Polecane posty

miwigos    3532

Ja miąłem mocznik i sie mocno zbrylił po rozbiciu pył sie zrobił , jak inport , to krótko przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Ten import z Małaszewicz to z Białorusi czy gdzieś dalej? 
Mi się trafił rok temu import mocznik to polski się chowa jeżeli chodzi o granulację.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
tommy66692 napisał:

21 minut temu, krychu napisał:

Tylko że na import sąsiad narzekał. Powiedział że już nigdy nie weźmie. Woli dołożyć 100 zł i mieć polski. Sita mu import zaklejal gdzie polski również 32 N nic nie zaklejalo. Zabieg w ten sam dzień robiony. Pobierał próbki wysyłał bo myślał że oszukany a okazało się że było 33,5 azotu z tym że dużo takiego drobnego syfu pływało coś jak torebka z herbata się rozwali.

I tu się mylisz, stosuje 3 rok import i dla.mnie jest czystszy niż nasz polski, zero syfu i glutow 

No widzisz zależy kto co trafi. Raz źle się trafi i wtedy już się człowiek zraża. Ja miałem brać od Ciebie import ale jednak zdecydowałem się na 28 N plus 5 S. Szkoda że nie ma importu z siarką. Zdecydowałem się na tego z siarką ze względu na jeden przejazd i będę mieć już wszystko załatwione. Jeden wjazd i zamknięty temat z azotami i siarką.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2260
7 minut temu, melon10641 napisał:

Ten import z Małaszewicz to z Białorusi czy gdzieś dalej? 
Mi się trafił rok temu import mocznik to polski się chowa jeżeli chodzi o granulację.  

Ten z malaszewic to Białoruś 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
6 godzin temu, mike2145 napisał:

1400 netto rsm32 polski już, coś zjeżdżają 

Na rolniczej grupie zakupowej 1345 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
Napisano (edytowany)
18 minut temu, krzychu121 napisał:

Na rolniczej grupie zakupowej 1345 netto.

Po tyle jest ale ten 26N+ 3% S. 1345 zl netto.

32%N jest po 1510 zl netto. 

Edytowano przez malorolny121
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

I tu się mylisz, stosuje 3 rok import i dla.mnie jest czystszy niż nasz polski, zero syfu i glutow 

Nie jestem zwolennikiem naszych produktów. Ale na 30 lat nie mjalem z naszym produktem jakiś problemów które wymieniasz , ale tez powiem ze import raz tylko stosowałem i tez nie bylo niespodzianek,  ale czy papier zgodny z rzeczywistością......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2260

Ale to samo mozna powiedzieć o naszych, też nie masz przebadanej kazdej partii i w sumie też wierzysz tylko na papier, bo nie powiesz mi że powolujesz się na uczciwość rządów i zarządów tych spółek?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Rsm 32 krajowy 1420,-

ch*jowy ten saletrosan z importu 

IMG_20240206_144926.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Zwał go jak zwał ..., do naszego mu daleko na wygląd.....o papierze nie wspomnę., kolejny raz podkreślę...Nie jestem jakimś zwolennikiem pl. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Akurat szybciej w skaldzie będzie brakować krajowym jak importowany, jakość (zbrylenie, czystość) to już różnie bywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Akurat szybciej w skaldzie będzie brakować krajowym jak importowany, jakość (zbrylenie, czystość) to już różnie bywa. 

ogólnie saletra, sól potasowa, fosfory czy npk to ok.

bo tu przy tej czystości i zbryleniu duże znaczenie ma gdzie pakowane, jak w fabryce to ok

gorzej jak luzem wagonami do naszej granicy i tu u nas rozsypywane wtedy zbrylenie i brudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58

A sole potasowe , kizeryty Korn kali npki ktoś ma ceny mniej więcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperDemczuk    312

To podobno nic nie staniało bo jest teraz sezon na to i raczej nie stanieje. Azot i Npk średnio ok 150zl tańsze. Sadownicy bardzo dużo potasu teraz sypią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
2 minuty temu, KacperDemczuk napisał:

To podobno nic nie staniało bo jest teraz sezon na to i raczej nie stanieje. Azot i Npk średnio ok 150zl tańsze. Sadownicy bardzo dużo potasu teraz sypią 

Jak nie staniało jak rsm ponad 100zl w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

ile taki sadownik wysypie tego potasu ? 3-5t ? w porównaniu do rolnika z roślinnej to jest całe nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

ogólnie saletra, sól potasowa, fosfory czy npk to ok.

bo tu przy tej czystości i zbryleniu duże znaczenie ma gdzie pakowane, jak w fabryce to ok

gorzej jak luzem wagonami do naszej granicy i tu u nas rozsypywane wtedy zbrylenie i brudne

Może te co wymieniłeś to tak, ostatnio siarczan magnezu bezpośrednio z Litwy to trafiały ze zbicia w bagach. Kiedyś mocznik z pyłem i zbity. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    912

Sadownicy jak już siarczany potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546
1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Sadownicy jak już siarczany potasu

taa ciekawe którzy. Większość na chlorku potasu jedzie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1832
2 godziny temu, Alpacino napisał:

A sole potasowe , kizeryty Korn kali npki ktoś ma ceny mniej więcej? 

Korn kali 1690 brutto detal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    912
7 godzin temu, XTRO napisał:

taa ciekawe którzy. Większość na chlorku potasu jedzie

Nie mieszkam w zagłębiu sadowniczym. Ale wszyscy którzy mają u mnie w okolicy owoce a ich znam dają siarczany. Jak miałem malinę też tylko siarczany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnys    42

siarczan potasu cena kosmos , chlorek potasu posypany w odpowiednio pore ten sam skutek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj