bambik999

Jaka prasa rolująca. New holland, Case czy może coś innego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bambik999    0

Witam, chciałem zapytać o opinie na temat nowych pras zwijających. Biorę pod uwagę New Hollanda ale np Roll Bar 125 to praktycznie to samo co Case RB 344 więc Case też może być. Jeśli jest jakaś polska która nie jest aż tak bardzo kiepska jak np stara sipma czy słynny metal fach to również mi to nie przeszkadza i może być polska. Nowa oczywiście ze względu że na dotacje. Za wszystkie rady i opinie dziękuję. 

PS: pasówki nie chcę, wolałbym łańcuchówke ewentualnie walcowa.

Edytowano przez bambik999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Nie podpowiem jakiej firmy ale na siatkę są lepsze. 2x szybciej prasują, bela ładnie wygląda, woda lepiej z niej spływa. Ludzie nie chcą sznurka tylko siatkę. Żałuję że kupiłem na sznurek...

Niby sznurkiem wychodzi taniej, ale to co ciągnik stoi i owija to to paliwo powinno pokryć różnicę. Bo prasa nawet jak stoi to potrzebuje sporo mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik999    0

No nowej to już raczej na sam sznurek się nie spotka a z tą ekonomią to wiem z własnego doświadczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DonPadre    0

Nie polecam sznurka, trzeba się dużo nachodzić przy zdejmowaniu sznurka z beli i ze względów estetycznych (gubi się siano/słomę). Sam mam claasa rollant 255 RC wałowa z siatką i mogę śmiało polecić. Szybko owija i nie rwie siatki, w dodatku przez 5 lat dość intensywnego użytkowania (swoje+ usługi) miałem jedną awarię. Na jednym z wałów poszło łożysko, w jeden dzień się to robi jeśli są odpowiednie narzędzia i części na miejscu. Wiadomo jak ze wszystkim trzeba dbać i serwisować a będzie służyła długo bez awarii. 

IMG_20230822_100030.jpg

IMG_20230822_104914.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Jaw tym roku sprzedałem metal facha po 15 sezonach awarie były ale prasa ma małe gospodarstwa spoko minusy obwiązywanie siatką porażka. Do słomy czy krótkiego siana się nie nadawała. W tym roku kupiłem nową rb 344 minus tej prasy to że głośna jak na razie wszystko na plus. Kupuj case lub nh w polską się nie pchaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik999    0

Z NH i Case jest jeszcze ten minus że daleko serwis. A jakieś opinie o Sipmie PS 1211? Wiadomo że trwałość nie ta sama ale chodzi mi użytkowanie żeby nie było jakiś problemów od samego początku. No i wiadomo cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Pomyśl logicznie za kilka lat która prasa będzie miała wartość i łatwiej będzie ją odsprzedać? Dołóż do NH i na Sipme nie patrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj