yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

mds212    2138
1 minutę temu, marek1977 napisał:

Powpychaj w pryzmę i przykryj folią , a temat sam się załatwi.

Ile czasu niech niech sie gazuje? I iloe potem czasu wietrzyc budynek zeby bezpeicznie łopatowac do zmijki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161
Napisano (edytowany)
22 minuty temu, marek1977 napisał:

Zawsze tak pryskam , pierwsze słyszę takie rewelację. 

W zabiegu t3 chodzi o zabezpieczenie kłosa przeciwko fuzarium. Tutaj swoją rolę spełniają triazole ( tebu metko). W jakim celu azoksy? Ona będzie Ci przedłużać procesy fizjologiczne i z chwilą kiedy zabraknie wody roślinie będzie ciągnąć z kłosa, ziarna i klops

Edytowano przez rolnikon1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288
mds212 napisał:

W jaki sposob najlepiejz agazowac zboze na pryzmie ok 20t? Trafil mi sie rozkruszek, planuje kupic Quickphos w tabletkach rozlozyc po wierzchu i nakryc foolia budowlana od gory. Czy to sie inaczej powinno robic?

rozłóż na pryzmie palety, między palety tacki i w nie tabletki, wszystko szczelnie przykryj folią. jak wrzucisz tabletki w pryzmę to będzie śmierdziało markerem i skupy mogą kręcić nosem. tylko uważaj żeby Ci ilość neuronów nie spadła, po rozłożeniu tabletek to szybka akcja bez wdychania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161
4 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Ja daję w tym roku na T3 Azoksy i Tebu i sam się przekonam czy to ma sens czy nie , czy bedzie poślad czy nie. Bo tak tu to niczego się nie dowiesz bo każdy coś tam gdzieś coś słyszał ale nie robił tak i nie wie. 

Jeśli masz mocne gleby możesz tak zrobić ale na lekkich i suszy będzie po plonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2138

Wiadomo ze w masce bede to robil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161
41 minut temu, Okisz napisał:

U mnie na razie flaga jest. Można jeszcze azoksystrobina i protio jechać ?

Po 150 g każdego?

T2 takie planowalem

Mozesz jak najbardziej. Typowy zabieg t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22
2 minuty temu, rolnikon1989 napisał:

 

Ja w tamtym roku dawałem spóźnione t2 kłos już wyszedł tylko w  pszenzycie. Azoksy+tebu nic się nie działo. Plon zadowalający jak na suszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    496

A po Elatus Era w T2 ponoć też pszenica zielona i procesy fizjologiczne są przedłużone i jakoś nie przeszkadza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161

T2 robimy na liść flagowy 

Nie jest powiedziane że nie można zrobić azoksy na kłosa tylko żebyś się nie zdziwił w żniwa że nie będzie gęstości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22

Nie zawsze jest możliwość zrobić oprysk w odpowiednim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1324
17 minut temu, mds212 napisał:

Ile czasu niech niech sie gazuje? I iloe potem czasu wietrzyc budynek zeby bezpeicznie łopatowac do zmijki :D

4-7 dni średnio ,  ja generalnie po tygodniu odkrywam i potem ze trzy dni wietrzę .Fajnie jest potem sypać żmijką jak wieje wiatr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161

Dlatego trzeba zostawić dany środek na przyszły rok i wybrać inny odpowiedni do fazy rozwojowej. Teraz azoksy jest tanie to nie znaczy że zawsze dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22

Każdy niech robi jak mu pasuje. Zdania są podzielone, na etykiecie pisze jak wół do bbch 59 można stosować, myślę że nie jesteśmy mądrzejsi od chemików z syngenty. Nie wiem czy takie tanie w porównaniu do ceny zbóż. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22

Na kłos to chyba 1litr tebu wystarczy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    168

Dzisiaj zrobiona T2 praxior 1,1l/ha. Na t3 planuje tebu 1l. Regulacja w pełni trafiona na 1 kolanko. Rośliny max 40cm. W dalszych prognozach widać deszcze, wiec będzie ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1324
31 minut temu, Wpaw napisał:

Każdy niech robi jak mu pasuje. Zdania są podzielone, na etykiecie pisze jak wół do bbch 59 można stosować, myślę że nie jesteśmy mądrzejsi od chemików z syngenty. Nie wiem czy takie tanie w porównaniu do ceny zbóż. 

Chyba więcej nic nie trzeba dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
30 minut temu, Wpaw napisał:

Każdy niech robi jak mu pasuje. Zdania są podzielone, na etykiecie pisze jak wół do bbch 59 można stosować, myślę że nie jesteśmy mądrzejsi od chemików z syngenty. Nie wiem czy takie tanie w porównaniu do ceny zbóż. 

Z ciekawosci sprawdziłem tamten rok.

9 czerwca aplikowałem kier 450. skład: azoksystrobina 200g/l, difenokonazol 125 g/l, tebukonazol 125 g/l

z parametrami było ok.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
9 godzin temu, yoma napisał:

Panowie proszę o poradę, pszenica po pszenicy zaczyna się kłosic czy już jest za późno na drugie skracanie? Na pewno jest już po fazie bbch 39 jak na etykiecie np modusa. Na pierwsze skracanie poszedł modus 0,3 i ccc. Ale obawiam się ze legnie.

Ja w zeszłym roku dałem chyba 0.2 albo 0.3 modanu w tym terminie i mocno przypaliłem pszenicę na jednym kawałku, ziarno było drobne, kłos jakby przypalony ciężko się młóciło, do tego była susza 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358
SawekBraczyk napisał:

A po Elatus Era w T2 ponoć też pszenica zielona i procesy fizjologiczne są przedłużone i jakoś nie przeszkadza? 

Tak tylko elatus podany na t2 czyli liść flagowy a nie na t3 gdzie już klos na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
9 godzin temu, misio3p napisał:

Niewiele widać, ale w tym co widać nie zauważam nic niepokojącego.

 

Aweni z dzisiaj. U mnie pszenica usycha wykłoszona, u sąsiadów usycha w fazie podflagowego/flagowego ;)

spacer.png

Ta pszenica mie usycha , jest piękna

8 godzin temu, Wpaw napisał:

Na kłos to chyba 1litr tebu wystarczy.

Lepiej po pół litra tebu i metkonazol

9 godzin temu, mds212 napisał:

Wiadomo ze w masce bede to robil

Maska ABEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    601
10 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Ja daję w tym roku na T3 Azoksy i Tebu i sam się przekonam czy to ma sens czy nie , czy bedzie poślad czy nie. Bo tak tu to niczego się nie dowiesz bo każdy coś tam gdzieś coś słyszał ale nie robił tak i nie wie. 

Nie ma sensu , 2 lata temu dałem azoksy - praktycznie już na kłosa . Pszenica była ładna - bo kolor trzymała do końca , ale koszenie było opóźnione i rewelacji w ziarnie nie było .Ponadto jako substancja niezbyt się nadaje do ochrony kłosa , lepszy efekt po samym tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2294
9 godzin temu, Wpaw napisał:

Każdy niech robi jak mu pasuje. Zdania są podzielone, na etykiecie pisze jak wół do bbch 59 można stosować, myślę że nie jesteśmy mądrzejsi od chemików z syngenty. Nie wiem czy takie tanie w porównaniu do ceny zbóż. 

W rejestracji pisali ze propikonazol np tzw bumper zwalcza mączniaka. Może i zwalcza ale w jakim stopniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    22

Ale nie zaszkodzi roślinie, może działał lepiej na inne choroby a w połączeniu z inną substancją daje lepszą ochronę. Temat rzeka tak samo jest w przypadku innych fungi w rejestrze jest że działa a w rzeczywistości średnio to wychodzi. 

22 minuty temu, Tomek90 napisał:

W rejestracji pisali ze propikonazol np tzw bumper zwalcza mączniaka. Może i zwalcza ale w jakim stopniu? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2294

Niewiem czy zielona sloma w czasie żniw porządna, zboże to nie rzepak ze im dłużej zielone to nalewa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj