Tadziu98

Welger rp 200 rwanie sznurka, demontaż aparatu sznurującego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tadziu98    0

Witam od kilku dni mam problem z ,,aparatem" który łapie sznurek i prowadzi go ze środka beli do lewej strony później prawej i wraca na środek i go obcina. Było by wszystko w porządku jednak gdy aparat ze sznurkami dojeżdża do prawej strony widać, że nie idzie już płynie tylko się zacina i szarpie gdy dawałem wiecej gazu to poprostu się urywał. Kupiłem grubszy sznurek prowadzący (ten który przechodzi przez kółko napędzające ten element który łapie sznurki)bo za każdą belą musiałem wyskakiwać z traktora i go poprawiać gdy się zerwał. Stąd moje pytanie miał ktoś może podobną sytuację? Albo czy orientuje się jak zdjąć tą blachę którą zakrywa łańcuch napedzający ten element który jeździ ze sznurkami. Wstawię zdjęcie o którą blachę dokładnie mi chodzi.

20230603_111417.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atrol123    20

Miałem podobny problem winna była blaszka prowadząca sznurek wytarlo od sznurkai zamiast blachy zrobił się nożyk . Sprawdź czy wszystkie rolki  np na rysunku nr7 w aparacie chodzą luźno . Może którąś zatarło i większe opory ma bo nie toczy się tylko ślizga po rolce sznurek. Pod osłoną nic ciekawego nie znajdziesz. Dawno tego nie ruszałem ale wg katalogu od góry są śruby 

Screenshot_2023-06-03-21-17-02-806_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Edytowano przez atrol123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadziu98    0

Jutro z rana sprawdzę bo widać czasami, że się zatrzymują te rolki ale raczej nie stawiały by aż takiego oporu, że sznurek owinięty dwa razy wokół kółka napędzającego sznurowanie beli stawał powinno go ciągnąć cały czas a jak jest cieńszy założony na ,,prowadzący" to poprostu rwie go. Ale te blokowanie jest wtedy gdy aparat ze sznurkami ,,nawraca" z prawej strony i jedzie już do środka. Czasami musiałem wyskakiwać żeby go ręką puknąć jeszcze do prawej i wtedy jakby na tym łańcuchy napędowym co jest pod tą blachą ten aparat prowadzący sznurki przeskoczył na 2 stronę i im bardziej oddala się od prawej strony tym płynnie ten aparat jedzie bo tak to szarpie go.Zawsze jest w tym samym miejscu problem. :/

Jeśli chodzi o wytarcie przez sznurek elementów po których chodzi zostały naspawane i wygładzone pilnikiem więc to nie to stanowi problem. A działo się to przed naspawaniem i po.

Edytowano przez Tadziu98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Olxx331
      Witam, mam problem z prasa welger rp220 mianowicie skacze poziom napełnienia komory jest 3/10 i nagle 8/10 wcześniej było 11/10, Ale po przysunięciu czujników zmieniła się sytuacja na podaną wyżej. Dziękuję za podpowiedzi 
    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj