damianos95

Renault 103.54 czy Case cs94

Polecane posty

damianos95    436

Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu

Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 

Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 

Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?

Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Sisu jest lepszy od mwm, brak w nim wad takich jakie są w mwm czyli problem z oringami na tulejach, chłodniczkami oleju, zacierajacą się klawiaturą na ostatnim cylindrze..... Skrzynia zf w cs jest ok tylko najbardziej na te suche sprzęgło narzekają że zbyt słabe, nie słuchaj tych co powiedzą że cs ma problem z elektryka bo to występuje w tych wyższych modelach, dla mnie tylko cs na sisu, Reno to raczej większy gabaryt od case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Napewno renowka większą będzie ale i 10 lat starsza jak mówię 

Chodzi mi głównie o części i naprawy później żeby nie było problemu z częściami 

Może wiesz czy te case dużo palą ? 

Zastanawia mnie czemu case na przodzie ma koła 24 na tyle 38 to nietypowe przełożenie zazwyczaj jest 24 na 34 albo 28na 38

I czy da radę z 4 obrotowa i agregat talerzowy i siewnik na chydropaku 2.5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

wrzuc jakieś linki jak masz coś wybrane może ktoś zna handlarza itp też myślę jak @jd1052 czwórka w obrocie do lekkiego 90KM ciągnika to raczej słaby temat lepiej trójkę. agregacie da rade 2.5m ale czy podniesie agregat talerzowy i siewnikiem zasypanym będzie miał ciężko dźwignąć


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Nie ma ogłoszeń bo dopiero mają dojechać i jak pojadę oglądać chciałbym się już na coś zdecydować no chyba że oba będą trupy 

Kurde muszę pogadać z gościem co 80tka ciąga 4 obrotowe lekkie jakieś i daje radę no właśnie nie wiem jaki to gabaryt tego case jedynie mogę powiedzieć że znajomy zetorem 5340 ciąga agregat wał pazurkowy wał i siewnik poznaniak 2.7m dźwiga i daje radę jakoś już 5 rok 

Bardziej chodzi mi co może sprawiać mniej problemów bo case w porównaniu do renowki wydaje się tani i case ma tura więc ciekaw jak przodek w nim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

może lekka 4 na małej skibie na lichej ramię to można próbować wszystko zależy jakie masz gleby? tak samo z agregatem jak mają te pseudo agregaty że 2 rzędy graczek i wałek strunowy i za tym siewnik poznaniak to ok ale jak weźmiesz porządny agregat talerzowy z porządnym wałem i do tego siewnik talerzowy to już swoje wazy. powiem Ci tylko z własnego doświadczenia bierz coś ok 120KM I każdy Ci tu powie. Co do marki każdy będzie chwalił swoje nie zawsze są warunki optymalne na robotę w polu a większym koniem zawsze łatwiej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
9 godzin temu, damianos95 napisał:

Napewno renowka większą będzie ale i 10 lat starsza jak mówię 

Chodzi mi głównie o części i naprawy później żeby nie było problemu z częściami 

Może wiesz czy te case dużo palą ? 

Zastanawia mnie czemu case na przodzie ma koła 24 na tyle 38 to nietypowe przełożenie zazwyczaj jest 24 na 34 albo 28na 38

I czy da radę z 4 obrotowa i agregat talerzowy i siewnik na chydropaku 2.5m

Ja mam DF agroprime i ma takie same koła tj 24 z przodu i 38 z tyłu. Pewnie to dlatego że skrzynia zf. Wg mnie to nie ma to żadnego znaczenia. Kwestia jeszcze poprawnego doboru profilu opon także tym się nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Możliwe że tak tylko się z tym 1 raz spotkałem

Masz mechaniczna skrzynie ? 

1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

może lekka 4 na małej skibie na lichej ramię to można próbować wszystko zależy jakie masz gleby? tak samo z agregatem jak mają te pseudo agregaty że 2 rzędy graczek i wałek strunowy i za tym siewnik poznaniak to ok ale jak weźmiesz porządny agregat talerzowy z porządnym wałem i do tego siewnik talerzowy to już swoje wazy. powiem Ci tylko z własnego doświadczenia bierz coś ok 120KM I każdy Ci tu powie. Co do marki każdy będzie chwalił swoje nie zawsze są warunki optymalne na robotę w polu a większym koniem zawsze łatwiej

Tak wiem że większy lepszy ale u mnie ten problem ze ma być do niego tur a 6cyl i tur trudno w stodole wiacie się zmieścić takim 

Nie mam dużo ziemi nie potrzebuję jakiegoś ekstra agregatu byle robił fajna robotę siewnik mam zwykły stopkowy 

Zdziwiles mnie że nie da rady znajomy właśnie 103.54 ciąga 4 obrotowa tylko nie wiem co to za pług jedynie że niebieski 

I agregat zwykły pazurkowy z siewnikiem 3m i daje radę jakoś 

Ziemię od 3 do 5 głównie 4 trochę gliny i 2 spore górki tak to płasko raczej 

Nie tych agregatów co mówisz i co ma Marcin to nie biorę pod uwagę widziałem pracę z tym i nie chce tego 

W case jak dobrze doczytałem to na plus że ma osobny zbiornik na skrzynię i osobny na hydraulike tylko ciekawe jak się sprawuje ten ehr i reszta elektroniki tego najbardziej się obawiam w starym ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62

Zetor Forterra też ma z tyłu 38 a z przodu 24 cali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ciekawe czy to nie skrzynia podobna do tej z tego case napisz jaką masz tam skrzynia albo oznaczenie jak znasz poszperam a jak ci się sprawuje  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Jest to skrzynia TW 902. Ja mam 5 biegów i 3 zakresy + pełzaki. Jak się sprawuje to nie chce się wypowiadać bo mam ten ciągnik od stycznia dopiero także trudno ocenić. Narazie chodzi ładnie. Jest smarowana ciśnieniowo olejem (pompa w środku). Nie robiłem nim jeszcze w polu ale skrzynia pracuje cicho i biegi ładnie lekko wchodzą. Przed zakupem trochę szperałem to generalnie te mechaniczne skrzynie jak się dba o oleje i pilnuje tej pompy (tj jak padnie to się ją wymienia a nie jeździ) to są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

@damianos95 posprawdzaj sobie dostępność czesci i ich ceny do tych modeli bo żebyś w razie czego się nie zdziwił.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj