Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
Przed chwilą, karino25 napisał:

taki metraż to robisz bez pozwolenia i zgłoszenia jesli to budynek gospodarczy.

A plan zagospodarowania nie jest wymagany bo chyba jak będzie tylko plan zagospodarowania zatwierdzony to nic więcej nie potrzeba

Opublikowano
6 minut temu, karino25 napisał:

nie bardzo rozumiem pytania. Gmina ma plan zagospodarowania? Zachowujesz odleglosci od granicy działki i tyle.

A taki budynek jest później w ewidencji budynków?

Opublikowano
20 minut temu, JD1052 napisał:

150m bez zgłoszenia ani pozwolenia ale rozpiętość konstrukcji nie więcej niż 6m(nie mylić z szerokościa)-choc nie wiem czy ktoś to sprawdzi kiedyś 

I to pewne info? i jak z takim budynkiem później do ewidencji i ubezpieczenia?

Opublikowano
3 godziny temu, JD1052 napisał:

150m bez zgłoszenia ani pozwolenia ale rozpiętość konstrukcji nie więcej niż 6m(nie mylić z szerokościa)-choc nie wiem czy ktoś to sprawdzi kiedyś 

Jak rozumieć rozpiętość konstrukcji? Odległość pomiędzy środkiem ścian nośnych, bez ocieplenia? 

Opublikowano

Odległość punktów podparcia, ogólnie te pojęcie jest często powodem sporu i nieraz było to w sądzie administracyjnym... Urzędniczka mówiła mi że że przy dwuspadzie to i 12m może być...

Opublikowano

jednokondygnacyjnych budynków gospodarczych i wiat o prostej konstrukcji, związanych z produkcją rolną, o powierzchni zabudowy do 150 m2 , przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 6 m i wysokości nie większej niż 7 m, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane.

Opublikowano
50 minut temu, seba25 napisał:

Zależy jakich masz jeszcze sąsiadów

No skoro nic nie trzeba na taki garaz czyli wszystko jest legalnie to chyba sąsiadów nie ma co się bać

Opublikowano

ALE.... bo  też sie rozglądam..,są różne interpretacje Starostw/gmin i np  jak sąsiad zgłosi i nadzór sie dowali to będą trzepać czy budynek jest zgodny  z MPZ, czyli kąty dachu kolorystyka itd... , wiata to nie budynek...

Opublikowano
Dnia 17.12.2023 o 18:27, JD1052 napisał:

Odległość punktów podparcia, ogólnie te pojęcie jest często powodem sporu i nieraz było to w sądzie administracyjnym... Urzędniczka mówiła mi że że przy dwuspadzie to i 12m może być...

Ale wtedy na środku tych 12m musi być słup, tak???

Opublikowano

Może jest tutaj osoba, która postawiła już budynek 150m2 bez zgłoszenia? Mam w planach postawić budynek 10x15m i ciekawi mnie interpretacja przepisu co do "rozpiętości konstrukcji". Ja rozwiązałbym to tymczasowym słupem w środku konstrukcji, który spełniałby jedynie rolę "przepisową" a nie konstrukcyjną. Konstrukcję mam już wstępnie zaprojektowaną na IPE200 o rozstawie bram 5m i wysokości 4m w okapie.

Opublikowano (edytowane)

U mnie starostwo tak samo twierdzi że to szerokość budynku ...dlatego ja tera stawiam 6x20 blaszak pod tartak bez zgłoszenia ...zresztą i tak mi taki wymiar pasi v nie potrzebuje szerzej .

Kiedyś była tu rozmowa że to rozpiętość konstrukcji pod fotka ale autor usunął bo mu brakło argumentów 

Edytowane przez Bogdan_ja

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Dzien dobry chcialem poznac wasza opinie, mam wiate wysoka 5m chcialem zrobic sciane z plandeki tir, zawiesic ja od gory czyli jakies 2,8m  myslicie za zda egzamin?
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Maniek02
      Witam. Mógłby ktoś zaproponować dobre oświetlenie do hali/garażu/magazynu 400m2 + jakieś lampy zewnętrzne nad bramę wjazdową. W internecie wybór duży, ale wolałbym jakieś sprawdzone rozwiązania. 
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez DSzymczyk
      Sprzedam suszarnie do tytoniu/ziół. Suszarnia jest olejowa, dodatkowo zamontowany jest piec na ekogroszek. 
      W razie zainteresowania proszę o kontakt pod nr telefonu: 782 010 544

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v