MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

los    0

Witam spotkaliście się z odmianami na których nie było napisane na opakowaniu jednostce siewnej , masy tysiąca ziaren i siły kiełkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rzepaku nigdy, ale na pszenżycie z Centrali Nasiennej w Białymstoku nigdy nie dopatrzyłem się MTZ i siły kiełkowania.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@los: sprawdź pod spodem worka czy nie ma naklejki. Też miałem w tym roku sytuację, że nie mogłem na worku znaleźć informacji o MTN, a nalepka była pod spodem. Nasiona pakowane we Francji xD

Edytowano przez krisso130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Mój rzepak już rośnie tylko byłem na usłudze i odmiana Bonanza,Totem i Fantomas zero wzmianki o MTZ i sile kiełkowania po polsku tylko była naklejka z info . o zaprawie

Rzepak był zaprawiany w 2012.07 Podejrzewam ze firmy handlujące kupiły to na za chodzie za psi grosz u nas sprzedają normalnie i kasa leci .

A jak się pytasz firmie dlaczego nie ma nic po polsku ,ani MTZ itp to odpowiedz brzmi proszę dzwonić do producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

a na fakturze też nie masz???? Na fakturze powinieneś mieć MTZ, i siłę kiełkowania a nawet nr. partii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majzol    0

musi być napisane MTZ i siła. chyba, że z jakiegoś lewego źródła kupujecie. przede wszystkim na opakowaniu musi być etykieta PIORIN- u, na której są te informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

A na fakturach pewnie też nie ma , nie wiem bo to nie mój rzepak spotkałem się tylko z taka sytuacja u sąsiadów .

PIORN nie ma żadnej etykiety , podejrzewam że to jest wszystko na legalu tylko firma importująca kupiła ziarna z roku 2012 bezpośrednio od producenta na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja kupiłem pół jednostki Bonanzy z Agro-Efektu i też była francuska naklejka, że to jest "LErzepak" "leFrance" ale "leMTN" i "leSiła kiełkowania" nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja zasialem wczoraj wszystko i o .. ma padać wiec zdążyłem a co do masy 1000 nasion u mnie w sherpie była 8 g i 13kg w paczce sporo jak na rzepak bo avenir miał 4.7 grama


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ja zasiałam rzepak we wtorek i czekam z niecierpliwością na deszcz. Co do etykiety to u mnie była naklejka, ale wszystko po francusku jednak MTZ, partia i data produkcji było podane. Jedno co mnie zdziwiło to nie napisali ile waży całe opakowanie z rzepakiem i musiałam zważyć żeby wiedzieć ile wysiać.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Jak u was z kiełkowaniem rzepaku. Rzepak strasznie nierównomierny jest, deszcz potrzebny koniecznie. Jeszcze najrówniej wypada kolumb, co mnie nie dziwi bo on akurat jesienią zawsze miał dobry wigor już od samych wschodów. Co ciekawe jakoś samosiewy sobie radzą. Ale już szykuje na nie fusilade, więc krótki ich żywot. Ale poczekam jeszcze przynajmniej do 3 liścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Ja zasiałam rzepak we wtorek i czekam z niecierpliwością na deszcz. Co do etykiety to u mnie była naklejka, ale wszystko po francusku jednak MTZ, partia i data produkcji było podane. Jedno co mnie zdziwiło to nie napisali ile waży całe opakowanie z rzepakiem i musiałam zważyć żeby wiedzieć ile wysiać.

 

Chyba zasiał Twój mąż lub inny bliski facet ;) Ach te kobiety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie rzepak adriana szybko rośnie jesienią. bo mam pierwszy raz tą odmianę i musze 1 ha jeszcze dosiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

 

Chyba zasiał Twój mąż lub inny bliski facet ;) Ach te kobiety :)

Siałam osobiście mój rzepak, bo męża jeszcze nie mam ani od jakiegoś czasu bliskiego faceta też nie ;)

 

Odnośnie rzepaku to mój zaczyna wschodzić mimo suszy.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0
:) Nasz zasiany w poprzednia sobote ,ale jeszce go nie widac. Dzisiaj odrobinke pokropilo,ale bardzo malutko. Lubelskie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

Mój zasiany 19 i 21 sierpnia. Od razu opryskany Pronap w dawce 2,5l/ha a wieczorem spadł spory deszcz. Na dzień dzisiejszy widoczne są już rządki a na dodatek w wczoraj i dzisiaj ładnie popadywuje deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Siałam osobiście mój rzepak, bo męża jeszcze nie mam ani od jakiegoś czasu bliskiego faceta też nie ;)

 

Odnośnie rzepaku to mój zaczyna wschodzić mimo suszy.

 

Oo, przepraszam bardzo :) Taka Dziewczyna to skarb.

P.S. W przyszłym roku bardzo chętnie pomogę :P

Edytowano przez s17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

u mnie zasiane 23 i 24 i rzepak ładnie wschodzi jeszcze 2 -3 dni i rządki będą wyrównane. ale pola mi zostało i jutro jadę siać kawałek adriana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Ja siałem Visbiego i trochę Castilli. Siane 19 i 20 września. Opryskane Commandem+ Rapsan. Rzędy są bardzo ładne, dość czyste. Pogoda w lubelskim podpasowała bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Ja siałem Visbiego i trochę Castilli. Siane 19 i 20 września. Opryskane Commandem+ Rapsan. Rzędy są bardzo ładne, dość czyste. Pogoda w lubelskim podpasowała bardzo dobrze.

 

 

nie chwal tej lubelszczyzny bo są regiony np u mnie gdzie rzepaki źle powschodziły ( susza) nie było konkretnego deszczu od czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj