Vril

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :)

Polecane posty

Vril    1

No nie powiem nic złego na Amazonkę .Pracuje idealnie ,szczególnie byłem zadowolony na dość ciężkiej

i zbrylonej globie -1000 obr. na wałku i po siewniku pozostaje stół :).

Druga sprawa która mnie miło zaskoczyła to miałem obawy czy nadstawka do 1000 litrów nie wpłynie na brak

sterowności i podrywanie ciągnika.Nic takiego się nie dzieje ,nie podrywa i poruszanie się jest bardzo

stabilne.Teraz już nie wożę ziarek na pole tylko dojeżdżam do domu i sypię z baksów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To Amazone pozwala na przejazdy po drogach z pełnym zbiornikiem? Z tego co wiem, to Koniczynka, a nawet Horsch w Pronto na to nie zezwala. ;)

 

Jakie masz przełożenie w skrzyni? Jakie masz zęby w KX? Z tego co się orientowałem to Amazone ma dwa typy zębów podkątem do mulczu i wleczone do orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Bobek --> W KX niema dwóch typów zębów tylko jest jeden nie prosty jak w KE tylko wygiety do tyłu.

Różnica pomiędzy zębem wleczonym do orki który nie wyciąga brył ziemi do atakujacego który wyciąga ziemię na wierzch do siewu w mulcz polega na zamienieniu tego samego zęba z wirnika kręcacego się w prawo na lewy.

Wtedy ten sam za kręci sie w jedną lub drugą stronę czyli jest albo wleczony albo atakujący. Zamiana zębów to wyciągnięcie zawleczki i bolca.

W KG jest ten sam kształt zęba tylko i jakiś 1cm grubszy w profilu, czyli będzie się trochę dłużej ścierał.

Jesli chodzi o samą wannę czy tryby to KX od KG różnią się tylko naklejką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Vril- napewno masz skrzynie 1000l? W Twojej galerii jakosn niska skrzynia się wydaje.Jakie masz obciążenie z przodu w deer. Ja w amazonce mam 1000l i agrotron 150 przy niepelnym zbiorniki mocno podrzuca przód.

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

To Amazone pozwala na przejazdy po drogach z pełnym zbiornikiem? Z tego co wiem, to Koniczynka, a nawet Horsch w Pronto na to nie zezwala. ;)

 

Nie wiem nie pytałem serwisu -pewnie nie wolno :)

 

Jakie masz przełożenie w skrzyni? Jakie masz zęby w KX? Z tego co się orientowałem to Amazone ma dwa typy zębów podkątem do mulczu i wleczone do orki.

 

Przełożenie to nie wiem -takie jak wychodzi z fabryki .Obroty ustawiam na ciągniku.

Mam zęby te właśnie pod kątem .

 

 

Te zdjęcia to jeszcze były zanim zamontowali nadstawkę :) .

W zamówieniu była nadstawka a z fabryki przewieźli bez dla tego montowali dodatkowo później.

Co do obciążenia to mój JD 6820 ma fabryczne ciężarki 1000 kg +mocowanie 150-200 kg .Do tego dochodzi jeszcze miękka oś która od sztywnej jest chyba także cięższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bobek --> W KX niema dwóch typów zębów tylko jest jeden nie prosty jak w KE tylko wygiety do tyłu.

 

Tak jak przypuszczałem są dwa rodzaje zębów do KX'a i trzy do KG. ;) Mi chodziło o zęby "Griff Schlepp" (Kąt ciągnący), Wy macie "Griff Special" (Kąt Special) jak w KG Special. smile.gif

 

Gizmo nie uważnie czytasz instrukcję obsługi, na stronie 49 to opisują. biggrin.gif

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj