bortys2001

Farmtrac opinie o nowym modlu

Polecane posty

bortys2001    42

Szukam opinii o nowym 74km farmtracu, tam chyba silnik forda, juz z DPF, szczególnie w porównaniu z trzycylindrowym NH t4s 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

W życiu bym takich wynalazków nie kupił, o ile gdy te tańsze niszowe marki stosowały rozwiązania typowo mechaniczne czy to w skrzyni, czy silniku na zwykłej pompie i bez dpfu i innych ekoszajszów to jeszcze to uszło, to jak zaczęli ładować tam dpfu i elektronikę nie wiadomo skąd to sami nie potrafią tego naprawić ich serwisy widmo.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet się w to nie pchaj, ten stary mechaniczny farmtrac jeszcze jest coś wart, w tych nowszych jest to nowe rozwiązanie więc znając życie jak coś walnie to nawet serwis rozłoży ręce, pozatym szanujmy się- ta marka zawsze była znana z prostoty a nie jest ona jakoś bardzo bardzo popularna, także pchanie się w nowy ciągnik tej marki na elektryce a przede wszystkim z ekologią to według mnie czysta głupota, lepiej kupić stary zadbany model lub zmienić markę na taką w której w ,,razie w,, serwis ogarnie temat, oczywiście to tylko moja opinia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
10 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

nawet się w to nie pchaj, ten stary mechaniczny farmtrac jeszcze jest coś wart, w tych nowszych jest to nowe rozwiązanie więc znając życie jak coś walnie to nawet serwis rozłoży ręce, pozatym szanujmy się- ta marka zawsze była znana z prostoty a nie jest ona jakoś bardzo bardzo popularna, także pchanie się w nowy ciągnik tej marki na elektryce a przede wszystkim z ekologią to według mnie czysta głupota, lepiej kupić stary zadbany model lub zmienić markę na taką w której w ,,razie w,, serwis ogarnie temat, oczywiście to tylko moja opinia.

Będzie brany nowy na program i w tej cenie co farmtrac News Holland T4s lub case Farmall 75a, ale one lekko mniejsze wagowo i trzy cylindry, dlatego szukam jeszcze innych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129

Nie   piszesz  jaki  model  masz  na   myśli  bo można  kupić      fartmraca   z   prostym  silnikiem   4 gary  bez   dpf  wszystko   mechaniczne  tyklo  jak  na dopłaty  to  pewnie chcą  aby  spełniał  najnowsze  normy  spalin  .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
19 minut temu, Pablos_1970 napisał:

Nie   piszesz  jaki  model  masz  na   myśli  bo można  kupić      fartmraca   z   prostym  silnikiem   4 gary  bez   dpf  wszystko   mechaniczne  tyklo  jak  na dopłaty  to  pewnie chcą  aby  spełniał  najnowsze  normy  spalin  .

Te nowe raczej wszystkie mają dpf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Ciągnik ma pracować jako główny czy pomocniczych na ilu ha jak jako pomocniczy to farmall 75 lub jakiś df.  Jak jako główny to bym pomyślał nad czymś powyżej 80 km. Ja osobiście bym brał case farmalla 85 lub do lżejszych prac 75 A 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
1 godzinę temu, kuna9977 napisał:

Ciągnik ma pracować jako główny czy pomocniczych na ilu ha jak jako pomocniczy to farmall 75 lub jakiś df.  Jak jako główny to bym pomyślał nad czymś powyżej 80 km. Ja osobiście bym brał case farmalla 85 lub do lżejszych prac 75 A 

Nie mój budżet, w grę wchodzi tylko farmall 75a newholland T4s i farmtrac, wszystkie to 140 netto aktualnie, jeżeli DF zrobi promocje na 5080d keyline to tak ale teraz to 165 netto, Massey 215 a wszystko to trzycylindrowe traktorki.

Ma to być jedyny na małym gospodarstwie 10 ha zbożowe, orka trzy skiby zagonowe, talerzowanie 2.2m i tyle. Do siewu najmuje sąsiada z agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Jak na 10 ha to i ten farmctrak ci starczy. Ale wiadomo ciągnika na rok nie kupujesz więc wolałbym wziąść farmalla 75A a jeszcze lepiej 75c . Z tymi maszynami co piszesz pójdzie spokojnie a nawet i z agregatem uprawowo siewnym 2,5-2,7m da spokojnie radę. Na 3 cylindry gabaryt nie jest wcale mały. Do tych maszyn i ten areał idealny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Mam podobny dylemat co bortys2001. Zastanawiałeś się nad solisem 60?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
6 minut temu, Rob355 napisał:

Mam podobny dylemat co bortys2001. Zastanawiałeś się nad solisem 60?

Patrzylem, ale tam 15 km mniej i marka bardziej egzotyczna, także jeżeli promocja na farmalla się utrzyma to w niego celuje, jeżeli powrócą do ceny 160 to wtedy biorę farmtrac.

Planujesz brać na jakiś program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8
2 godziny temu, bortys2001 napisał:

Planujesz brać na jakiś program

Zastanawiam się nad rmg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
bortys2001 napisał:

4 godziny temu, Rob355 napisał:

Zastanawiam się nad rmg 

Czyli podobnie

to najpierw niech ogłoszą nabór później sprawdź czy spełnisz założenia programu złóż wniosek niech Ci przyznają dotacje wypłata pierwszej raty na wiosnę 2024 i szukaj wtedy traktora na wiosnę 2024r a to i promocje się zmienia a i modele może tez


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2023 o 01:01, bortys2001 napisał:

Znajomy ma i mówi wszystko tylko nie major

znajomy ma - ha ha dobre

Ja mam i mogę coś powiedzieć po 7 latach użytkowania jako główny ciągnik na gospodarstwie jak bym jeszcze raz miał wybierać to napewno by był to major oczywiście silnik deutz

Edytowano przez bodzio9909789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42
Dnia 29.07.2023 o 00:28, kuna9977 napisał:

Jak na 10 ha to i ten farmctrak ci starczy. Ale wiadomo ciągnika na rok nie kupujesz więc wolałbym wziąść farmalla 75A a jeszcze lepiej 75c . Z tymi maszynami co piszesz pójdzie spokojnie a nawet i z agregatem uprawowo siewnym 2,5-2,7m da spokojnie radę. Na 3 cylindry gabaryt nie jest wcale mały. Do tych maszyn i ten areał idealny. 

Jeszcze jest JD 5075e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

Też się zastanawiam nad farmtrac 680 dtv jako pomocniczy na 25 ha. Wszystkie inne marki to 3 cylindry i mała pojemność o masie nie wspominając . Nawet jd 5075e składany w Indonezji a cena kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj