Baryga98

Jaki mulczer wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Baryga98    0

Witam, chciał bym zasięgnąć waszej opinij jaki mulczer wybrać do zetora 7211 bądź forterry 100. Mulczer miał by służyć głównie do cięcia poplonów, brokuła i truskawki po zbiorach oraz mniejszych ilości ścierniska po kukurydzy w sumie rocznie około 15ha. Co mogli byście polecić do takiej pracy do tej pory miałem okazje pracować mulczerem STARK KMH175 i całkiem niezła robotę robił i mniejszy zetor go nie czuł w poplonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja mam votexa maszyna nie do za. To słowa ludzi którzy tym robią. Ale to niestety droga zabawka. Nawet używana ja swoim tnę głównie łąki. Na poplony szkoda czasu i paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baryga98    0

No właśnie a na taki areał nie warto raczej pchać się w jakieś spore koszta. Z poplonami jedn uzna że nie warto a ja myślę że jednak nie jest to głupie tym bardziej że muszę na to rozrzucić obornik a zrobić to w metrowej czy czasem ponad metrowej gorczycy to nie bardzo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tylko to wszystko kosztuje a za poplon masz jak dobrze pamiętam 300 zł. Chyba, ze masz jeszcze ten rolno środowiskowy czy jak mu tam. Tez mam poplon ale posiałem go tak by za duży nie urósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baryga98    0

A tu akurat nie chodzi o dopłatę tylko o korzyść dla ziemi gospodaruję na glebach raczej średnich i pod ziemniaki jest on wskazany i w moim przypadku im większy tym lepszy więcej materii organicznej

Edytowano przez Baryga98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A mało to ludzi brało zobowiązanie na 5 lat do poplonów bo 500 dawali. I w okolicy się z tego u mnie wyleczyli. Ja nie brałem. Każdy liczy po swojemu i każdemu co innego wychodzi. Ja mam masę organiczną ze słomy. Jak mam kupować nasiona siać to a potem mulczować to jak policzę to wszystko a najdroższy dla mnie stracony czas to wolę to wydać na dodatkową porcje nawozów. Mam wolne pola do wiosny wziąłem we wrześniu siewnik do agregatu talerzowego jak robiłem uprawy pożniwne powysypywałem jakieś resztki zbóż z poprzedniego roku do tego gryki i rzepaku i posiałem aby coś tam wyrosło ale przynajmniej mulczować tego nie muszę. Nic do poplonu nie mam ale koszty trzeba ciąć. Poplon powyżej pasa mnie nie interesuje. Choć kiedyś orałem taką grykę w grudniu co od końca kwietnia sobie rosła i zaorało się bajka bez mulczowania.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baryga98    0

Panowie ja wszystko rozumiem każdy ma swoje przekonania odnośnie poplonów profile gospodarstw są różne i ja poplony siał będę temat założyłem żeby zasięgnąć opinij na temat tego jaki mulczer wybrać ewentualnie jakie kto używa i ma opinie o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jaki wybrać to zależy od budżetu ciągnika itd. Ja mam jak pisałem votexa twarda sztuka ale nowy bardzo drogi używki tez nie tanie. Jeśli będzie to używka to dobrze przed kupnem uruchomić sprawdzić czy np przekładnia cicha. Jeśli większy ciągnik fajnie by było jak by była możliwość instalacji na przedni tuz i powiedzmy taki o większej szerokości np 2,3 jak mój i wtedy można by łączyć z bezorkowcem w jednym przejeździe jak np się ma przedni tuz i wom jak u mnie. Naprawdę wybór zależy od wielu czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Wczoraj dzwoniłem do dilera to za mulczer 3m samasz mamut powiedzieli 36 tyś netto. Obejdzie się bez tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Teraz już zaczynają nawet zestawy oferować do poplonów jak ktoś ma czym ciągnąc na przód mulczer na tył bezzorkowiec lub jakaś talerzówka. Tak na marginesie mam opinię od ludzi co moim votexem kiedyś robili a teraz im samasze po kupili. Mówią, że przy votexie to plastelina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Nie lepiej kupić rozdrabniacz uniwersalny do truskawek i poplonów? Mam ditta seria z roślin robi pył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baryga98    0

Mam rozdrabniacz o którym mowa i nie do końca mi się to podoba bo on jednak usypuje tak zwany pokos a po mulczerze jest to równo rozłożone a o mulczerach myslałem raczej jakiś budżetowych ze względu na jednak nie wielki obszar pracy.

W moim przypadku uprawa bezorkowa nie wchodzi w grę.

Edytowano przez Baryga98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli to orzesz to może spróbuj jakiś wał z przodu czy włókę która będzie kładła rośliny do przy orania. O ile masz przedni tuz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baryga98    0

Robiłem tak tylko jest jeszcze sprawa rozwożenia obornika na to i w taki duży poplon raczej średnio to wychodzi a poza tym chciałem używać go jeszcze do tych prac które napisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Chcesz nowy czy używany?  Do poplonów nie musi być ciężki jak np samasz. Wystarczy zwykły talex leopard. Mówię o nowym. Z doświadczenia powiem że używka konkretna też kosztuje. Kupiłem badziew za 10k, przekładnia się posypała po 10ha i sumarycznie wyszło ponad 15k . Za 19k był wtedy nowy talex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj