aprochota

akpil km 180

Polecane posty

aprochota    327
witam mam zamiar kupić nowy pług. raczej będzie to akpil km 180. a może w podobnej cenie ktoś coś poradzi innego może lepszego? z tego co się orientuję to na polskie pługi to akpil chyba najlepszy. i czy warto brać Vario i ile trzeba dopłacić do vario ktoś ostatnio kupował podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

O  cenę to dystrybutora się najlepiej pytać. Vario bardzo jest przydatne, szczególnie jak ktoś ma lekkie i ciężkie gleby, raz można wąsko orać, a raz szeroko. Koło słupów czy miedzy też jest łatwiej wyorać. Wadą Vario jest jednak większa masa pługa, więcej punktów smarowania i po ileś tam latach robią się takie luzy, że ciężko od miedzy dobrze wyorać, czego nie ma na zwykłym pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja mam steeno h125 Vario. Vario jest spoko tylko każde przestawienie szerokości orki wymusza ponowne ustawienie szerokości pierwszej skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Chciałem też kupować nowego akpila km180 koniec końców kupiłem używanego kvernelanda i jestem bardzo zadowolony.  Dwa lata temu za Vario 13 tyś więcej 

Edytowano przez kuna9977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Znajomy ma akpila km180 troch nim osobiście oralem no powiem tak z polskich pługów to chyba faktycznie najlepszy ale idą dosyć cieżko względem pottingerów które też pożyczałem od kolegi akpil zabiera 180cm a potinger 230 i lepiej z nim szedł niż z akpilami ciągnik to massey ferguson 120km ale wiadomo za makre się płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Gleba dosyć ciężka bo gliniasta sam jestem w szoku ze dal rade uciągnąć miałem też właśnie kupować nowe akpile i zrezygnowałem i szukam używanych zagraniczny później podejrzewam że będzie duża różnica w spalaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
14 godzin temu, michalek404040 napisał:

120 koni i plug zabieral 230cm ? To chyba na klasie 6b

Na dowód masz tu film jak bierze całą skibę za koło ciagnika który ma 2.5 w kołach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
6 minut temu, michalek404040 napisał:

Ale ten plug nie bierze 230 na skibe

Bo nie musi, wystarczy że 200 bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

Dobra faktycznie mój błąd kolega kogo mnie źle poinformować bierze 4x54 co  daje maksymalnie 216 cm według mnie to i tak jest dobrze z tym ciągnikiem 

Screenshot_20230713-183835_Chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

a jakie dokładnie byście polecili? standard bavaria czy scandinawia? te ostatnie to bardzo długie są. a te bavaria to niewiem jak to wygląda. w necie jakoś niewidac tego nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez dawidosos11
      Witam serdecznie czy ma ktoś na sprzedaż trzymanie wieży do pługu huard470 
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj