Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zenmaniek    3

Cześć, chciałbym postawic garaz 70m² w gospodarstwie rolnym i moje pytanie jest co muszę załatwić w pierwszej kolejności i ile kosztuje papierologia na taki garaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

zapytać w urzędu gminy lub powiatowym wydziale budownictwa a nie na forum albo idź do kogoś co Ci będzie plan robił to Ci wszystko powie co i jak

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Bo słyszałem że nic nie trzeba na garaż do 150 m² jak będzie przeznaczony  na przechowywanie np zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3
Przed chwilą, karino25 napisał:

taki metraż to robisz bez pozwolenia i zgłoszenia jesli to budynek gospodarczy.

A plan zagospodarowania nie jest wymagany bo chyba jak będzie tylko plan zagospodarowania zatwierdzony to nic więcej nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

nie bardzo rozumiem pytania. Gmina ma plan zagospodarowania? Zachowujesz odleglosci od granicy działki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3
6 minut temu, karino25 napisał:

nie bardzo rozumiem pytania. Gmina ma plan zagospodarowania? Zachowujesz odleglosci od granicy działki i tyle.

A taki budynek jest później w ewidencji budynków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Idź do wydziału budownictwa w starostwie i ci powiedzą co i jak krok po kroku , bo z tego co tu piszesz to nic nie wiesz na temat jakiejkolwiek budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

150m bez zgłoszenia ani pozwolenia ale rozpiętość konstrukcji nie więcej niż 6m(nie mylić z szerokościa)-choc nie wiem czy ktoś to sprawdzi kiedyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3
20 minut temu, JD1052 napisał:

150m bez zgłoszenia ani pozwolenia ale rozpiętość konstrukcji nie więcej niż 6m(nie mylić z szerokościa)-choc nie wiem czy ktoś to sprawdzi kiedyś 

I to pewne info? i jak z takim budynkiem później do ewidencji i ubezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6
3 godziny temu, JD1052 napisał:

150m bez zgłoszenia ani pozwolenia ale rozpiętość konstrukcji nie więcej niż 6m(nie mylić z szerokościa)-choc nie wiem czy ktoś to sprawdzi kiedyś 

Jak rozumieć rozpiętość konstrukcji? Odległość pomiędzy środkiem ścian nośnych, bez ocieplenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Odległość punktów podparcia, ogólnie te pojęcie jest często powodem sporu i nieraz było to w sądzie administracyjnym... Urzędniczka mówiła mi że że przy dwuspadzie to i 12m może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

jednokondygnacyjnych budynków gospodarczych i wiat o prostej konstrukcji, związanych z produkcją rolną, o powierzchni zabudowy do 150 m2 , przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 6 m i wysokości nie większej niż 7 m, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3
50 minut temu, seba25 napisał:

Zależy jakich masz jeszcze sąsiadów

No skoro nic nie trzeba na taki garaz czyli wszystko jest legalnie to chyba sąsiadów nie ma co się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310

ALE.... bo  też sie rozglądam..,są różne interpretacje Starostw/gmin i np  jak sąsiad zgłosi i nadzór sie dowali to będą trzepać czy budynek jest zgodny  z MPZ, czyli kąty dachu kolorystyka itd... , wiata to nie budynek...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
Dnia 17.12.2023 o 18:27, JD1052 napisał:

Odległość punktów podparcia, ogólnie te pojęcie jest często powodem sporu i nieraz było to w sądzie administracyjnym... Urzędniczka mówiła mi że że przy dwuspadzie to i 12m może być...

Ale wtedy na środku tych 12m musi być słup, tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

jak to jest z tą " rozpiętością konstrukcji"? jak to mierzyć? ma ktoś jasny opis?

Mi się wydaje ,że to jest szerokość budowli mierzona po zewnętrznych stronach ścian, ale wolałbym się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Może jest tutaj osoba, która postawiła już budynek 150m2 bez zgłoszenia? Mam w planach postawić budynek 10x15m i ciekawi mnie interpretacja przepisu co do "rozpiętości konstrukcji". Ja rozwiązałbym to tymczasowym słupem w środku konstrukcji, który spełniałby jedynie rolę "przepisową" a nie konstrukcyjną. Konstrukcję mam już wstępnie zaprojektowaną na IPE200 o rozstawie bram 5m i wysokości 4m w okapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

U mnie starostwo tak samo twierdzi że to szerokość budynku ...dlatego ja tera stawiam 6x20 blaszak pod tartak bez zgłoszenia ...zresztą i tak mi taki wymiar pasi v nie potrzebuje szerzej .

Kiedyś była tu rozmowa że to rozpiętość konstrukcji pod fotka ale autor usunął bo mu brakło argumentów 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj