Ryba

Jaka płya obornikowa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ryba    5

Otóż mam taki dylemat-zastanawiam się nad budowa płyty (ok 400m2) i teraz biorę pod uwagę dwie wersje;

1 tańsza-budowa płyty z płyt betonowych 300cm/100cm/15cm gdzie orientacyjny koszt zamknie się w granicach 30-40 tys złotych no i mniej pracy przy jej budowie.

2 droższa-lać zwykły beton+zbrojenie na grubość min 20cm gdzie koszt zamknie się w granicach 80-90tys no i roboty trochę więcej z tym, ze przy wybieraniu obornika byłoby równiej.

Która opcje byście wybrali? I która byłaby lepsza w tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A zbiornik pod też ma być? Ostatnio kupywałem płyty 300x150x15cm za 350zł netto. Posadzka zacierana mechanicznie to koszt ok 90zł/m2 przy grubości 15 cm. Na dobrej podbudowie jeśli niema być zbiornika to myślę wystarczy. Płyty dobre bo zawsze można wziąść i je pozbierać i gdzieś indziej ułożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

@Dawidq2 te płyty kupowałeś nowe czy używane ? I gdzie je kupiłeś. Moim zdaniem lepie wylać beton, a jeśli robił byś murki to tylko lane betonem +do tego zbrojenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nówki sztuki. Kupowane u jakiegoś gościa we Wrocławiu a produkcji betoniarni Jutrosin. Dodam że my już byliśmy 3 kupcem ich. Cena z transportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Zbiornik już mam postawiony na gnojowice ale tylko z obory. Płyta będzie bez zbiornika i bez murków-sam spód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj