny dziennie pracował to żywotność skrócisz do 2,5 roku. Ale nie przejmuj się ja mam to samo gówno tylko w innym opakowaniu.

Edytowano przez tomi111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To sobie sprawdz ta przekładnia gdzie ustawiasz obroty pisze na tabliczce ze zrobina we włszech a ta głowna pod slimakiem jest z chin. U mnie bardziej to mieszalinik bo trawa z pryzy pocieta i kukurydza także sie nie przeciąża zebym miał bele to kupywał bym coś lepszego a tak wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Panowie chciałbym się dowiedzieć jakie ceny i opinie są na temat wozów RMH i Metalfach. Poszukuje wozu 10m który pociągnęłaby sześćdziesiątka stosunkowo za niewielkie pieniądze mam 75 tys do dyspozycji brutto. Pod uwagę biorę tylko nowe wozy paszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Dołonczam się do pytania kolegi ,nowy do 73 400 brutto ,który polecacie ceny następujące mowa o wozie 8 lub 9 metrowym(taki we wniosku) .RMH 8 -62 netto ,AUTO-AGRO 66 TYŚ brutt tu jest plus bo cena stała a wielkośc jaką chcemy to znaczy może byc 9 lub 10 .EURO -MILK OKOŁO 73 brutto ,METAL FACH 56 NETTO 9 METROWY 58 NETTO. Który z tych wybrac dodam że każdy ma dwa wysypy prawa i lewa strona co do taśmy dopłata 3 tyś złotych netto do każdego (z niewielkimi wachnięciami miedzy firmami)oprócz AUTO AGRO .Dodam że ceny do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Chińskich przekładni nie ma za to Metaltech, obydwie są włoskie, redukcyjna i główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Dołonczam się do pytania kolegi ,nowy do 73 400 brutto ,który polecacie ceny następujące mowa o wozie 8 lub 9 metrowym(taki we wniosku) .RMH 8 -62 netto ,AUTO-AGRO 66 TYŚ brutt tu jest plus bo cena stała a wielkośc jaką chcemy to znaczy może byc 9 lub 10 .EURO -MILK OKOŁO 73 brutto ,METAL FACH 56 NETTO 9 METROWY 58 NETTO. Który z tych wybrac dodam że każdy ma dwa wysypy prawa i lewa strona co do taśmy dopłata 3 tyś złotych netto do każdego (z niewielkimi wachnięciami miedzy firmami)oprócz AUTO AGRO .Dodam że ceny do uzg.

 

Powiem Ci tak:

1. RMH - Raczej wydaje mi się taki jakiś delikatny, albo to złudzenie albo jest wykonany z cienkich blach.Poza tym słyszałem że ich pojemność jest mniejsza niż podają

2. Auto Agro - nie podoba mi się, wygląda rzemieślniczo, poza tym nie da się tam taśmy zapmontować więć to chyba coś świadczy o firmie że nie dają rady tego zrobiuć. Jest gięty a nie walcowany i wyciera się szybko

3. Euromilk - wygląda dobrze, kosztuje normalnie. Oglądałem i jest ok, nie ma do czego się przyczepić. a przekładnie te same co wszędzie

4. Metal Fach - nie podoba mi się wykonanie i ślimak jest gięty i przy tym pasza zostaje na ślimaku

 

Osobiście podoba mi się Triolet ale bym go nie kupił bo cena wysoka.

 

To są oczywiście moje spostrzerzenia, raczej widze ceny podobne więc proponowałbym się przyjrzeć z bliska każdemu z nich.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Metaltech 8m3 kosztuje 50 500 netto czyli 62100 brutto . Robią wozy paszowe już od 12tu lat podłoga z blachy 20mm a ściana 8mm. Nic się nie gnie i dają 2 lata gwarancji na wóz a 5 lat gwarancji na przekładnię. Waga w standarcie.

Decyzja należy do Ciebei.

 

Pozdrawiam

 

Buuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

MAG dzięki za rady - co do EUROMILK z taśmą coś koło 76 tys brutto więc nie jest to mało jak za wóz który produkują od niecałych 2 lat ,tak mi się poprostu wydaje .A jak z apotrzebowaniem na WOM który z tych co wymieniłem potrzebuje naj mniej. Po drugie to niewiem czy mi wogóle potrzebny jest ten sprzęt na 34 dojne plus 20 par jałówek i jałóweczk no ale mam we wniosku wpisany na drugi etap i tak się rozglądam czy warto czy zamienic na coś innego.Ale te ręczne rozdawanie mnie wk....a, rano jak wstaje to jestem sztywny od tej roboty.BUUZ40 za tą cene to co on posiada chodzi mi o ilośc okien wysypowych ,czy ma pomost w cenie podejżewam że do przekładni dwu biegowej trzeba dopłacic.Dodam że też jestem ograniczony wiazdem do obory wysokośc drzwi to 2.80 na 3m korytarz ma 3,5m

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na wiosne za 10m3 eurmilka z taśmą i ddatkowym ramieniem wygarniającym dałem 69tys brutto teraz wzioł bym jeszcze te pony o niskim profilu bo wtedy wóz jest bardziej stabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj