atomik

kukurydza w balotach??

Polecane posty

atomik    148

praktykował juz ktos z was kiszenie kukurydzy w balotach??

ta technika nie jest u nas jeszcze popularna ale moze juz nie długo. balot wazy 700-1000 kg w zaleznosci od zawartosci suchej masy. wypowiadajcie sie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

do tego potrzebna jest specjalna prasa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0
Siema wam rolniki... Ja tu nowy zem i oooooo tym akurat to wim duzo!!!! Bo ja kisza kukurydza w belotach... :(

To ja wiesz dużo to czekamy aż nam napiszesz coś więcej na ten temat. Najlepiej opisz cała technologie robienia kukurydzy w balotach, poprostu napisz jak to jest w praktyce. No i jakimi maszynami to robisz.

Pozdrawiam :)


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja czyta;em taki artykuł w gazecie i do tego jest prasa orkel normalnie sie nasypuje od góry sieczke kukurdziana a dalej podaje slimakiem do komory ubijania i owija napedzane jes WOM z ciagnika


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

ta metoda jest na pewno droższa (sam koszt foli) a do tego jeszcze opłata za usługę prasy [wątpię żeby ktoś kupił] i nie będzie popularna gdyż jak niektórzy przechodzą z bel na pryzmę z sianokiszonką, to będą z kiszonką z kukurydzy przechodzić z pryzm na bele. Na filmie widać ze ta metoda więcej czasu zajmuje bo sieczkarnia ma postoje chociaż ze bele składa się obok pola ;)


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem w jednej węgierskiej galerii zdjęcie jak po zbiorze kukurydzy na ziarno ciągnik ze zwykła prasą zwijał baloty, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

chociaż nic si nie marnuje ;) a kukurydza długo sie rozkłada w glebie wiec nie wadzi na polu


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A więc ja w tym tygodniu , będe owijał bele kuku , bo kukurydza ma zaledwie pól metra wysokości , i jak za koszenie mam dać dwa tyśiące , to ja dziękuje , a jest tego dwa hektary , i zobaczymy . Jak to kargól mówił : " CO BEDZIE TO BEDZIE !! "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Poszukajcie sobie na youtubie. Pamiętam że widziałam kiedyś filmik z Francji jak robili kukurydze w balotach ;) Z pewnością bedzie tam coś do obejrzenia ;)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JCBFastrac    0

Ale wiecie że jeśli zrobimy kukurydze w balotach to są mniejsze straty niż na pryźmie no oczywiście trzeba mieć sprzęt do prasowania kukurydzy orazczymś ją przytransportować do obory przeciętna bele kukurydzy waży ponad 1000kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

To mi sie podoba ale ile taka maszyna może kosztować, napewno dużo ludzi by z tego skorzystało,


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JCBFastrac    0

Wiesz maszyna sporo kosztuje używki trudno dostać ponieważ jest to bardzo dobry sprzęt i przeważnie nikt z tego nie rezygnuje ale można wynająć taki sprzęt jeśli zanajde ogłoszenie to dam znać ;) jak masz z 10 ha to spokojnie przyjadą wiesz mogą przyjechać całym konwojem na 7 ciągników i sieczkarnia i wszystko ci zrobią tylko kupisz folje i siatke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

HEH na samą myśl chce mi się śmiać , a więc belowałem kukurydze , i co śmieśzne zestaw którym prsowałem , to była prasa JD 550 , iii .... UWAGA < C-360 > ;):):) , a co jeszcze lepsze , to po pokosie z kosiarki rotacyjnej mój tata sadził dwójka szosową , i aż w końcu wyleciała pierwsza belka , no to trzeba zobaczyć jak ona wyszła . I jak do niej podeszłem , to zapytałem się taty :" Czemy takie małe robisz ??? " , no to ja zabieram się aby bele na pionowo postawić, a ona ani niedrgneła, wołam tate , i razem ją prubujemy postawić , a tu DU.A . Jak już je woziliśmy do domu , to musiały mieć 1200 kg , bo C-360 reagowała na nie tak jak na wysłodki w balotach które mają 1300kg , a przód to latał , normalnie odbijał się jak piłka od ziemi , a na asfalcie miałem problemy skręcić . Teraz pójde owinąć je , a zrobiłem na początek cztery , tak na spróbe , a zapewne owijarka będzie trzeszczeć aż strach , i na przyszłość chyba zawsze będę , robił tak kuku , bo w mojej okolicy chcą dużo za koszenie , i mam ich w DU... . A i pomyślałem o wszyskim i mam zdjęcia tej akcji , szczeże mówiąc to przydał by się większy koń i prasa z nożami i było by git , i nawet nie potrzeba specjalnej prasy , a w belach by się mniej zmarnowało . Ale całej akcji się przyglądało pół wsi i wszystkich zamurowało jak to zobaczyli , ale jestem zadowolony , i mój tata też . :):):):)

 

W razie jakich kolwiek pytań służe pomocą . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

czekamy na fotki ;) ja w tamtym roku zrobiłem fotkę sąsiadowi jak belował tak kukurydze :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

u mnie gościu też kombinował kukurydzę w baloty ale po owinię folię rozerwało

Ale jest jedna wielka wada krowy nie bardzo pogryzą łodygi ale najważniejsze nie przetrawią ziarna bo nie zostało uszkodzone no chyba że będziesz siekał ją po otwarciu balota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JCBFastrac    0

Nie wiem krowy może i to chętnie zjedzą ale to nie ma żadnej wartości odżywczej bo krowy całego ziarna nie strawią tylko zjedzą i wysra**(wiecie o co chodzi)hehe Pozdrawiam!! Jak coś to pytajcie służę pomocą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

I tu się mylicie , bo pasy mam prawie nowe , i one tak porąbały kolby że szok , sam się zdziwiłem , a tak wogóle to zrobie zdjęcie przykładowej kolby jak będę kończył te moją kuku . A tak wogóle to troche dużo resztek zostaje , przewarznie po obrywane kolby , więc nie jest to zbyt mądre , ale jak mam płącić dwa tysiące za koszenie , to ja wole sobie te kolby porąbać talerzówka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

no to gratulacje wszystko co najlepsze w kuku wywalasz ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

kukurydza to zboże a najcenniejsze w zbożu jest ziarno w tym wypadku kolby z ziarnem .Więc to nalerzy zbierać a nie wyrzucać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

EJ EJ , może troche przesadziłem , bo nie wszystkie lerzą , na polu , bo leży jakaś 1/10 , i jak tata belował ,to je zbierałem , i przerzucałem na sąsiedni pokos , i nawet dużo ich pozbierałem , że moge powiedzieć, że co 15 kolba leży na polu , a po niektórych sieczkarniach również zostaje dużo kolb , więc za oszczędzone pieniądze można kupić gotowe ziarno które dodam do paszy , i wyjde na plus .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

taka kuku zrobiona belarką to jest bezwartościowa bo ziarko zostaje nie trącone i krowy go nie przetrawią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego , już to wyjaśniałem , ale napisze jeszcze raz ! Po pierwsze mam prawie nowe pasy , i one tak porąbały kolby , że nawet polską sieczkarnią byś tak tego nie zrobił , a po drugie to wstawie fotki jak porąbała moja prasa , kolby , abo możesz przyjechać do mnie , bardzo zapraszam wszystkich niedowiarków , bo mity i wytwory wyobraźni trzeba zwalczać . CO NIE ??? Więc prosze więcej bez takich aluzji , bo żeby co kolwiek stwierdzić trzeba mieć podstawy , a fotki chyba dzisiaj dodam . A bezwartościowe są twoje posty , i nic nie wnoszą do tematu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj