Polecane posty

mate12345    43

Zapłacić 4mln za oborę na 60 sztuk przy cenie mleka w okolicy 2zł i nie lepszych zapowiedziach to chyba trzeba mieć skłonności do masochizmu. Jedne pokolonie jest w stanie to spłacić?  

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    38

A jeszcze jedno śmieszą mnie komentarze ludzi którzy piszą a wolę robota wstawić jak mam 700 tys za hale dać.

Sam robót nie doji to po 1 

Do robota musi być dobrze rozmieszczona obora , czy to w wolnym czy w kierowanym.

Pierdolenie że robot i w stodole wydoji to mogą fiutki z lely gadać.

Robot działa w dobre oborze a nie na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208

w sumie sam wolałbym robota wstawić niż opłacić podobne pieniądze za hale. przynajmniej ie trzeba być co równe 12 godzin w dojeniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    38
3 minuty temu, Bercik92 napisał:

w sumie sam wolałbym robota wstawić niż opłacić podobne pieniądze za hale. przynajmniej ie trzeba być co równe 12 godzin w dojeniu....

Tylko co 4 godziny :)

 

18 minut temu, Bercik92 napisał:

w sumie sam wolałbym robota wstawić niż opłacić podobne pieniądze za hale. przynajmniej ie trzeba być co równe 12 godzin w dojeniu....

Tylko co 4 godziny :)

roboty są dobre ale nie oszukujmy się jak jest max 60 krów , najlepiej 55 na robota.

powyżej trzeba podganiac częściej prawie co 4-6 godzin trzeba podganiac 

najlepszy robot to dobry pracownik 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Lekko mówiąc panowie trochę się zapedziliscie z tym pier*oleniem 🤣 zaczynając tematy obory itp trzeba wziąć w pierwszej kolejności pod uwagę raty kredytu 😛 co z tego że postawisz jak nie będziesz w stanie jej spłacać a po drugie bank nie udzieli ci kredytu. Który z was jest taki szczery i powie ile teraz trzeba zapłacić raty+odsetki od 1 mln? 🤣

  • Like 6

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    38
4 minuty temu, karol091193 napisał:

Lekko mówiąc panowie trochę się zapedziliscie z tym pier*oleniem 🤣 zaczynając tematy obory itp trzeba wziąć w pierwszej kolejności pod uwagę raty kredytu 😛 co z tego że postawisz jak nie będziesz w stanie jej spłacać a po drugie bank nie udzieli ci kredytu. Który z was jest taki szczery i powie ile teraz trzeba zapłacić raty+odsetki od 1 mln? 🤣

Preferencyjny od miliona ok 5-5.5 tys odsetek + kapitał na miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1832
39 minut temu, Akardin napisał:

Preferencyjny od miliona ok 5-5.5 tys odsetek + kapitał na miesiąc 

Jaka linia preferencjna daje 3mln na niski procent? Robić robić tylko rozwój 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Jak budowałem to też płakali i było drogo. Teraz też drogo a ludzie dalej budują , kto myśli ma poważnie się tym zajmować to musi inwestować. Teraz jak masz nowoczesny budynek to masz 1000zl za dobrostan. Do tego ścielenie na legowiska osadzanie cielaków  wybieg to da się ogarnąć i ładna kasa wychodzi kilka lat dobrostanu i kawał kredytu można spłacić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Lekko mówiąc panowie trochę się zapedziliscie z tym pier*oleniem 🤣 zaczynając tematy obory itp trzeba wziąć w pierwszej kolejności pod uwagę raty kredytu 😛 co z tego że postawisz jak nie będziesz w stanie jej spłacać a po drugie bank nie udzieli ci kredytu. Który z was jest taki szczery i powie ile teraz trzeba zapłacić raty+odsetki od 1 mln? 🤣

Niby od 4.5 miliona taki jeden ma ratę 65 tys 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
1 godzinę temu, kocmen24 napisał:

Jak budowałem to też płakali i było drogo. Teraz też drogo a ludzie dalej budują , kto myśli ma poważnie się tym zajmować to musi inwestować. Teraz jak masz nowoczesny budynek to masz 1000zl za dobrostan. Do tego ścielenie na legowiska osadzanie cielaków  wybieg to da się ogarnąć i ładna kasa wychodzi kilka lat dobrostanu i kawał kredytu można spłacić 

Z wypasem 1800 zł do sztuki. Prawie 110 tys rocznie może wpływać jak się postara do tych 60 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

Jak tam po radzie czy walnym w cuiavia inowroclaw? Prezes do was helikopterem będzie teraz latać?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    38
2 godziny temu, krzychu121 napisał:

Z wypasem 1800 zł do sztuki. Prawie 110 tys rocznie może wpływać jak się postara do tych 60 sztuk 

Chyba wam się coś pomyliło. Dobrostanem . Dobrostanu nie dostajesz do max liczby zwierząt . Bo są ograniczenia względem liczby 100 , 150,200 itd .

Nikt kto produkuje mleko nie będzie spełniał dobrostanu paśników, wybiegów itd . Bo krowy wtedy nie utrzymasz na produkcji średniej z stada 35+ litrów. 

Teraz najgorsza jest niepewność bo przerzut niby stabilnie ale w dole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Akardin napisał:

Dobra hala 7v7 , z elektryka 700 netto . 

Hala hali nie równa to po 1. 

 

2x7 rybia ość czy jaka hala? z czego Delaval, Gea a moze Dairy Master?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
13 minut temu, Akardin napisał:

Chyba wam się coś pomyliło. Dobrostanem . Dobrostanu nie dostajesz do max liczby zwierząt . Bo są ograniczenia względem liczby 100 , 150,200 itd .

Nikt kto produkuje mleko nie będzie spełniał dobrostanu paśników, wybiegów itd . Bo krowy wtedy nie utrzymasz na produkcji średniej z stada 35+ litrów. 

Teraz najgorsza jest niepewność bo przerzut niby stabilnie ale w dole. 

Mówimy o stadzie 60  sztuk a do tej liczby jest stawka 100 %. 

Żeby utrzymać krowy na produkcji+35 litrów to trzeba mieć bardzo dobre ziemię żeby mieć bardzo dobre objetosciowki. Druga sprawa to trzeba mieć wszystko dopilnowane na tip top. Więc i trzeba dużo czasu stadu poświęcić żeby wszystko wyłapać. Ja wolę mieć  te około 8,5 tys i brać kasę za dobrostan niż pchać się w koszta i mieć 10-12 tys . Mleka więcej ale i koszt produkcji większy bo tej krowie trzeba dać odpowiednią dawkę. Przykładowo mamy takie same koszta i i zostaje nam po te 50 gr z litra na czysto. Ja mam z 8,5 tys wydajności 4250 zł plus do tego 1500 zł dopłaty do sztuki. Łącznie 5750 zł. 

Ty mając 11 tys. Masz zysku 5,5 tys. Więc suma summarum mi zostaje więcej z tej sztuki. A jak policzyć wszystko dokładnie to różnica będzie jeszcze większa bo wypasajac krowy tnie się koszta. Nie trzeba ponosić kosztów na zbiór kiszonki bo krowy to wyjadają na bieżąco itd.

Każdy musi dostosować prowadzenie gospodarstwa pod swoją okolicę. Jeden otwiera drzwi i ma kilka ha na wypas a inni musi gnać 3 km na pastwisko. Itd itd . 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
ogorek_kiszony napisał:

18 godzin temu, Akardin napisał:

Dobra hala 7v7 , z elektryka 700 netto . 

Hala hali nie równa to po 1. 

 

2x7 rybia ość czy jaka hala? z czego Delaval, Gea a moze Dairy Master?

2x20 afimilk na bogato 800 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
krzychu121 napisał:

13 minut temu, Akardin napisał:

Chyba wam się coś pomyliło. Dobrostanem . Dobrostanu nie dostajesz do max liczby zwierząt . Bo są ograniczenia względem liczby 100 , 150,200 itd .

Nikt kto produkuje mleko nie będzie spełniał dobrostanu paśników, wybiegów itd . Bo krowy wtedy nie utrzymasz na produkcji średniej z stada 35+ litrów. 

Teraz najgorsza jest niepewność bo przerzut niby stabilnie ale w dole. 

Mówimy o stadzie 60  sztuk a do tej liczby jest stawka 100 %. 

Żeby utrzymać krowy na produkcji+35 litrów to trzeba mieć bardzo dobre ziemię żeby mieć bardzo dobre objetosciowki. Druga sprawa to trzeba mieć wszystko dopilnowane na tip top. Więc i trzeba dużo czasu stadu poświęcić żeby wszystko wyłapać. Ja wolę mieć  te około 8,5 tys i brać kasę za dobrostan niż pchać się w koszta i mieć 10-12 tys . Mleka więcej ale i koszt produkcji większy bo tej krowie trzeba dać odpowiednią dawkę. Przykładowo mamy takie same koszta i i zostaje nam po te 50 gr z litra na czysto. Ja mam z 8,5 tys wydajności 4250 zł plus do tego 1500 zł dopłaty do sztuki. Łącznie 5750 zł. 

Ty mając 11 tys. Masz zysku 5,5 tys. Więc suma summarum mi zostaje więcej z tej sztuki. A jak policzyć wszystko dokładnie to różnica będzie jeszcze większa bo wypasajac krowy tnie się koszta. Nie trzeba ponosić kosztów na zbiór kiszonki bo krowy to wyjadają na bieżąco itd.

Każdy musi dostosować prowadzenie gospodarstwa pod swoją okolicę. Jeden otwiera drzwi i ma kilka ha na wypas a inni musi gnać 3 km na pastwisko. Itd itd . 

w moim przypadku im więcej mleka da to więcej zostaje. Skuteczność inseminacji przy 36-37 l mam lepszą jak przy 30

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    605
Napisano (edytowany)

To ile może kosztować w takim razie używka 2x4 z montażem? Wstawiał ktoś ostatnio podobną może?

Edytowano przez niesamowity90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
48 minut temu, dabrowskit napisał:

w moim przypadku im więcej mleka da to więcej zostaje. Skuteczność inseminacji przy 36-37 l mam lepszą jak przy 30

Dlatego mówię że wszystko zależy od stada i warunków. Tak samo jak krowa słaba genetycznie nie da tych 10 tys chociaż by jej tylko miodem smarował. Masz genetykę i dobre pasze to są i litry. 

U mnie skuteczność praktycznie 100% odkąd w stadzie chodzi byk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12211

bykiem to genetykę napewno poprawisz....


dabrowskit napisał:

w moim przypadku im więcej mleka da to więcej zostaje. Skuteczność inseminacji przy 36-37 l mam lepszą jak przy 30

tu na forum to ponad 90% hodowców Ci powie że duża wydajność to koszty i weterynarz 😁 ale to dobrze niech tak będzie 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W1tcher    0

a tak konkretnie za te od 1700 - 2200 netto za m2 takiej obory wy mówicie to z wyposażeniem czy sam budynek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

Można zrobić "budynek" i halę jak kolega @ppp i mieć i zdrowotność i wydajność. Tylko on budował na wzór amerykański czy kanadyjski gdzie liczy sie net merit z każdej sztuki, a nie buduje i potem płacze,  że koszty takie duże. Może to nie wygląda, ale funkcjonuje i w portfelu się zgadza. Hala czy robot daje mnóstwo informacji tylko czy potraficie je wszystkie wykorzystać? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

Podobno w mlekpolu gramofon zaciął się na nucie Kazika "12 groszy tylko nie płacz proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

bykiem to genetykę napewno poprawisz....

 

tu na forum to ponad 90% hodowców Ci powie że duża wydajność to koszty i weterynarz 😁 ale to dobrze niech tak będzie 😉

 

Mi nie potrzeba doskonalić genetyki na 10+, bo po prostu nie mam na to ochoty i czasu. A mając zależnie od roku nawet do 70 w doju bawić się z każda sztuka w dobieranie nasienia i sprawdzanie czy może inseminowac o 16 ,a może o 20 , a może o 23 albo o 4 rano. Zwłaszcza jak jest troche ziemi do obrobienia, a pożyc też trzeba . A kiedy ten czas wolny znaleźć? Jak chodzą z bykiem to tylko zapisuję na kompie, co 6 tygodni przyjeżdża gość na sprawdzenie i tyle z pracy. Wydajność powoli z roku na rok rośnie i nie narzekam. Wiem że na moich ziemiach rekordów nie będę bił i tyle. Jakbym miał dobrą ziemię to bym zrezygnował z krów na rzecz produkcji roślinnej. Dlatego ostatnimi czasy nastawiam się na wyciągnięcie jak największej kasy z dopłat i jak najmniej pchać się w koszta a zarazem wyciągnąć jak najwięcej z gospodarstwa. Jak ktoś ma taką pasje siedzieć tylko przy krowach i cieszyć się że wydajność rośnie a nie dostrzegać że i pracy przy tym coraz więcej to ok ale mnie to nie bawi :)

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345

To jak u Ciebie byk zajmuje się rozrodem to nic dziwnego że nie ma wydajności 

To jak u Ciebie byk zajmuje się rozrodem to nic dziwnego że nie ma wydajności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

A kiedy zaczyna się ta wydajność? 

I drugie pytanie. Czy mając ,, wydajność " zostaje więcej pieniędzy?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj