Młodyoporowiec

rozpoczęci hodowli

Polecane posty

slawek74    12194

szczury ponoć szybko się rozmnażają...


Młodyoporowiec napisał:

dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?

stary oporowiec ci to mówi 😁

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3413
1 godzinę temu, Młodyoporowiec napisał:

dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?

A to ile wiosen, że w nicku Młody?

20 minut temu, slawek74 napisał:

szczury ponoć szybko się rozmnażają...

....ale cena na skupach słaba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

dla węży do zoo ponoć trzeba tylko kontakt nawiązać 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7928

Żeby coś zacząć należy zadać sobie dwa pytania. Po pierwsze "co mam?" po drugie "co chce osiągnąć?". Jeśli zna się odpowiedź na oba, trzeba poszukać sposobów i metod jak to zrealizować. Ja na 22 ha byłbym w stanie zrobić coś fajnego w hodowli, bez względu na to jakiej klasy to ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7928

Coś pomiędzy chowem ekstensywnym a intensywnym bydła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

Panie, mięso ma być "be". Pędraki , ślimaki , świerzop bursztynowy


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
48 minut temu, GABBER85 napisał:

Panie, mięso ma być "be". Pędraki , ślimaki , świerzop bursztynowy

Jeszcze się zejdzie z tym. Na razie mięso to najtańsze białko. Tylko, że będzie więcej kurczaków się chować. Co nie zmienia, że wołowina bardziej niszowa, ale cenniejsza. 


debrzyna napisał:

Super zachęty dla młodego zeby został na forum 

coś w rodzaju fali. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
2 godziny temu, debrzyna napisał:

Super zachęty dla młodego zeby został na forum 

A co odpowiedzieć komuś kto napisał dwie linijki, nawet nie wiadomo jakim sprzętem dysponuje, co to dokładnie za budynek itd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Szczerze nie. Opłacalność słaba wymogi coraz większe i do tego 7 dni w tygodniu praca. Ale ogólnie jak masz chęci to jak najbardziej na takim areale już coś można porobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam 18 lat zaczynam z gospodarstwem w tym roku mam10 ha na własność i 10 dzierżaw budynek to stary chlew na świnie który mogę  przerobić maszyny jakie mam to 912 i c330 z turem ma 1x bss 8 ton i jedną autosanke nie mam sprzętu zielonkowego ale za to cały do obrobienia pola interesuje się gęsiami oraz bydłem bo chce coś zarobić i proszę o porady a nie głupie odpowiedzi. Gospodarstwo miało przerwe 17 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7928

Coś już masz. Jeśli chodzi o gęsi to nie wiem. Kilka lat temu rozmawiałem ze znajomym, który się tym trudni, to wtedy twierdził, że opłacalne pod warunkiem możliwości zbytu na eksport. Natomiast bydło by, wg mnie, mogło wypalić, tylko musisz do tematu podejść z rozwagą i nie przeinwestować. Trzeba by się bardziej zagłębić w szczegóły i wszystko porządnie przeanalizować i przeliczyć. Na pewno perspektywa zarobku dłuższa niż w przypadku gęsiny

Zaczynał bym od małej skali. W zasadzie możesz próbować obu tych kierunków i potem jednego zaniechać, lub też rozwijać oba. Jakieś doświadczenie i ogląd w ten sposób zdobędziesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Neson
      Witam. Panowie mam taką nietypową prośbę. Mianowicie jestem teraz w trakcie pisania pracy o handlu w latach 80-90, aktualnie jestem na etapie pisania o handlu produkcją rolniczą. W moim mieście w województwie podlaskim był a nawet do tej pory jest (a raczej jego szczątki) bazar na którym handlowano zwierzętami : bydło, konie, świnie, zboże itp. U mnie ten bazar potocznie nazywano „końskim rynkiem” i tu właśnie moja prośba : interesuje mnie jak u was nazywano takie bazary- jeśli takowe oczywiście były. Proszę o nazwę i jakie to województwo. Bardzo by mi to pomogło. Z góry dziękuję za pomoc 😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj