Zaloguj się, aby obserwować  
jankowski17

chmiel

Polecane posty

jankowski17    2

witam wszystkich zastanawiam sie ostatnio nad plantacja chmielu ale nie wiem czy to sie oplaca ile za to placa czy chmiel zbiera sie co roku czy co kilka lat i w jakim miesacu sa chmielskie zniewa ile moze kosztowac takie przygotowacie pola pod uprawe chmielu chodzi mi o te tyczki takie jaka ziemia jest pod to dobra napiszcie co wiecie. pozdrawiam


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja woiem że zbiera się raz do roku. :( U mnie chmial pnie się po drzewach :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

zbiera sie co roku tez tak mysle. dzieki za opd. widze ze nie ma duzo znawcow chmielu lepiej go juz sporzywac przerobionego hehe piwo pwio ... dobra sprawa. pozdrawiam


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus3PGT    3

ja niemam chmielu ale koło mnie wiele ludzi go uprawia do chmielu musisz mieć w miare dobrą ziemie tak 3 4 klasa co najmniej postawić słupy i siatke nad nimi a w domu suszarnie i maszyne do obrywania szyszek od łodyg ślęze ścinarke ambone i sporo ludzi do pracy a zbiera sie to raz do roku na poczatku września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1973    0

witam wszystkich zastanawiam sie ostatnio nad plantacja chmielu ale nie wiem czy to sie oplaca ile za to placa czy chmiel zbiera sie co roku czy co kilka lat i w jakim miesacu sa chmielskie zniewa ile moze kosztowac takie przygotowacie pola pod uprawe chmielu chodzi mi o te tyczki takie jaka ziemia jest pod to dobra napiszcie co wiecie. pozdrawiam

 

 

jak zadajesz takie pytania czy to sie zbiera co roku czy co kilka lat to daj sobie z tym spokoj ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Koszty założenia 1 hektarowej plantacji chmielu to około 50 tys zl. Pełen zbiór uzyskujesz dopiero po 2-3 latach , jest to roślina która potrzebuje dużo zabiegów pielęgnacyjnych i sporego zaplecza maszynowego + suszarnia. Chmiel zbiera się na przełomie Sierpnia i września. Odrazu mowie ze ze zbytem jest raczej ciężko , cena to około 10 zl za 1 kg , ja mam chmiel na 3 klasie ziemi i ładnie rośnie jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79agroJOHNY    5

A ile można zebrać z jednego hektara po tych trzech latach? I jak duży areał trzeba przeznaczyć pod uprawę chmielu, żeby to się w miarę opłacało? Jeśli możesz, to napisz jeszcze coś o zbycie - są problemy, czy raczej wszystko da się załatwić bez większych martwień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rispekt    0

Średni zbiór z 1 h to około 2 tony. Kolega jak ze wszystkim im więcej masz areału tym więcej możesz wyciągnąć na początek 2 h chmielu dla wdrożenia się w uprawę wystarczy na pewno. Hmmm zbyt to jest już oddzielna działka , jeśli umiesz się zakręcić masz kontakty i jesteś w jakiejś grupie producenckiej to jakoś da się to sprzedać :] ale samotnemu rolnikowi z 2 h chmielu nie opłaci się nawet ruszać w pole bo cena 6 zł/ kg wychodzi poniżej kosztów , myślę ze ta uprawa na razie jest nie opłacalna. Popyt na ten produkt znikomy , jeśli miał bym założyć teraz nową plantację zastanowił bym się 2 razy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj