Gajon6

Deutz fahr agrotron 4.85s prędkościomierz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gajon6    1
Problem polega na tym że kiedyś nie pokazywał prędkości więc kupiłem nowy czujnik i prędkościomierz zaczął działać. Pewnego razu znajomy miał podobny problem w swoim deutz fahr i chciał zobaczyć czy będzie działał u mnie ten czujnik ale jak wyjął zobaczył ze ten czujnik jest inny i włożył go zpowrotem i prędkościomierz od tamtej pory nie działa jak wyjmę i włożę wtyczkę na chwilę pokaże prędkość i schodzi na zero. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Głębokość wkręcenia jest ważna. Jak za mało wkręcony nie będzie łapał impulsów.

Tyle samo razy wkręciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajon6    1

To znaczy on jest wkładany i przykręcany śrubka i jest do końca wsadzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajon6    1

Wymieniłem czujnik na nowy i dalej nie pokazuje ale spróbowałem jeszcze złożyć na wkretrke zębatkę i pokazuje na starym czujniku jak i na nowym prędkość. I jak myślicie co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Wrzuć zdjęcie.

W landinim był wkręcany i chyba kontrowany nakrętką. Jak pisałem różnica np 1mm głębiej lub płycej i może nie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajon6    1

https://sklep-agroland.pl/czesci-do-ciagnikow-sdf/czujnik-predkosci-w-skrzyni-biegow-04438450#galleryName=productGallery,imageNumber=2-copied


Mam taki sam czujnik jak w linku wyżej. Jego wkłada się w dziurę w skrzyni i przykręca się go po prostu śrubka i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Wygooglałem sobie wcześniej.

A jak wiertarką kręciłeś to duża tolerancja odległości zębatki od końca czujnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajon6    1

Powiem Ci że tak mniej więcej koło 2mm czujnika od zębatki


W serwisie mówili że powinno być koło 1mm tylko jak teraz zrobić mniejsza przerwę między czujnikiem a zębatka w skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Ta cała część mocującą jest zbyt cienka bo można by podszlifować o 0,5mm jeden stary czujnik i zobaczyć czy pomoże.

A jeszcze zapytam czy on nie ma luzu w otworze bo uszczelniony oringiem, i czy nie będzie tak że gdy zbyt mocno dokręcisz to czujnik lekko się skrzywi, zmieni kąt i odległość od zębatki. Może spróbuj poluzować lekko śrubę mocującą.

Skoro przy wciskaniu wtyczki łapie impuls to wychodzi że traktując siłą czujnik od boku następuje jego delikatne przesunięcie wewnątrz obudowy.

To chyba plastik fantastic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajon6    1

Czujnik dosyć pasowanie wchodzi w otwór i patrzyłem również jak odkręciłem śrubkę to nim przekręcałem w różne strony i wyjmowałem i nic nie pokazywało. Będę musiał jakoś chyba pokabinowac i z mniejszyc o odległość między czujnikiem a zębatka w skrzyni bo jak nie to to już nie mam pojęcia.


Tak czujnik jest plastikowy tylko końcówkę co ma odczytywać jest z metalu jakiegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

A czasem śruba nie robi masy? Po odkręcaniu chyba nic nie pokaże?

W ogóle to pokazuje 0 czy nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajon6    1

Pokazuje 0,0 a jak czujnik odkręciłem to nie miał masy bo zbliżałem go ręcznie do zębatki przy wkretarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj