MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

proxy8441    248
Dnia 18.06.2020 o 00:03, ZELKOW napisał:

nie którzy mają 6kl z podglebiem gliniastym i rzepak będzie jak ta lala a z podglebiem piaszczystym w susze nie da rady i pół tony ukosić

głównie obawiam się szkodników glebowych czy coś może spowodować szkodę we wschodach np drutowiec lub rolnica? Czego po piachu sie spodziewać to wiem :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaka odmianę posiać północ mazowsza: lg architect czy hamilton czy sy saveo czy sy ilona.

czy alexander czy pioneer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Pioneerów jest dużo to chyba musisz pytać o konkret jak oczekujesz odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164
sabuliga napisał:

Jaka odmianę posiać północ mazowsza: lg architect czy hamilton czy sy saveo czy sy ilona.

czy alexander czy pioneer?

Mam na polu 7 odmian z pioneer , klasy od 6 do 4a i z szydzą najlepiej sobie poradził 264, 271 też super sobie poradził jest dużo wcześniejszy, w żniwa będzie wszystko ważone więc będzie wiadomo który lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

a półkarły ktoś chwali? profesor na Uczelni mówił że jak rzepak nie ma masy to i nie ma plonu mial na mysli że półkarły nie biją rekordów plonowania

 

miałem PX 104 szału nie robi, ale na piaskach i raz męczony przez zwierzynę fest

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25
18 godzin temu, sabuliga napisał:

Jaka odmianę posiać północ mazowsza: lg architect czy hamilton czy sy saveo czy sy ilona.

czy alexander czy pioneer?

Ilony nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
10 godzin temu, cichyh32 napisał:

Mam na polu 7 odmian z pioneer , klasy od 6 do 4a i z szydzą najlepiej sobie poradził 264, 271 też super sobie poradził jest dużo wcześniejszy, w żniwa będzie wszystko ważone więc będzie wiadomo który lepszy.

PR44D06 masz tę odmianę?Jeśli tak czy polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Ja zastanawiam się nad LG Ambassador, Atora, KWS Umberto, KWS Luciano, Dominator i Memori CS. Ma ktoś/miał którąś z odmian? Jak wyglądają/ły i jak plonowały, bo zamierzam zasiać na słabszych ziemiach klasy 5-4 i kawałek 3 i zastanawiam się nad wyżej wypisanymi, chyba że ktoś ma jakąś ciekawą propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Ja miałem atore na polu o klasie 4b i 6 , dała 3.5 t w suszę, teraz na tym samym polu mam inv1165 i copernicusa to invigor już się wykłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ja nie wiem co wy macie za 5-6kl chyba na piepierach tylko 😂😂😂😂 rzepak w tą suszę na 5kl haha

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Podkarpacie się topi bo pada i pada od trzech tygodni non stop. Wcześniej odpady też były rozłożone  w odpowiedni sposób, no może z wyjątkiem kwietnia/ początku maja. To że u ciebie jest susza nie znaczy że u mnie też więc napiszę to samo co rok temu do kogoś. Nie mierz mnie swoją miarą jeśli nie znasz sytuacji z opadami u mnie haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164
ZELKOW napisał:

ja nie wiem co wy macie za 5-6kl chyba na piepierach tylko 😂😂😂😂 rzepak w tą suszę na 5kl haha

U mnie zwykle jest tak że na piachu dopiero na 60 cm zaczyna się piasek gliniasty i jak rośliny go sięgną i w miarę rok to nawet niezły plon można osiągnąć, za to zboża nie mają szans na takich glebach. Mam w galerii zdjęcie rzepaku z Pioneera i tam jest właśnie taka gleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

no to o czym mówić u mnie glina zaczyna się na 130cm około tak gdzie 5kl a nieraz i głębiej, rzepak zanim tam sięgnie w czasie suszy to usycha, a przez to ostrzegam bo nagadacie głupot że na 5kl tak super rzepaki rosną, potem przyjdzie 3tyg suszy i po zawodach, u mnie też rzepak jednego roku udał się na 5kl ale to jest takie ryzyko że nie warto

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Ogólnie to nie siejemy na polach 5-6 klasa ale jeśli na polu jest mozaika i często piach sięga 30% powierzchni, a płodozmian trzeba zrobić, na takich polach średnia wychodzi od 3 w suszy do 4.5 w normalnych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

najlepsze na mozajkach zmienne nawożenie, u mnie to są takie mozajki że początek pola 5kl środek 4kl i koniec 5kl , ale na 5kl kiedyś max 4t ukosiłem w lata suche max 2t-2,5t, ogólnie lepiej na życie się wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Ja właśnie chce żyta spróbować ale po kukurydzy nie zasieje i nie mam gdzie magazynować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj