rbit

Gdzie jest elektromagnes od załączania obwiązywania siatką?

Polecane posty

rbit    5

Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    20

Cały czas się kręci to kółko z gwintem na nóż ? Jeśli tak to podejrzewam że sprzęgiełko elektromagnetyczne nie rozłącza i cały czas ciągnie 

Elektromagnes na zdjęciu

16874465775433781103101354318134.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

A siatkie pobiera ? Bo jeśli nie to sprawdź śruby przy tym nożu czy nie są za luźno co idzie po tym gwincie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5
1 minutę temu, Leniwiec1 napisał:

A siatkie pobiera ? Bo jeśli nie to sprawdź śruby przy tym nożu czy nie są za luźno co idzie po tym gwincie. 

Jak się sam załącza to siatki nie pobiera tylko spada z gwintu i gilotyna z nożem opada, że trzeba ją cofnąć ręcznie jak załączam przyciskiem na sterowniku to siatkę ciągnię.

Ale śrubami nie ustala się luźność tylko liczbę owinięć beli. Ch...j strzelił z takim złomem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

Ale spreżynka mało go dociska i nie ustawia się dobrze , a mógł byś fotkie wrzucić tego to było by łatwiej coś powiedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5
12 godzin temu, atrol123 napisał:

Cały czas się kręci to kółko z gwintem na nóż ? Jeśli tak to podejrzewam że sprzęgiełko elektromagnetyczne nie rozłącza i cały czas ciągnie 

Elektromagnes na zdjęciu

16874465775433781103101354318134.jpg

Muszę sprawdzić na pusto z włączonym wałkiem jak to się kręci - przypuszczam, że co jakiś czas trochę zakręci aż w końcu nóż spada z gwinta. Co można zrobić z tym elektromagnesem żeby to naprawić? Od czego jest ta śrubka od góry za paskiem klinowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    20

Szczerze mówiąc jestem posiadaczem od tego sezonu . Śruba zapobiega obracaniu się tego ustrojstwa bo napęd idzie przez środek (ma się kręcić w środku a nie obudowa)

Wg mnie jedynie to sprzęgiełko jest winne. Albo nie rozłącza albo przytarło się łożysko na wolnobiegu.  

Uruchomic prasę i obserwować co się tam dzieje. Czy cały czas kręci to koło z gwintem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5

Włączyłem przez kilka minut i nie kręci się to koło z gwintem. Obraca się tylko ten środek od elektromagnesu no ale to chyba normalnie tak ma być. Wynika z tego, że co jakiś czas coś na moment zaszwankuje. To sprzęgiełko można rozebrać czy nowe kupić - ciekawe ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leniwiec1    26

Ale jak się kręci to podaje siatkie i zarazem kręci się ta śrubka z tą łapko co potem spada i puszcza nuż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
    • Przez rbit
      Posiadam prasę Metal Fach Z 562. Po odkręceniu korka od przekładni nie ma tam żadnego wskaźnika oleju. Ile tego oleju powinno być wsadzałem tam łodygę trawy 15 cm  i sucha ? Jaki olej dokładnie tam idzie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj