yacenty

Mechanizacja, automatyzacja i robotyzacja

Polecane posty

yacenty    3883

Jeśli zainteresował Cię temat, masz pytania, chcesz porozmawiać z ekspertami i innymi hodowcami zapraszamy do dyskusji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

To ja mam pytanie :)

 

Jak "wyobrażacie" sobie oborę na 60-70 sztuk krów w laktacji + młodzież+ byki/bydło opasowe.

Jakie rozwiązania proponujecie, aby 1 osoba mogła dać sobie radę w takiej oborze(nie licząc porodów)? Robot udojowy, paszo-wóz, wyciągi obornika, a może ruszta? System pojenia cieląt mlekiem? może stacje paszowe? Jak urządzić taką oborę. Piszcie proponujecie, opisujcie najmniejsze szczegóły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Obrazki dobra sprawa, ale dobrze jak rozwiązania różnego typu stosowane w oborze poparte są opisem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

elo chciałbym urządzić oborę na około 50 sztuk bydła marzy mi się automat z SCHAURA wyciągany obornik no i co wy o tym sądzicie

yacenty a ten Raahe to jest Norwegia na twoim blogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Jeśli kogoś interesuje budowa obory wolnostanowiskowej oraz jej wyposażenie to chętnie podzielę się swoją wiedzą.


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie drogi panie z Lely napisz Mi coś więcej o Lely Voyager. Czy ktoś w Polsce to ma? Mogą być tam tylko druty? Do czego tam potrzebna jest interwencja człowieka? Ile jest na to gwarancji?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Witam

Lely Voyager niestety w Polsce jeszcze nikt nie posiada

Voyager to robot do który udostępnia krowom pastwisko(świeżą trawę) oraz wraca i zgania krowy z pastwiska

Do prowadzenia wypasu krów z systemem Voyager są potrzebne 2 takie roboty pomiędzy którymi rozciąga się drut pod napięciem

roboty komunikują się miedzy sobą przez bluetooth a szybkość poruszania i trasę programuje człowiek

każdy jest zasilany energią słoneczną

obsługa przez człowieka ogranicza się do zaprogramowania trasy a gwarancja na robot to 1 rok

 

długość 123 cm

szerokość 131 cm

wysokość 215 cm

waga około 170 kg/szt


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli niebo jest bardzo zachmurzone? I te 2 roboty poruszają się poza ogrodzeniem, więc albo będą jeździć po polu sąsiada( to raczej nie wchodzi w grę) albo u siebie trzeba by zwężać pastwisko. I cena, jeśli można? A serwisanci do niego by się znaleźli( w Konarzycach)?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie by to nie zdało egzaminu. Pastwiska Są nieregularnego kształtu i pod drzewami. Do tego miejscami strome zbocza.

Mam ogrodzone drutem i podzielone na 3 kwatery i nie trzeba co chwile drutu przestawiac. Wypuszcza się krowy co jakiś czas na inne pole.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

I myślę, że to jest właśnie główna przyczyna przez którą nikt jeszcze ich nie kupił ;)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Voyager może i jest jeszcze mało popularny ale mamy też

Discovery - robot do czyszczenia rusztów

Juno - robot do podgartania paszy

Calm - odpajalnie dla cieląt

Nautilus - schładzalniki mleka

Luna - automatyczne czochradła dla krów (PROMOCJA!)

L4C - system oświetlenia obór (światło dzienne i nocne)

Commodus - przegrody legowiskowe dla krów

Cosmix - stacje żywienia krów

no i oczywiście Astronaut A3 Next - robot do dojenia krów


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie urządzenia pracują już w Polsce? Na Waszej stronie widziałem też inne ciekawe urządzenia: robot do TMR, stacja coś jak paszowy, tylko, że do TMR, pastwiskowa stacja paszowa. :D I jeszcze prototyp samojezdnego wozu paszowego.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Ceny podajemy telefonicznie lub robimy ofertę :D

W Polsce pracują już roboty do dojenia Astronaut A3 Next, Discovery, Juno, Luna, Calm czy Nautilus

A co do innych urządzeń które widzicie na stronie lely to prototypy

Aktualnie w ofercie mamy to co napisałem wcześniej.


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Dla jednego Astronauta powinien być schładzalnik 4-5 tyś litrów ale mamy również mniejsze dwu i cztero udojowe do konwencjonalnych dojarni.

W typowych schładzalnikach do robotów są agregaty o mniejszej mocy bo porcje wtłaczanego mleka są małe, są one też wyposażone w specjalny zawór który umożliwia napełnianie schładzalnika od dołu jak i jego opróżnianie

unikalne jest to że w połączeniu z robotem hodowca może dostać komunikat alarmowy o wadliwej pracy schładzalnika na telefon komórkowy

system mycia Nautilus posiada 4 różne programy z różnym zużyciem wody

Jeżeli Nautilus pracuje z Astronautem to po skończonym myciu zbiornika właczy się on automatycznie więc hodowca nie musi już tego pilnować.

 

A Astronautów ile już doi?

 

Pracuje już 7 szt

Do końca tego roku zamontowanych będzie jeszcze 4 a pozostałe będą montowane już na początku roku 2011

Oficjalnie sprzedaliśmy 20 Astronautów A3 Next :P

a nieoficjalnie sprzedaliśmy grubo ponad :blink:


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj