MalyRolnik18

Renault 103.14 Oględziny/Kupno

Polecane posty

krzys111    102

Życzmy powodzenia MałyRolnik 18 i jeśli chce taki traktor to jak najbardziej. Jeśli ktoś ma wiedzę to niech mu podpowie a nie wypisujemy, kupisz dobry czy nie dobry, polski czy zachodni. Chce konkretnie ten i uszanujmy to.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
5 minut temu, krzys111 napisał:

Życzmy powodzenia MałyRolnik 18 i jeśli chce taki traktor to jak najbardziej. Jeśli ktoś ma wiedzę to niech mu podpowie a nie wypisujemy, kupisz dobry czy nie dobry, polski czy zachodni. Chce konkretnie ten i uszanujmy to.

Dzięki ale widzisz jak dzisiaj jest z ludźmi, po prostu ciężko trafić na dobrych którzy pomogą a nie tylko drwic i szydzic... 

19 minut temu, bratrolnika napisał:

Nooo, jak z trzy dni polezysz na posadzce pod tą wymarzoną renówką to ci pójdzie na zdrowie że hej 

Mogę leżeć a nie tak jak ty całe życie na polskich repciach ( bo zakładam po takim pisaniu że nie masz zielonego pojęcia o zachodnich ciagnikach). Nie przeżyłeś takiej roboty w polu co ja więc nie mierz każdego swoją miarą! I jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to się nie udzielaj i nie prowokuj innych do dyskusji. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

Powiem ci co widzę: napaliłeś się jak szczerbaty na suchary na tą renówkę, choć jej jeszcze nie widziałeś nawet, i nie przyjmujesz do wiadomości że są inne alternatywy, może się okazać że jak ją przywiozą to czar pryśnie. 

Poza tym myślę że wybór czterdziestoletniej renowki zamiast trzydziestoletniego Ursusa nie uczyni że nagle będziesz żył długo i bez chorób 

Pozdrawiam 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

Nooo, jak z trzy dni polezysz na posadzce pod tą wymarzoną renówką to ci pójdzie na zdrowie że hej 

Weźcie go już nie straszcie bo ze strachu kupi konia😆

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Już postanowiono. Jutro jadę po parę koni zimnokrwistych i cały osprzęt do nich. Wóz wezmę od kolegi żeby te sprzęty wozić. Owies mam, siana się dokupi i będę se uprawiał tak 30ha dopóki nie padne na polu :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
MalyRolnik18 napisał:

5 minut temu, krzys111 napisał:

Życzmy powodzenia MałyRolnik 18 i jeśli chce taki traktor to jak najbardziej. Jeśli ktoś ma wiedzę to niech mu podpowie a nie wypisujemy, kupisz dobry czy nie dobry, polski czy zachodni. Chce konkretnie ten i uszanujmy to.

Dzięki ale widzisz jak dzisiaj jest z ludźmi, po prostu ciężko trafić na dobrych którzy pomogą a nie tylko drwic i szydzic... 

19 minut temu, bratrolnika napisał:

Nooo, jak z trzy dni polezysz na posadzce pod tą wymarzoną renówką to ci pójdzie na zdrowie że hej 

Mogę leżeć a nie tak jak ty całe życie na polskich repciach ( bo zakładam po takim pisaniu że nie masz zielonego pojęcia o zachodnich ciagnikach). Nie przeżyłeś takiej roboty w polu co ja więc nie mierz każdego swoją miarą! I jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to się nie udzielaj i nie prowokuj innych do dyskusji. 

akurat @bratrolnika ma dużo racji napaliłeś się na tą renowke jak szczerbaty na suchary ze nie dasz sobie nic powiedzieć, ochłoń emocje nie są dobrym doradca, a co za komfort ma ta 40 letnia renowa ? no od 30 czy 60 napreno ma szczelniejsza kabinę i cichsza ale to będzie miał każdy traktor. jesteś młody i napalony bo pewnie ktoś we wsi ma taką renowke i po paru głębszych zachwala. piszesz "jacy są ludzie" każdy chce Ci coś podpowiedzieć ale czego oczekujesz że ktoś pojedzie za Ciebie i powie jest ok bierz? Proponuję żebyś pooglądał innej marki ciągniki i pojeździł nimi żebyś zobaczył ze ta renowka to nie szczyt marzeń. Ja absolutnie Cię nie odciągam od zakupu Renowki

  • Like 1
  • Haha 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Pewnie masz rację, ja zaczynałem poszukiwania traktora od Fergusona poprzez Case a zakończyłem na Renault😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
3 godziny temu, wojtal24 napisał:

akurat @bratrolnika ma dużo racji napaliłeś się na tą renowke jak szczerbaty na suchary ze nie dasz sobie nic powiedzieć, ochłoń emocje nie są dobrym doradca, a co za komfort ma ta 40 letnia renowa ? no od 30 czy 60 napreno ma szczelniejsza kabinę i cichsza ale to będzie miał każdy traktor. jesteś młody i napalony bo pewnie ktoś we wsi ma taką renowke i po paru głębszych zachwala. piszesz "jacy są ludzie" każdy chce Ci coś podpowiedzieć ale czego oczekujesz że ktoś pojedzie za Ciebie i powie jest ok bierz? Proponuję żebyś pooglądał innej marki ciągniki i pojeździł nimi żebyś zobaczył ze ta renowka to nie szczyt marzeń. Ja absolutnie Cię nie odciągam od zakupu Renowki

Widzę że ty i ten bratrolnika jesteście bardzo pogubionymi ludźmi i szczerze wam współczuję. Nie znacie histori nie znacie okoliczności a piszecie jakbyście przy tym byli. Czy ja prosiłem w poście o wybór ciągnika dla mnie?! Czy o wskazówki przy kupnie renault?! Ludzie ogarnijcie się w końcu i weźcie coś na rozum i zrozumcie o czym był temat! Bo to że sobie kupię akurat ten model to jest takie pewne jak śmierć w życiu człowieka bo żaden inny mnie nie interesuje! 

3 godziny temu, witejus napisał:

Pewnie masz rację, ja zaczynałem poszukiwania traktora od Fergusona poprzez Case a zakończyłem na Renault😆

No to może byś coś podpowiedział co sprawdzić a nie jak inni wybierać mi ciągniki które mnie wogóle nie interesują... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
MalyRolnik18 napisał:

3 godziny temu, wojtal24 napisał:

akurat @bratrolnika ma dużo racji napaliłeś się na tą renowke jak szczerbaty na suchary ze nie dasz sobie nic powiedzieć, ochłoń emocje nie są dobrym doradca, a co za komfort ma ta 40 letnia renowa ? no od 30 czy 60 napreno ma szczelniejsza kabinę i cichsza ale to będzie miał każdy traktor. jesteś młody i napalony bo pewnie ktoś we wsi ma taką renowke i po paru głębszych zachwala. piszesz "jacy są ludzie" każdy chce Ci coś podpowiedzieć ale czego oczekujesz że ktoś pojedzie za Ciebie i powie jest ok bierz? Proponuję żebyś pooglądał innej marki ciągniki i pojeździł nimi żebyś zobaczył ze ta renowka to nie szczyt marzeń. Ja absolutnie Cię nie odciągam od zakupu Renowki

Widzę że ty i ten bratrolnika jesteście bardzo pogubionymi ludźmi i szczerze wam współczuję. Nie znacie histori nie znacie okoliczności a piszecie jakbyście przy tym byli. Czy ja prosiłem w poście o wybór ciągnika dla mnie?! Czy o wskazówki przy kupnie renault?! Ludzie ogarnijcie się w końcu i weźcie coś na rozum i zrozumcie o czym był temat! Bo to że sobie kupię akurat ten model to jest takie pewne jak śmierć w życiu człowieka bo żaden inny mnie nie interesuje! 

3 godziny temu, witejus napisał:

Pewnie masz rację, ja zaczynałem poszukiwania traktora od Fergusona poprzez Case a zakończyłem na Renault😆

No to może byś coś podpowiedział co sprawdzić a nie jak inni wybierać mi ciągniki które mnie wogóle nie interesują... :)

to Ty jesteś pogubiony skoro chcesz kupić traktor i pytasz o poradę kup i nie zakładaj tematów beż sensu

  • Like 1
  • Haha 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Człowieku czy ty nawet wiesz co piszesz haha. Przecież każdy kto chce coś kupić to pyta co i jak nie wiesz o tym?! Serio z tobą coś musi być nie tak bo normalni ludzie zazwyczaj piszą innym, doradzają a ty piszesz ze po co pytam o poradę haha. Weź się zastanów zanim coś nabazgrolisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

napisałem Ci wczoraj o 6:30 co masz sprawdzić odpisałeś że wiesz to po co pytasz jak wiesz lepiej I się nie unoś miłego weekendu nie mam zamiaru się wdawac w jakieś chore dyskusje życzę udanego zakupu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Ja się nie unoszę ale zaczynacie się nasmiewac to... Też się nie chce wdawać w dyskusję i również życzę miłego weekendu pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
9 godzin temu, MalyRolnik18 napisał:

No to może byś coś podpowiedział co sprawdzić

Przecie ci już ja i inni podpowiadali, mam zaczynać od nowa?a co jeszcze chcesz wiedzieć?

 poza tym moja jest 120-54 a to trochę inne od tej twojej przyszłej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Jak ci się sprawuje ta 120.54 ma na oku fajna 103.54 dużo porobione w niej ale cena około 70tys za 92 albo 93 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Napisano (edytowany)

Ogólnie dobrze, mówię ogólnie bo przy wiekowych traktorach drobne awarie się zdarzają , zwłaszcza że to jest na hydraulicznej skrzyni której się wszyscy boją.92 rok

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Może ktoś powiedzieć na jakich biegach wykonujecie orke czy uprawę takim ciągnikiem?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal54321    17
MalyRolnik18 napisał:

Może ktoś powiedzieć na jakich biegach wykonujecie orke czy uprawę takim ciągnikiem?? 


z tego co pamiętam to 3bieg na drugim zakresie lub 1bieg na trzeci zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 8.03.2024 o 15:55, MalyRolnik18 napisał:

Doskonale sobie z tego zdaje sprawę. Nawet przez chwilę myślałem u Ursusie/Zetorze ale nigdy w życiu. Chcę choć troszkę zaoszczędzić na zdrowiu i poczuć minimum komfortu a nie to co w starych repciach. Także Ursus itp. całkowicie odpadają bo nie chce za kilka lat nosić kręgosłupa na szelkach i aparatu słuchowego. Robiłem przez kilka lat c360 na 20ha także serdecznie dziękuję. 

W renault 103.14 poziom hałasu wynosi 82 decybele. A w Ursusie C 385 88 decybeli także różnica jest niewielka. Więc wcale ciszej nie będzie, pozostaje założyć nauszniki i problem rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

w pewnym zakresie różnica dwóch decybeli jest dla człowieka odczuwalna jako dwa razy głośniej, więc to nie jest tak do końca jak piszesz

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
10 godzin temu, Lexion1012 napisał:

W renault 103.14 poziom hałasu wynosi 82 decybele. A w Ursusie C 385 88 decybeli także różnica jest niewielka. Więc wcale ciszej nie będzie, pozostaje założyć nauszniki i problem rozwiązany.

Po co gadasz  o czyms o czym nie masz pojęcia, typowy wiejski wujek dobra rada :D

"Poziom głośności w decybelach jest obliczany na skali logarytmicznej."

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Zajrzyj na jego profil, mistrz złotej łopaty, odkopuje tematy sprzed kilku lat i dodaje swoje mądrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
13 godzin temu, jaco512 napisał:

Zajrzyj na jego profil, mistrz złotej łopaty, odkopuje tematy sprzed kilku lat i dodaje swoje mądrości.

I co w tym złego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj