seba8882

JD 3640 zacioł się podnosnik

Polecane posty

seba8882    0

witam mam problem z podnośnikiem w jd 3640 przy owijarce znikneła hydraulika wspomaganie podnośnik i sekcje po chwili samo się naprawiło dokończyłem owijanie po 2 dniach chciałem podczepić kosiarkę opuściłem tuz po chwila sam poszedł w górę na max i nie chce opaść może ktoś maił taki problem próbowałem tym pokrętłem w kabinie od regulacji kręcić wymieniłem filtry znajomy mówił ze może zerwało w skrzyni klin od dzwigienki i jest ciągle na podnoszenie ale nie wiem może to jakiś zawór. Wom wspomaganie i sekcje działają H/L tez ciągnik cale lato z prasa chodził tylko ten tuz nie chce opaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Jak masz to pokrętło od opuszczania awaryjnego podnośnika, to poniżęj z przodu i z tyłu są wkręcane dwa zawory , u mnie jeden zablokował mały odłamek metalu i podnosił cały czas aż  powyrywało siłowniki, wykręć i sprawdż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba8882    0
20 godzin temu, zabalex napisał:

Sprawdzałeś czy sworznie w siłownikach się nie zapiekły 

sprawdzałem jak odkręciłem przewód od siłownika to tuz opadł na zgaszonym silniku

16 godzin temu, miwigos napisał:

Jak masz to pokrętło od opuszczania awaryjnego podnośnika, to poniżęj z przodu i z tyłu są wkręcane dwa zawory , u mnie jeden zablokował mały odłamek metalu i podnosił cały czas aż  powyrywało siłowniki, wykręć i sprawdż 

te pokrętło co jest w kabinie przed siedzeniem ? a żeby dostać się do zaworów to musze odkręcić tą blache z podłogi i będzie je widać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Nie z tyłu jak otworzysz okno i sa sekcje wywrotu oleju t  w środku, pomiędzy sekcjami  jest taki jakby silniczek, niżej pod nim są te zaworki ,jak nie chciał opadnąc to raczej zablokowany ten od tyłu, jak patrzysz so przodu ciągnika to go widzisz , ewentualnie ten miezy zaworami a kabiną , one są na przeciw siebie , daj znać czy pomogłem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba8882    0
Dnia 8.03.2023 o 13:00, miwigos napisał:

Nie z tyłu jak otworzysz okno i sa sekcje wywrotu oleju t  w środku, pomiędzy sekcjami  jest taki jakby silniczek, niżej pod nim są te zaworki ,jak nie chciał opadnąc to raczej zablokowany ten od tyłu, jak patrzysz so przodu ciągnika to go widzisz , ewentualnie ten miezy zaworami a kabiną , one są na przeciw siebie , daj znać czy pomogłem

sprawdzałem zawory ale to nic nie zmieniło ale raczej urwała się dzwigienka w plecaku po zdjęciu cięgła co lączy plecak z wajcha w kabinie od podnośnika to ten element co jest w plecaku kreci się z 270* bez żadnego oporu podnoszę puszczam i opada wiec teraz zdjąć kabine plecak i sprawdzić :D ale dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba8882    0

witam ponownie kabine i plecak zdjąłem spadla taka blaszka co łączy dzwignie od podnosnika a ta druga to chyba pozycyjna/siłowa założyłem po odpaleniu znow podnosnik poszedl na max w gore i nie chce opasc :( najdziwniejsze jest to ze jak np zatrzymam podnosnik w połowie podnoszenia to moge opuscic a jak dam na max w gore to nieopadnie jakby cos blokowalo moze ktos wie dlaczego tak sie dzieje tam moze trzeba podregulować ten hak co jest na tym ramieniu w skrzyni? lub cos innego juz nie mam pomysłów co jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj