Polecane posty

zenmaniek    3

Czyli bez żadnych pozwoleń ani projektów można stawiać tak? Tylko trzymać się tych wymiarów wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

wydaje się , że można budować. tylko ta " rozpiętość konstrukcji" mnie martwi. Czy na pewno nie chodzi o wymiary ścian mierzone  po zewnętrznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Trzeba się zorientować z tą rozpiętością, natomiast do 6x25m możesz stawiać bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Ta rozpiętość konstrukcji to napewno szerokość budynku ale nie wiem czy w środku czy na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

A podatek płacisz za powierzchnię w środku, czy po zewnętrznych wymiarach budynku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek120    10

Mi w starostwie powiedzieli szerokość budynku max 6 m wysokość max 7 m do 150m2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

A wiecie może czy potrzeba pozwolenie na rozbiórkę budynku gospodarczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

W naszym pięknym kraju nawet na wymianę okien czy zmianę pokrycia dachu trzeba mieć pozwolenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Dzwoniłem do starostwa i powiedział mi że do 150m² nic nie potrzeba tylko nie może być szerszy jak 6m i wyższy jak 7 i można stawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

A obora na bydło mięsne zalicza się do budynku gospodarczego jakby zachować te wszystkie wymiary czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenmaniek    3

Pytałem co jego zdaniem znaczy budynek gospodarczy to mówił z na maszyny czy zboze o zwierzaki nie pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Dnia 8.01.2024 o 21:35, zenmaniek napisał:

A wiecie może czy potrzeba pozwolenie na rozbiórkę budynku gospodarczego?

U siebie kilka lat temu jak pytałem,to w zależności od wysokości i odległości od granicy działki. 

Pytam babki - a co by było, jakby mi się budynek zawalił u bym go sprzątnął? A ona na to, że wtedy przychodzi tylko pan do nas i zgłasza, że się zawaliło. No i tak też się stało. Dzwonię do nich po sprzątnięciu i pytam co i jak muszę zgłosić, a babka do mnie, że muszę normalnie kwit o pozwolenie na rozbiórkę składać - pomimo, że fizycznie budynku już nie ma 🤦

Dnia 8.01.2024 o 21:36, bratrolnika napisał:

W naszym pięknym kraju nawet na wymianę okien czy zmianę pokrycia dachu trzeba mieć pozwolenie 

Na samo pokrycie u nas chcieli tylko zgłoszenie, ale już zmiany konstrukcyjne to powinno być pozwolenie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
bratrolnika napisał:

budynek gospodarczy to nawet oficjalnie nie może być garaż

ale przydomowy warsztat już tak, pod warunkiem nie prowadzenia w nim działalności zarobkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

To chodzi o to żeby w papierach nie napisać że to będzie garaż, potem przecież nikt nie będzie sprawdzał co ty tam robisz czy trzymasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

W starostwie wprost powiedzieli (jak jakieś pytanie odnośnie legalności/nielegalności czegoś pytałem), że wszystko tak naprawdę zależy jakich ma się sąsiadów, bo oni sami z siebie nie jeżdżą do nikogo na kontrole. Kilka lat temu we wiosce obok jak się pożarli ludzie, to nadzór był częstym gościem - dużo blaszaków wtedy zostało rozebranych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

Garaż ma inne wymagania, Pisać budynek gospodarczy lub wiata , zależy


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj