wrobelek02

Buraczki ćwikłowe

Polecane posty

0711piotrek    24

Okolice Milejowa. 

Proteus niby jest zarejestrowany  w buraku Ale czy działa i na jak długo to nie wiadomo .

Ja narazie się wstrzymam bo te rany się zabliźniają a nowych nie widać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7
Panowie mam takie pytanko ile zostawić buraczków na metrze ?? za gęsto posialem kilka przejazdów siewnikiem i muszę przerywać a niewiem jak się zbytnio za to zabrać wyrywać po kolei i zostawiać co 4/5cm między burakami? Pierwszy rok uprawiam buraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć ile wynosza koszty z 1 ha uprawy buraczka, i czy sprzedajecie od razu z pola, czy na kopiec i póżniej, ile można na czystko zarobić z 1 ha? I czy jak ładujecie do sprzedaży do przetwórstwa to jakie są wymagania, idą gotowe po ogławiarce weremczuk czy tam grimme? Kiedy je kopiecie?

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makary    7
3 godziny temu, agro973 napisał:

Czy mógłby ktoś mi powiedzieć ile wynosza koszty z 1 ha uprawy buraczka, i czy sprzedajecie od razu z pola, czy na kopiec i póżniej, ile można na czystko zarobić z 1 ha? I czy jak ładujecie do sprzedaży do przetwórstwa to jakie są wymagania, idą gotowe po ogławiarce weremczuk czy tam grimme? Kiedy je kopiecie?

Ja mam buraczki w eko na przemysł, u mnie to 10000 z czego 60% to odchwaszczanie ręczne ale jeszcze ich nie wykopałem ,załadowałem i wyprawiłem wywrotką więc koszty wzrosną . Może ktoś chciałby mi je wykopać usługowo , okolice Białej Podlaski to chętnie skorzystam z usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifi123    0
Dnia 1.03.2018 o 12:41, mateusz44 napisał:

Tym w miarę ok idzie tylko żeby to był jednokiełkowy to by szło ładnie a tak jak jest kilka w kupie to już zostawi trochę IMG_20171013_151922.thumb.jpg.1709879b69fe4195101f4ee55966f29c.jpg

Mógłbyś wstawic zdjecia maszyny ktora tak ladnie obcina?Bo juz nie mam sily nozem obcinac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Jak wam leżą buraczki? Sprzedajecie coś? W jakich cenach? Na giełdach niby buraczki drożeją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Leża bardzo ładnie. Podałem teraz dwa auta tylko cena slaba bo 45gr w BB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1906    3

W jakim rozstawie siejecie buraczka żeby kopać kombajnem bolko? Jeden rządek czy 2 przy sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Witam. Stosuje ktoś chloropyralid w buraczki. Jeśli tak to w jakich dawkach. Pryskalem po siewie goltixem i powschpdowo betanalem. I niby jest czysto ale miejscami występuje ostrzeń i myślałem żeby opryskać lontrelem. Na buraka cukrowego rejestracje ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
Napisano (edytowany)

Stosowac nie mozna skoro nie ma rejestracji ale krzywdy im nie zrobi :)

 

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Twoje ryzyko , ale ja bym taki zabieg nazwał desykacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sorry że w tym temacie, ale w kukurydzy nie ma nic zarejestrowanego do zwalczania nalistnego śmietki.

 

 

Mam spory problem. Śmietka kiełkówka zaatakowała mi kukurydzę.

Czym to teraz zwalczyć, ktoś coś wie? Jaka substancja czynna nalistnie może ograniczyć to dziadostwo.

 

Dużo roślin miejscami już wypadło, ale co gorsza widzę że jest jeszcze dużo roślin nie zaatakowanych a larwa już jest w pobliżu:

xQsjsVGbr5JyO8_qFLMIISqlBZ1pAZn9YLhtQt9E

 

apzqyWZnkB0bRoXkWC1O6IOe3kzDtDPti6U8fjAw

 

Ta siewka nie ma dziury jeszcze, ale znalazłem w pobliżu dziadostwo białe. Czy w tak skiełkowaną kukurydzę larwa będzie się wgryzać czy już odpuści?

 

Jakie substancje czynne dawane nalistnie ograniczą inwazję larw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0711piotrek    24
2 godziny temu, GarbatyRolnik napisał:

Można stosować goltix z betanalem na buraczki które dopiero wschodzą (z 10-15% wzeszła) ?

Ja stosowałem takie połączenie i buraczkom nic nie było . Tylko nie dawałem pełnych dawek . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myśle coś w granicach 1l + 1l. Po inne lata zawsze jechałem kemifamem, dawki po 1l na buraczki które były w czasie wschodów i nic nie było. Z goltixem i betanalem jeszcze nie miałem doświadczenia.

1 godzinę temu, kniaziu napisał:

Twoje ryzyko , ale ja bym taki zabieg nazwał desykacją.

miałeś jakieś problemy kiedyś po zastosowaniu tych preparatów w takiej fazie rozwojowej buraczka, czy to tylko domysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego za stary jestem na domysły, zrobisz jak uważasz,  jednak mnie już nikt do mieszania w takiej fazie rozwojowej i przy tym przebiegu pogody nie namowi. Jeden przejazd więcej a sen spokojniejszy i dawka goltixu :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0711piotrek    24
1 godzinę temu, GarbatyRolnik napisał:

myśle coś w granicach 1l + 1l. Po inne lata zawsze jechałem kemifamem, dawki po 1l na buraczki które były w czasie wschodów i nic nie było. Z goltixem i betanalem jeszcze nie miałem doświadczenia.

miałeś jakieś problemy kiedyś po zastosowaniu tych preparatów w takiej fazie rozwojowej buraczka, czy to tylko domysły?

Ja dawałem 0.8 goltixu  i 1.1 betanalu max pro  i nic nie było a to nie tak już od kilku lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj