Rafał2222

Siewnik isaria 6000

Polecane posty

Rafał2222    2

Witam. Dziś troszkę siałem i mam problem ze znacznikami tzn nie że nie działają wszystko tutaj ok, tylko jak już zaczym siać siewnik w dół i znacznik zamiast znaczyć to podskakuję i słabo znaczy albo wcale. Talerz jest dobrze ustawiony, może za lekki pierwsza myśl. To druga osoba mi stanęła na znaczniku już znaczył, ale osoba która na nim chwilę stała to powiedziała że znacznik tak podskakuję. No posiane, ale źle się sieje tak. I tak sobie myślę że szkoda że łącznika nie wydłużyliśmy. Ma on tutaj coś do znaczenia?

Edytowano przez Rafał2222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

U mnie znacznik nie podskakuje dobrze znaczy. Nie masz za krótko danej linki? Musi być ona luźna by mógł pracować z terenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał2222    2

Nie mam na linkę, u mnie jest na dwa płaskowniki jeden od znacznika a drugi od mechanizmu i są połączone śrubkami, gdy próbowałem wydłużyć, bo jest taka  możliwość to reakcji nie na zmianę położenia nie było i musiałem powrócić jak było przed tem. A wiesz jaką masz może średnicę talerza? 

Może ja wywalę te płaskowniki i dam łańcuch lub linkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Talerz oryginalny jaka średnica to nie wiem z 300? Ja miałem na linkę z fabryczna rączką do zmiany, a teraz mam przerobione na siłownik hydrauliczny ale tez na linkach i nie mam problemu. Jedynie co to linka cały czas jest luźna podczas znaczenia. Gdy jest rozłożony i podniosę siewnik to poziom talerza jest z 20/30cm niżej jak poziom redlic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

masz automat do znaczników? wystarczy śrube rzymską wydłużyć bo belka się podsuwa w górę i podnośni znacznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał2222    2

Tak automat. Dziękuję za rady, z tą śrubą może faktycznie zawaliłem. Ja też o tym myślałem żeby przerobić na hydrauliczne, ale obecne rozwiązanie też usprawnia sianie. Nie trzeba wychodzić w traktora co chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebo_1701
      Witam, remontuje rozsiewacz i chciałbym zlikwidować luz pod prawym talerzem. Pytanie brzmi jak wymienić łożysko pod Piastą, ktoś przerabiał temat. Z góry dziękuję za pomoc 

    • Przez Gazpacho
      Mam zamiar kupić 3-metrowy siewnik 2-talerzowy z kołami kopiującymi. W cenie około 50 tys. zwróciły moją uwagę polskie(Unia, Agro-masz) i tureckie(Ozdoken i HMS). Jeśli macie te siewniki albo mieliście do czynienia to prosiłbym o opinie. 
      Uprzedzając porady aby kupić używany zachodni; ma być nowy, bo na program RMG.
    • Przez Dawid381010
      witam Wszystkich Użytkowników 
      Zwracam sie z uprzejmą prośbą ; jak ustawić siewnik pod Rzepak jak i pszenicę ? 
      chodzi mi głownie o obroty koła ile obrotów zrobić na próbę kręcona 
      Hassia du 100 21 lejków 3 metry 


    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Czy posiada ktoś instrukcje w języku polskim do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r? Kupiłem siewnik 6 rzędowy, niestety nie mam żadnej instrukcji i pojęcia jak to cudo ustawić.

    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Potrzebuję instrukcji do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r. Jest to siewnik 6 rzędowy pneumatyczny. Niestety nie posiadam instrukcji a w internecie nic nie widzę co by mi pomogło go ustawic. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj