Zaloguj się, aby obserwować  
dzigit

Pronar 82SA przygasające światła

Polecane posty

dzigit    1

Witam

ostatnio zaobserwowałem w pronarku że przy niskich obrotach przygasają światła

w nocy jest to duża różnica.

im więcej świateł się włączy tym gorzej świecą a na tylnych halogenach i przednich drogowych jak się

zostawi na małym gazie to obrotomierz nie pracuje

Czym to może być spowodowane

Proszę o w miarę szybką pomoc bo praca w nocy jest trochę uciążliwa a teraz jej coraz więcej


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Te światła w nocy to mnie do szału doprowadzają :P

 

 

A wskazówka od obrotów spada jak słabną? moze troche pasek napnij :mellow:

 

 

 

Sasiad jak w zetorze światła włączy to w podwórku widno mam, a ze 300m w prostej lini do niego mam...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

A zmieniał ktoś lub zakladał dodatkowe światła robocze? Bo u mnie czuje że bedzie konieczność zamontowania świateł zamiast tych świeczek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ja... na sezon jesienny zamiast trójkątu przykręciłem halogen z wessemu to tak samo świecił jak te przy ciągniku, kurcze do starej c-360 jak podepnę przyczepę i włącze światła to swiecą az miło przy przyczepie, a jak do tego zapnę dwie to do ostatniej kierunek ledwo dolatuje, moze wina masy gdzieś ale eletryka w tych ciągnikach do bani!


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

Jak zapale tylne halogeny i przednie światła to na małym gazie obrotomierz pada a na większym jak jeszcze kierunek dodam to skacze zgodnie z przerywaczem

Nie ma żadnych dodatkowych świateł tylko to co fabrycznie było

A w instrukcji pisze coś ze przy alternatorze się przełancza na zime i na lato śrubką

Czy światła nie powinny być zasilone z aku bo z tego co sie dzieje to wygląda na to ze

prodnica swieci światłami


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No właśnie, w tym roku potrzebuje z 2-3 dodatkowe światła zamontować (stare pewnie odłącze) i pasuje żeby świeciły ładnie tak przy 1300-1400 obr, tylko teraz pytanie jakie? a później jak podłączyć? bo wygląda na to zę jakoś do akumulatorów trzeba bedzie podłączyć bo alternator jest w moim TSA za słaby... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

u mnie jak alternator sie psuł to przygasały a jak się zupełnie spalił to przestały wogóle świecić więc dobrze było by sprawdzić na innym alternatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No podobno zakładali później chyba od 2006-07 roku mocniejsze alternatory, a gdyby podłączyć światła pod akumulator? tak jak środkowa para na dachu jest podłączona? Próbował ktoś takiego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

problem rozwiązany!!! :lol:

powodem przygasanie świateł był uszkodzony bezpiecznik główny (chyba 40A)

po prostu nie łączyło po zapaleniu ciągnika przez drgania

wszystko było więc zasilane z alternatora :D


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

a ja mam taki problem juz chyba z 5 przełącznik wymieniłem od świateł nie wiem czemu tak się dzieje normalnie w środku topi się....


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

oryginalny wytrzymywał 6 lat a teraz miesiąca nie wytrzyma bezpieczniki chyba odpowiednie bo nic nie zmieniałem, ale dla pewności jeszcze zobacze


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

No ja doszedłem do wniosku że alternator daje jednak dobre napięcie, bo przez ten tydzień gdy kopałem kombajnem to w nocy o dziwo na włączonych "halogenach" przód i tył elektrozawory w kombajnie się otwierały i można było pracować na obrotach 1300. Więc najlepiej było by wymienić halogeny na xenony, ale trzeba by przerobić instalacje pod tak konkretne oświetlenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja na oświetlenie w Pronarze po założeniu xenonów nie narzekam ;)

 

Oto filmik jak świecą światełka w moim Pronarze ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Ja miałem też taki sam problem ze światłami i latającą wskazówką od obrotów , wina była w alternatorze przetopiła się któraś cewka i robiła zwarcie . Wymiana alternatora rozwiązał sprawę a druga rzecz która jest ważna to w Pronarze wogóle nie ma przekaźników do świateł które też są odpowiedzialne za przepalanie włączników ponieważ cały prąd idzie zamiast na lampy to na włącznik więc radze odwiedzić elektryka dać parę złotych a zobaczycie różnicę i to wielką różnicę w światłach, dodam jeszcze że z przodu mam założone H4 i jak wieczorem w polu dam na długie to naprawdę nie trzeba żadnych dodatkowych halogenów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Mi do pracy (orka itd) spokojnie wystarczają te światła które mam, jednak muszę założyć halogen który będzie oświetlał mi radło przy kombajnie bo standardowe oświetlenie tylko pogarsza widoczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

problem rozwiązany!!! :D

powodem przygasanie świateł był uszkodzony bezpiecznik główny (chyba 40A)

po prostu nie łączyło po zapaleniu ciągnika przez drgania

wszystko było więc zasilane z alternatora :)

a ja myślałem już że to przygasanie świateł jest spowodowane wchodzeniem na 3 prędkość kosmiczną :D

 

Sorki ale nie wytrzymałem :D

Taki żart z czasów FSO126 i gaśnięcia w nim świateł przy 120km/h


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Ja też mam h4 założone i jestem z nich zadowolony, bo te co były standardowo to chyba od jakiegoś skutera.Te halogeny z przodu ładnie w trasie świecą jak się je dobrze ustawi, ale promienie odbijają się od tłumika i trochę sieją po oczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj